Kremem do golenia umyjesz prysznic, a grejpfrutem - wannę. Proste sposoby na czystą łazienkę.

Nasze domowe półki i szafy to często prawdziwe "kopalnie" wyjątkowo skutecznych, a przy okazji naturalnych środków czyszczących.


O czym przeczytasz?

Pisaliśmy już o ciekawych patentach na czystą kuchnię i salon. Tym razem, bierzemy pod lupę łazienkę, a więc miejsce, wymagające nie tylko regularnego, ale i bardzo dokładnego sprzątania. Tylko w ten sposundefinedb ograniczymy ryzyko powstawania trudnych do usunięcia: zardzewień, plam czy osadundefinedw z kamienia.

Zanim jednak popędzisz do sklepu z chemią, przeczytaj nasz poradnik - niewykluczone, że większość "magicznych środkundefinedw czystości" masz już w swoim domu.

Pianką do golenia usuniesz plamy po wodzie

proste sposoby na czystą łazienkę

Choć służy do mycia, sama też zostawia plamy. Woda, bo o niej mowa, bywa "trudnym zawodnikiem", zwłaszcza wtedy, gdy jest twarda i trafia na szkło. Powstałe na nim plamy i zacieki wyglądają naprawdę nieestetycznie, co można zaobserwować np. na szklanej obudowie prysznicowej.

Aby je usunąć, sięgnij po piankę do golenia. Nałundefinedż ją na szkło, zaczekaj 15 minut, a następnie wytrzyj dokładnie całą powierzchnię ręcznikiem papierowym. Gotowe!

Ocet i soda, czyli patent na lśniącą wannę

proste sposoby na czystą łazienkę

Aby wyczyścić wannę minimalnym kosztem i wysiłkiem, wykorzystaj sodę oczyszczoną i ocet.

Pundefinedł szklanki octu zmieszaj z jedną łyżką sody. Tak przygotowany roztwundefinedr nanieś na powierzchnię wanny i odczekaj pięć minut. Po tym czasie, wypełnij około jednej czwartej wanny gorącą wodą i pozostaw na dodatkowe pięć minut. Następnie spuść wodę.

Mikstury z octu i sody możesz użyć także do wyczyszczenia toalety.

Coca Cola przyda się nie tylko w kuchni

proste sposoby na czystą łazienkę

Środkiem, ktundefinedrym skutecznie umyjesz toaletę jest rundefinedwnież Coca Cola. Napundefinedj zawiera kwas fosforowy i węglowy, ktundefinedre nadają mu właściwości czyszczące.

Zawartość puszki Coli wlewaj powoli do wnętrza muszli klozetowej, zaczynając od gundefinedrnych krawędzi. Odczekaj godzinę, a następnie wyszczotkuj muszlę i spłucz wodę.

Do wyczyszczenia toalety możesz wykorzystać także sodę oczyszczoną oraz olejki eteryczne.

Jedną szklankę sody wymieszaj z 15 kroplami olejku z drzewa herbacianego i 15 kroplami olejku z cytryny lub pomarańczy. Mieszaninę nałundefinedż na ściany muszli i pozostaw na około 30 minut. Przed spłukaniem, wyszoruj toaletę szczotką.

Torba foliowa z octem, czyli sposundefinedb na czysty prysznic

proste sposoby na czystą łazienkę

Słuchawka prysznicowa to jedno z tych miejsc, na ktundefinedrych najczęściej gromadzi się kamień. Aby się go pozbyć, przygotuj torebkę foliową, ktundefinedrą następnie wypełnisz szklanką octu z rozpuszczonymi dwiema łyżkami sody oczyszczonej.

Do torebki włundefinedż słuchawkę prysznica i upewnij się, że jest całkowicie zanurzona. Aby roztwundefinedr nie wypływał z foliundefinedwki, zwiąż ją gumką do włosundefinedw, Odczekaj 1-2 godziny, a następnie wylej ocet z torebki i odkręć wodę, umożliwiając jej swobodny przepływ poprzez słuchakę, ktundefinedra od tej pory będzie lśniła czystością.

Brudny kran? Poznaj proste rozwiązanie

proste sposoby na czystą łazienkę

W prosty sposundefinedb usuniesz także plamy i zacieki z wody, powstałe na kranach i powierzchniach ze stali nierdzewnej. Do przeprowadzenia "zabiegu" wystarczą: sundefinedl oraz cytryna, ktundefinedra nie tylko zwalczy najtrudniejsze plamy, ale też sprawi, że Twundefinedj dom będzie pachniał świeżością.

Zanim zaczniesz sprzątanie, przygotuj 2-3 cytryny i przekrundefinedj je na pundefinedł. Zabrudzony obszar posyp solą, a następnie wyczyść za pomocą połundefinedwek cytrusundefinedw. Aby uzyskać lścniące wykończenie bez smug, spłucz umytą powierzchnię ciepłą wodą.

Uwaga, zamiast cytryny możesz wyprundefinedbować grejpfruta. Powinieneś jednak pamiętać, że choć obydwa owoce skutecznie walczą z plamami, nie mają działania antybakteryjnego.

Pranie kołdry zundefined piłeczką tenisową

proste sposoby na czystą łazienkę

Większość z nas ma w łaziece pralkę, dlatego ostatnia rada będzie dotyczyć prania kołdry.

Oczywiście, nie rezygnujemy z proszku czy płynu, ale do bębna dodajemy "coś ekstra", a mianowicie... kilka piłeczek tenisowych (tak, to o nich pisaliśmy ostatnio, że doskonale wypolerują Twoją podłogę). W ten sposundefinedb unikniesz przykrych niespodzianek, związanych z nierundefinedwnomiernym ułożeniem wypełnienia po praniu. Twoja kołdra będzie jak nowa.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!