Powstała aplikacja do wymiany roślin - oddaj, sprzedaj lub wymień kwiatka

Jest jak Vinted, OLX i nawet Tinder, tylko że dla roślin. Rozwija się bardzo szybko i jest już w 28 miastach w Polsce. Plantswapp to miejsce, gdzie można oddać, wymienić lub sprzedać kwiatka. A także poznać się z innymi miłośnikami roślin z okolicy.


O czym przeczytasz?

Rośliny doniczkowe

KAROLINA: Bardzo lubię kwiaty, ale mam w domu tak dużo roślin, że nie mam gdzie ich trzymać. Szkoda mi ich wyrzucić, ponieważ są naprawdę piękne! Co mogę z nimi zrobić?

ANNA: Zainstaluj darmową aplikację Plantswapp, dzięki której możesz oddać, sprzedać lub wymienić roślinę, na którą nie masz miejsca. W Plantswapp możesz przeglądać dostępne kwiatki z poszczególnych kategorii lub znaleźć te, który cię interesują, wpisując ich nazwę w wyszukiwarkę.

Autorzy aplikacji zachęcają też, aby na swoim profilu poinformować, jakim kwiatkiem jesteś zainteresowana – dzięki temu łatwiej będzie ci znaleźć to, czego szukasz.

NA CZYM POLEGA APLIKACJA PLANTSWAPP?

Aplikację możesz zainstalować na telefonie z systemem Android oraz iOS. Po zalogowaniu do aplikacji do wyboru masz cztery zakładki: Szukam, Oddam, Zamienię, Sprzedam. Platforma wykorzystuje informacje o twojej lokalizacji, aby pokazywać rośliny z twojej okolicy oraz żeby wyznaczyć trasę do użytkownika, którego kwiatkiem jesteś zainteresowana.

Aby dodać własne ogłoszenie, należy wybrać kategorię „Dodaj”, a następnie wybrać zdjęcie i opis rośliny. Przy każdym zdjęciu widnieje informacja o jej obecnym statusie – czy czeka na nowego właściciela, czy też jest już zarezerwowana. Poprzez komunikator możesz skontaktować się z właścicielem i ustalić szczegóły. Gdy odbierzesz kwiatka, jego zdjęcie znika z tablicy.

MAPA PLANTSWAPP

PLANTSWAPP – SĄSIEDZKA WYMIANA, KTÓRA TWORZY LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ

Co ważne, Plantswapp zastrzega, aby nie wystawiać ogłoszeń sprzedażowych z wysyłką. Jednym z celów aplikacji jest możliwość zawierania znajomości i tworzenia lokalnej społeczności z osobami, które są miłośnikami roślin. Wysyłka uniemożliwiłaby spotkania z osobami, które lubią rozmawiać o swoich zielonych podopiecznych.

Pokój z roślinami doniczkowymi

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Pachnące pomarańcze z goździkami

Idealny dodatek do herbat, a podczas suszenia może być także naturalnym świątecznym zapachem, który nada naszym mieszkaniom wyjątkowego i magicznego klimatu.

Advertisement