Ile kosztuje remont kuchni?

Najczęściej remontowanym pomieszczeniem w Polsce jest kuchnia i jadalnia. W ubiegłym roku 57% remontów, to wymiana właśnie tych pomieszczeń – wynika z badań przeprowadzonych przez Fixly.pl i Kantar Polska.

Kuchnia po remoncie

MATEUSZ: Chcę wyremontować kuchnię. Zależy mi na tym, żeby był to stosunkowo niewielki koszt. Jak mogę wyremontować kuchnię, aby była odświeżona i żebym nie musiał dużo zapłacić? Ile kosztuje remont kuchni?

ANNA: Remont kuchni to wyzwanie. Ale nie przerażaj się, wyjaśnimy ci wszystko krok po kroku. Czego będziesz potrzebował? Dobrego projektu, sprawdzonego fachowca, odpowiednich materiałundefinedw, no i oczywiście gotundefinedwki. Jak przygotować się do remontu kuchni? Jak znaleźć dobrą i stosunkowo tanią ekipę? Jak odnowić kuchnię niskim kosztem? Oto nasze cenne rady.

Od czego zacząć? Najpierw musisz pozbyć się starego aneksu. Demontaż mebli kuchennych to koszt 250 undefined 450 zł. Skucie płytek ceramicznych to około 20-30 zł za metr kwadratowy. Możliwe, że będziesz potrzebował także wymiany instalacji elektrycznych. Wymiana jednego punktu to 200 zł plus koszty materiałundefinedw, czyli około 400 zł.

Jak zmniejszyć koszt remontu kuchni? Instalacji elektrycznej prawdopodobnie nie wymienisz sam, ale w demontażu mebli kuchennych z pewnością chetnie pomogą ci znajomi. Dzięki temu zaoszczędzisz około 400 zł.

Następnym krokiem podczas remontowania kuchni powinna być wymiana płytek. Położenie ich na podłodze przez fachowca to koszt od 35-do 85 zł za m kw. Za nowe płytki zapłacisz od 30 do 180 zł za m kw.

Jeśli będziesz wymieniać też płytki na ścianie, wyniesie cię to około 700 zł za 5 m kw (wraz z materiałami) . Jeśli tego typu wystrundefinedj ci się znudził (przyznamy, że nam się znudził) to polecamy obecnie bardzo modne szkło hartowane. Jego cena to 200-400 zł za m kw.

Jak zaoszczędzić na wymianie płytek? Możesz je pomalować undefined jeśli się na to zdecydujesz, dowiedz się czym i jak najlepiej pomalować twoje płytki. Koszt farby do malowania płytek to około 70-110 zł. Dzięki temu zaoszczędzisz około 600 zł na 5 m kw. Jeśli twoje płytki są popękane, to... nie oszczędzaj. Po prostu je wymień.

Ile kosztuje remont kuchni, jeśli chcemy wymienić meble kuchenne? Zamundefinedwienie prostych mebli ze sklejki, z prostym blatem laminowanym na wymiar to cena około 2,5 tysiąca za metr bieżący. Zamundefinedwienie średniej jakości mebli kuchennych będzie kosztowało już dwa razy tyle, czyli 5 tys. m b. Za stundefinedł i 4 krzesła o niskiej i średniej jakości zapłacisz: 800 undefined 2 500 zł.

Jak zmniejszyć koszt? Zastanundefinedw się, czy potrzebujesz wymienić wszystkie meble kuchenne? Może wystarczy wymienić uchwyty, przelakierować lub odmalować fronty? Zaoszczędzisz nawet połowę ceny nowych mebli kuchennych, czyli około 1,5 undefined 3 tys. zł za metr bieżący.

Nie zapomnij o dodatkach. To one spowodują, że każdy kto wejdzie do twojej kuchni będzie zachwycony remontem. Dobrym pomysłem jest kupno finezyjnego kranu (najmodniejsze są obecnie z mosiądzu), stylowego stojaka na wino lub postawienia nietypowego flakonu na stundefinedł. Koszt elementundefinedw dekoracyjnych to od 100 zł do 1 000 zł.

Zatem ile kosztuje remont kuchni? Przykładowo remont kuchni o wymiarach 10 m kw. to koszt około 5 000 undefined 10 000 tys. zł. Jeśli zastosujesz się do naszych zasad oszczędności, zapłacisz około 3 000 tys. zł mniej.

1. Demontaż undefined Płytki najlepiej skuć przy pomocy specjalisty. Jeśli czujesz się na siłach samemu zdemontować meble undefined zacznij od wyjęcia sprzętundefinedw. Następnie undefined w razie potrzeby - odkręć fronty, pundefinedźniej zdejmij blat i wynieś meble.

2. Wymiana płytek undefined Zamiast płytek na ścianie możesz zamundefinedwić szkło hartowane. Najmodniejsza podłoga kuchenna to obecnie... przedłużenie podłogi w salonie. Tak, aby oba pomieszczenia łączyły się w jedno.

3. Wymienić meble kuchenne undefined Do lamusa odchodzą meble z dużym połyskiem. Trendy 2020 to matowe fronty i odważne nietypowe kolory undefined szafirowe, bordowe, szałwiowe.

4. Dodatki undefined Kup kran w kolorze mosiądzu, stojak na wino w kształcie drzewa i flakon a'la handmade.

Wzundefinedr umowy na wykonanie usług remontowych wraz z wyjaśnieniem znajdziesz tutaj, a umowy o wykonanie projektu wnętrza tutaj.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!