Jeśli kochasz design, nie będziesz w stanie im się oprzeć. Przegląd telewizorów, które odmienią twoje wnętrze

Wykraczają poza klasyczną definicję telewizora. Nie są dodatkiem do wnętrza - to one je kreują.


O czym przeczytasz?

MAGDA: Urządzam mieszkanie. Szukam telewizora, ktundefinedry będzie miał nie tylko bardzo dobrej jakości obraz i dźwięk, ale będzie też elegancką dekoracją w domu. Czy są takie telewizory na rynku?

ANNA: Są telewizory, ktundefinedre postawione w mieszkaniu, odmieniają wnętrze. Wyglądają jak obrazy, rzeźby, wtapiają się w ścianę. Projektanci tych telewizorundefinedw, przeszli najśmielsze oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientundefinedw.

Oto kilka z nich:

The Frame undefined telewizor jak obraz

Fot. materiały prasowe Samsung

Jeśli zastanawiasz się, jaki obraz kupić do mieszkania, to już nie musisz. Samsung w niezwykły sposundefinedb połączył technologię i sztukę. The Frame wygląda jak obraz, ktundefinedry po włączeniu staje się telewizorem w designerskiej ramie.

Za sprawą Trybu Sztuka, gdy telewizor jest wyłączony, zamiast czarnego ekranu można ustawić jeden z ulubionych obrazundefinedw, designerską grafikę lub wybrane przez siebie zdjęcie. Ramę The Frame można wymieniać. W sprzedaży dostępne są cztery kolory undefined czarny, biały, z jasnego lub ciemnego drewna.

The Frame wygląda jak dzieło sztuki nie tylko wtedy, kiedy jest wyłączony. Technologia ekranu QLED ze 100% natężeniem kolorundefinedw powoduje, że każdy film lub serial uzyskuje niesamowitą głębię obrazu. W 2020 The Frame został wyposażony w szereg dodatkowych technologii takich jak Dual Led, ktundefinedre udoskonalają kontrast.

LG OLED W9 - telewizor jak tapeta na ścianie

Fot. materiały prasowe LG

LG Electronics wpadł z kolei na pomysł telewizora, ktundefinedry po zawieszeniu na ścianieundefined scali się z nią. Dzięki temu może przypominać tapetę. Wszystko dzięki temu, że LG OLED W9 posiada wyjątkowo cienki ekran undefined 4 lub 6 mm (w zależności od wielkości undefined 65 lub 77 cali). Telewizor przyciąga wzrok każdego, kto wejdzie do mieszkania, gwarantując fantastyczne wrażenia wizualne.

Oprundefinedcz nietypowego i niezwykle ciekawego rozwiązania dającego wrażenia telewizora cienkiego jak tapeta, LG jest bardzo zaawansowany technologicznie. Posiada procesor II generacji a9 ze sztuczną inteligencją, ktundefinedra gwarantuje bardzo sprawne przetwarzanie udostępnianych na telewizorze treści, ktundefinedre podnoszą jakość obrazu i dźwięku na jeszcze wyższy poziom. Polega to na tym, że LG OLED W9 posiada algorytm Deep Learning (głębokiego uczenia się), ktundefinedry powstał na ponad miliona punktundefinedw analizujących sygnał wideo i decydujących o sposobie jego przetwarzania. Dzięki temu procesor LG przetwarza nawet bardzo przeciętnej jakości filmy na obraz wysokiej klasy.

Loewe Bild 9 undefined telewizor jak rzeźba Fot. materiały prasowe Lowe

Futurystyczny, nietypowy. To określenia, ktundefinedre przywodzą na myśl, gdy patrzysz na ten telewizor inspirowany Bauhaus i art deco. Ciepły, matowy, złoty odcień w połączeniu z wyjątkowo cienkim ekranem telewizora, powoduje że całe pomieszczenie nabiera klasy i oryginalnego wyrazu. Telewizory Bild 9 z jednej strony są eleganckie, z drugiej lekkie. Dyrektor kreatywny niemieckiego Loewe undefined Bodo Seprlein na co dzień mieszka w Londynie. A jego projekt jest połączeniem niemieckiego rzemiosła i brytyjskiej wirtuozerii. Całość daje niemal undefinedrzeźbiarski efektundefined.

Doskonałej jakości obraz gwarantuje technologia OLED. Bild 9 jest wyposażony w funkcję Dolby Vision. Polega ona na tym, że użytkownik ogląda obraz ze znacznie szerszą paletą kolorundefinedw, ktundefinedra odpowiada temu, co naprawdę widzi ludzkie oko. W tej funkcji kolory nabierają odpowiedniej wyrazistości undefined jaśniejsze lśnią bardziej, ciemniejsze uzyskują głębsze nasycenie. Dzięki temu widocznych jest dużo więcej szczegundefinedłundefinedw.

QLED TV undefined telewizor jak kameleon

Fot. materiały prasowe Samsung

Dobry telewizor to podobno taki, ktundefinedry świetnie komponuje się z wnętrzem. Samsung potraktował to stwierdzenie bardzo serio i stworzył telewizor QLED TV. Dzięki trybowi Ambient Mode telewizor umożliwia wyświetlanie na ekranie motywu ściany, na ktundefinedrej jest zawieszony. Dzięki temu urządzenie wtapia się w otoczenie. Funkcja ta, wprawdzie generuje wyższe koszty za energię, jednak Samsung zastosował energooszczędne rozwiązanie, ktundefinedre zużywa undefined jeśli tryb Ambient Mode jest włączony undefined 40% wykorzystywanej podczas oglądania telewizji mocy.

Aby uniknąć chaosu, ktundefinedry wywołują kable podłączane do telewizora, Samsung wyposażył telewizor w przewundefinedd One Invisible Connection. Pełni on funkcję zarundefinedwno kabla zasilającego, jak i AV. Biorąc pod uwagę dodatkowe urządzenia, z ktundefinedrych korzysta użytkownik undefined np. konsole, są one podłączone do modułu One Connect. Tym samym od telewizora wychodzi jeden cienki przewundefinedd, ktundefinedry jest prawie niedostrzegalny

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Wyjątkowo o byciu w Domu - Zuzanna Ziomecka i Jacek Santorski

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej rozmowy redaktor naczelnej mieszkanie.pl, Zuzanny Ziomeckiej z Partnerem zarządzającym ds. integralności biznesu HRE Investments, Jackiem Santorskim. Na podstawie modelu Billa George'a, profesora z Harvardu opowiadają o etapach życia i pojawiających się w nim wzlotach i upadkach, a następnie odnoszą to do etapów bycia w Domu. Na pewno każdy z Państwa odnajdzie w tym modelu część siebie i swojego życia.

Advertisement