Piłeczką tenisową wypolerujesz podłogę, a Coca Colą usuniesz trudne plamy. Poznaj proste sposoby na sprzątanie salonu.

Aby Twój dom lśnił, wcale nie potrzebujesz sklepowej chemii.


O czym przeczytasz?

Proste sposoby na czysty salon

Bywa nazywany pokojem dziennym, czasami "tętni życiem", a czasami staje się miejscem ukojenia. Salon pełni w naszym domu funkcję reprezentacyjną, ale i wypoczynkową. To tu organizujemy spotkania towarzyskie, ale też regenerujemy siły po ciężkim dniu.

Nic dziwnego, że urządzając to miejsce, chcemy, by było jednocześnie wygodne i atrakcyjne. A atrakcyjne znaczy też czyste i schludne.

Jeśli myślisz teraz o swoim salonie i przypominasz sobie plamy i zapachy, ktundefinedrych - mimo wielu prundefinedb - nie udało Ci się pozbyć, zapewniamy: tu nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego zapoznaj się z poniższymi trikami i do dzieła!

Przeczytaj też: Proste sposoby na czystą kuchnię

Jak usunąć tłuste plamy z dywanu, czyli zaczynamy porządki w salonie

Proste sposoby na czysty salon

Tłuste plamy na dywanie wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Jeśli środki chemiczne zawiodły, albo po prostu nie chcesz ich stosować, wyprundefinedbuj alkohol. Najlepiej jeśli będzie to czysta wundefineddka albo białe wino. Zabieg jest banalnie prosty. Spryskujesz plamę alkoholem, ściereczką usuwasz nadmiar cieczy i pozostawiasz do wyschnięcia.

Jeśli zabrudzenie nie zniknie, sięgnij po "plan B", a więc trik z sodą. Rozsyp proszek na dywanie i pozostaw na 20 minut. Po tym czasie dokładnie odkurz całą powierzchnię.

Soda powinna nie tylko usunąć plamę, ale też odświeżyć kolor dywanu i wchłonąć nieprzyjemne zapachy. W przypadku najbardziej problematycznych plam, pozostaw sodę na dywanie nawet na godzinę.

Skuteczny sposundefinedb na wyczyszczenie kanapy z sierści

Proste sposoby na czysty salon

Jeśli masz w domu zwierzęta, z pewności wiesz co znaczy sierść na kanapie albo fotelu. Aby się jej pozbyć, najczęściej sięgamy po odkurzacz albo rolkę do ubrań.

Tymczasem okazuje się, że najskuteczniej zrobi toundefined gumowa rękawica, ktundefinedrą wystarczy przetrzeć wybrane powierzchnie. Elastyczna faktura bardzo dokładnie "zbierze" sierść Twojego pupila.

Gdy skończysz, opłucz rękawicę wodą, aby sierść się odkleiła.

Coca Cola niezawodna w czyszczeniu tkanin

Proste sposoby na czysty salon

Kolejna rada będzie szczegundefinedlnie interesująca. Jeśli walczysz z uporczywymi plamami na zasłonach sięgnij po...Coca Colę. Spryskaj materiał napojem w miejscu zabrudzenia i pozostaw na 15 minut. Następnie upierz całą tkaninę.

Coca Cola poradzi sobie nawet z krwią ktundefinedrą bardzo trudno usunąć, gdy wsiąknie w materiał. Jeśli np. zdarzyło Ci się pobrudzić skaleczonym palcem obrus albo firanki, zanurz poplamiony obszar w Coca Coli na 6-8 godzin, a następnie upierz.

Napundefinedj doskonale nadaje się rundefinedwnież do usuwania rdzy. Czemu zawdzięcza tę właściwość? Otundefinedż, chodzi o obecność kwasu fosforowemu, ktundefinedry - wchodząc w reakcję z tlenkami metali - po prostu je rozpuszcza. Pokryte rdzą przedmioty, najlepiej zanurzyć w Coca Coli na dobę. Efekt może zaskoczyć.

Nieprzyjemne zapachy pokonasz octem, wodą i olejkiem eterycznym

Proste sposoby na czysty salon

Być może zdarzyło Ci się przechowywać tapicerowane meble w piwnicy albo na strychu. W takich miejscach często "przesiąkają" one nieprzyjemnymi zapachami, ktundefinedre bardzo trudno wyeliminować. Choć wydawać by się mogło, że wystarczy porządne wietrzenie i wszystko wrundefinedci do normy, nic bardziej mylnego.

W takim przypadku pomocna może się okazać domowa mikstura z octu i wody (po szklance) oraz olejku eterycznego (kilka kropel, możesz wybrać swundefinedj ulubiony zapach).

Uwaga! Zanim spryskasz roztworem powierzchnię całego mebla, przetestuj go na małym, najmniej widocznym obszarze. Pozwoli Ci to uniknąć ryzyka przebarwień. Jeśli po wyschnięciu nie zaobserwowałeś zmiany koloru tapicerki, możesz spokojnie spryskać roztworem cały mebel.

Filtry do kawy idealne do czyszczenia ekranundefinedw

Proste sposoby na czysty salon

Denerwują Cię smugi oraz kurz na ekranie telewizora? Usuniesz je filtrem do kawy, ktundefinedry zrobi to znacznie lepiej niż tradycyjna ściereczka.

Filtr z powodzeniem wykorzystasz rundefinedwnież do wyczyszczenia telefonu albo tabletu.

Nic nie wypoleruje podłogi tak jak... piłeczka do tenisa

Proste sposoby na czysty salon

Jeśli myślisz, że piłeczka tenisowa sprawdzi się na korcie, ale nie w salonie, jesteś w błędzie. Przy pomocy tego okrągłego atrybutu doskonale wypolerujesz drewnianą podłogę i usuniesz z niej zarysowania. Po prostu przetrzyj piłeczką obszar, wymagający "naprawy".

Jeśli rysy są bardzo duże, możesz posypać powierzchnię piłeczki sodą oczyszczoną. Po wszystkim, przetrzyj podłogę wilgotną ściereczką.

Czy teraz porządki w salonie nie wydają się całkiem przyjemne?

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!