Jeśli kochasz design, nie będziesz w stanie im się oprzeć. Przegląd telewizorów, które odmienią twoje wnętrze

Wykraczają poza klasyczną definicję telewizora. Nie są dodatkiem do wnętrza - to one je kreują.


O czym przeczytasz?

MAGDA: Urządzam mieszkanie. Szukam telewizora, który będzie miał nie tylko bardzo dobrej jakości obraz i dźwięk, ale będzie też elegancką dekoracją w domu. Czy są takie telewizory na rynku?

ANNA: Są telewizory, które postawione w mieszkaniu, odmieniają wnętrze. Wyglądają jak obrazy, rzeźby, wtapiają się w ścianę. Projektanci tych telewizorów, przeszli najśmielsze oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Oto kilka z nich:

The Frame – telewizor jak obraz

Fot. materiały prasowe Samsung

Jeśli zastanawiasz się, jaki obraz kupić do mieszkania, to już nie musisz. Samsung w niezwykły sposób połączył technologię i sztukę. The Frame wygląda jak obraz, który po włączeniu staje się telewizorem w designerskiej ramie.

Za sprawą Trybu Sztuka, gdy telewizor jest wyłączony, zamiast czarnego ekranu można ustawić jeden z ulubionych obrazów, designerską grafikę lub wybrane przez siebie zdjęcie. Ramę The Frame można wymieniać. W sprzedaży dostępne są cztery kolory – czarny, biały, z jasnego lub ciemnego drewna.

The Frame wygląda jak dzieło sztuki nie tylko wtedy, kiedy jest wyłączony. Technologia ekranu QLED ze 100% natężeniem kolorów powoduje, że każdy film lub serial uzyskuje niesamowitą głębię obrazu. W 2020 The Frame został wyposażony w szereg dodatkowych technologii takich jak Dual Led, które udoskonalają kontrast.

LG OLED W9 - telewizor jak tapeta na ścianie

Fot. materiały prasowe LG

LG Electronics wpadł z kolei na pomysł telewizora, który po zawieszeniu na ścianie… scali się z nią. Dzięki temu może przypominać tapetę. Wszystko dzięki temu, że LG OLED W9 posiada wyjątkowo cienki ekran – 4 lub 6 mm (w zależności od wielkości – 65 lub 77 cali). Telewizor przyciąga wzrok każdego, kto wejdzie do mieszkania, gwarantując fantastyczne wrażenia wizualne.

Oprócz nietypowego i niezwykle ciekawego rozwiązania dającego wrażenia telewizora cienkiego jak tapeta, LG jest bardzo zaawansowany technologicznie. Posiada procesor II generacji a9 ze sztuczną inteligencją, która gwarantuje bardzo sprawne przetwarzanie udostępnianych na telewizorze treści, które podnoszą jakość obrazu i dźwięku na jeszcze wyższy poziom. Polega to na tym, że LG OLED W9 posiada algorytm Deep Learning (głębokiego uczenia się), który powstał na ponad miliona punktów analizujących sygnał wideo i decydujących o sposobie jego przetwarzania. Dzięki temu procesor LG przetwarza nawet bardzo przeciętnej jakości filmy na obraz wysokiej klasy.

Loewe Bild 9 – telewizor jak rzeźba Fot. materiały prasowe Lowe

Futurystyczny, nietypowy. To określenia, które przywodzą na myśl, gdy patrzysz na ten telewizor inspirowany Bauhaus i art deco. Ciepły, matowy, złoty odcień w połączeniu z wyjątkowo cienkim ekranem telewizora, powoduje że całe pomieszczenie nabiera klasy i oryginalnego wyrazu. Telewizory Bild 9 z jednej strony są eleganckie, z drugiej lekkie. Dyrektor kreatywny niemieckiego Loewe – Bodo Seprlein na co dzień mieszka w Londynie. A jego projekt jest połączeniem niemieckiego rzemiosła i brytyjskiej wirtuozerii. Całość  daje niemal „rzeźbiarski efekt”.

Doskonałej jakości obraz gwarantuje technologia OLED. Bild 9 jest wyposażony w funkcję Dolby Vision. Polega ona na tym, że użytkownik ogląda obraz ze znacznie szerszą paletą kolorów, która odpowiada temu, co naprawdę widzi ludzkie oko. W tej funkcji kolory nabierają odpowiedniej wyrazistości – jaśniejsze lśnią bardziej, ciemniejsze uzyskują głębsze nasycenie. Dzięki temu widocznych jest dużo więcej szczegółów.

QLED TV – telewizor jak kameleon

Fot. materiały prasowe Samsung

Dobry telewizor to podobno taki, który świetnie komponuje się z wnętrzem. Samsung potraktował to stwierdzenie bardzo serio i stworzył telewizor QLED TV. Dzięki trybowi Ambient Mode telewizor umożliwia wyświetlanie na ekranie motywu ściany, na której jest zawieszony. Dzięki temu urządzenie wtapia się w otoczenie. Funkcja ta, wprawdzie generuje wyższe koszty za energię, jednak Samsung zastosował energooszczędne rozwiązanie, które zużywa – jeśli tryb Ambient Mode jest włączony – 40% wykorzystywanej podczas oglądania telewizji mocy.

Aby uniknąć chaosu, który wywołują kable podłączane do telewizora, Samsung wyposażył telewizor w przewód One Invisible Connection. Pełni on funkcję zarówno kabla zasilającego, jak i AV. Biorąc pod uwagę dodatkowe urządzenia, z których korzysta użytkownik – np. konsole, są one podłączone do modułu One Connect. Tym samym od telewizora wychodzi jeden cienki przewód, który jest prawie niedostrzegalny

Artykuły, które mogą Cię zainteresować