Polski design – nowości na Targach Rzeczy Ładnych. 7 wystawców, których warto poznać

Targi designu TRŁ FRESH! i TRŁ PRINT! obfitowały w odkrycia oraz spotkania ze znanymi wytwórcami, których nowości nie zawiodły. Wydarzenie nadal trwa online

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

W miniony weekend w Centrum Praskim Koneser w Warszawie odbyły się największe targi polskiego wzornictwa undefined rzemiosł i grafiki Targi Rzeczy Ładnych TRŁ FRESH! oraz TRŁ PRINT! Przestrzenie zrewitalizowanego, poprzemysłowego kompleksu dawnej wytwundefinedrni wundefineddek tętniły życiem, na dwa dni zapełniając się stoiskami wystawcundefinedw i niemałym tłumem odwiedzających.

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Targi były podzielone na strefy: z ceramiką i roślinami, meblami i dodatkami do wnętrz, plakatami oraz produktami Wellness. Kiermaszowi towarzyszyły dwa wydarzenia specjalne undefined wystawa Fuck the Porcelain kolektywu GLITCH_LAB, zwracająca uwagę na problem marnowania wyrobundefinedw z porcelany tzw. trzeciej kategorii oraz akcja sprzedaży wybranych plakatundefinedw, ilustracji i grafik wystawionych na TRŁ PRINT!, z ktundefinedrej wpływy zasiliły fundację Ocalenie.

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Porcelana na wagę od GLITCH_LAB

Targi designu, takie jak Targi Rzeczy Ładnych, to niepowtarzalna okazja by na żywo spotkać się z twundefinedrcami najlepszych niezależnych rodzimych marek, z bliska obejrzeć, dotknąć (czy powąchać) wyselekcjonowane przedmioty, a także zrobić zakupy ze specjalnymi rabatami. Wydarzenie aktualnie przeniosło się do sieci - na targirzeczyladnych.pl, profile organizatora na Facebooku i Instagramie oraz na strony internetowe producentundefinedw. Codziennie, w dniach 13-29.09 można nadal zapolować na niezwykłe, wyselekcjonowane przedmioty w promocyjnych cenach.

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Plakaty Joanna Ambroz

Wydarzenie może być rundefinedwnież szansą na poznanie nowych, ciekawych marek. Poniżej przedstawiamy kilka takich inspirujących odkryć m.in. debiutantundefinedw wystawiających swe dzieła po raz pierwszy podczas tej edycji TRŁ.

Pościel Lukoje

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Lukoje to wysokogatunkowa bawełniana pościel, wyrundefinedżniająca się pięknymi i oryginalnymi wzorami, stworzonymi przez polskie ilustratorki. Przenosząc świat wspundefinedłczesnych ilustracji, na śnieżnobiałą tkaninę, Lukoje tworzy produkty dla estetundefinedw doceniających piękne wnętrza, ale także wygodę i dobrą jakość. Każdy komplet stworzony jest ze 100% bawełny o drobnym splocie satynowym. Nadruk posiada certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100, co gwarantuje, że produkty są bezpieczne rundefinedwnież dla niemowląt. Pościel szyta jest na zamundefinedwienie w pracowni w Łowiczu. Wzory projektowane są zarundefinedwno dla dzieci, jak i dla dorosłych a komplety poszewek dostępne w każdym możliwym rozmiarze. Kolekcje zdobią m.in. ilustracje Marysi Janczak, Anny Wojdy, Anity Tomali oraz Anny Rudak.

Studio Serio

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Studio Serio to mała rodzinna firma tworząca produkty dla najmłodszych, ktundefinedra narodziła się ze sprzeciwu wobec tandety i estetyki kiczu oraz przekonania, że dzieci zasługują na piękno, wysoką jakość, a także na to, by być traktowane serio. Markę stworzyła Anna Pawłowska, z wykształcenia polonistka i kulturoznawczyni, z zawodu dziennikarka i copywriterka, prywatnie mama dwundefinedch cundefinedrek. Marka bazuje na pedagogicznej koncepcji Montessori oraz idei rodzicielstwa bliskości. Studio serio to drewniane układanki oraz tabliczki z wizerunkami zwierząt.

Mimi Vases

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Mimi Vases to mini studio ceramiczne założone przez Mimi Wundefinedjcik. Artystka tworzy naczynia ceramiczne, głundefinedwnie niezwykłe wazony-rzeźby inspirowane organicznymi kształtami natury oraz starożytnym rzemiosłem.

Gaf Studio

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Pracownię szkła artystycznego i użytkowego Gaf studio tworzą Emilia Marcjasz oraz Diana Szydłowska, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie ukończyły studia na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła. To duet pełen kreatywnych pomysłundefinedw oraz pasji do tworzenia z wymagającego materiału, jakim jest szkło. Inspiracje czerpią zarundefinedwno z natury, jak i tradycji ludowych - rodzimych i z całego świata (Diana pochodzi z Białorusi), dziedziny kulinariundefinedw a także wspundefinedłczesnej grafiki i fotografii. Nas zachwyciły oryginalne kieliszki do szampana z lekko barwionego szkła, o geometrycznej podstawie.

Biel

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

BIEL jest autorskim projektem Aleksandry Białek, ktundefinedry undefinednarodził się z tęsknoty za materializacją niematerialnych bytundefinedw, takich jak HARMONIA, PROSTOTA czy EMOCJEundefined. Nazwa BIEL nawiązuje do materiałundefinedw, z ktundefinedrych powstają przedmioty. Najczęściej jest to porcelana oraz biała glina. Każdy przedmiot wykonywany jest ręcznie i jest undefinedwypadkową czasu, kontaktu z materią oraz stanu umysłu, ktundefinedry towarzyszy procesowi tworzeniaundefined. undefinedPraca z gliną jest dla mnie aktem wyzwalającym, w ktundefinedrym twundefinedrca przenika się z tworzywem, w efekcie czego powstają nowe stany i formy. Nie ma dwundefinedch takich samych obiektundefinedw. Proces twundefinedrczy jest zmianąundefined - mundefinedwi Aleksandra Białek, założycielka marki BIEL. undefinedCzerpię ze swoich doświadczeń architektonicznych i kulinarnych, tworząc sztukę użytkową, ktundefinedra wprowadza w życie odrobinę metafizyki. Minimalistyczne i organiczne formy inspirowane są często naturą, a wpisanie ich we wnętrza jest dodatkowym linkiem łączącym nas z otoczeniem, Ziemią i całym wszechświatem"- dodaje projektantka.

NG design

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Czytaj rundefinedwnież: Najnowszy polski design do domu. 5 marek, ktundefinedre warto znaćundefinedundefined

NG Design to niezależna marka meblowa, ktundefinedra powstała undefinedz zamiłowania do nieszablonowego designuundefined. Produkowane przez tę manufakturę meble wyrundefinedżniają się najwyższą jakością oraz dbałością o detale. Każdy z mebli wykonywany jest ręcznie w Polsce, a ich wzornictwo wymyka się standardowemu podejściu do aranżacji wnętrz. Każdy mebel jest undefinedunikalną formą samą w sobieundefined. W kolekcjach NG design dostrzegalne są inspiracje minimalistyczną modernistyczną estetyką Bauhausu oraz wpływy najnowszych trendundefinedw w projektowaniu mebli undefined organiczne formy i opływowe, monumentalne kształty.

Plakaty Nikodema Szpunara dla SZTUKI

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Nikodem Szpunar jest wszechstronnym projektantem, ktundefinedry na co dzień zajmuje się wzornictwem przemysłowym - projektowaniem mebli i wyposażenia wnętrz, a także wystaw. Dla galerii SZTUKI Nikodem Szpunar stworzył serię plakatundefinedw. Prace artysty to nieregularne, barwne kształty na dużych formatach. Szpunar w swoich pracach eksperymentuje z geometrią kreśląc figury farbą akrylową na płundefinedtnie i papierze. Opracował własną technikę malowania wielkimi okrągłymi formami, ktundefinedre sam zaprojektował. Artysta zwykle tworzy prace w pojedynczych egzemplarzach. Tym razem powstały w formie plakatundefinedw o formacie 50undefined70 cm. To edycja limitowana, numerowana i podpisana przez artystę. Przygotowanych zostało po 100 szt. z każdego plakatu. Trzy wzory tworzą tryptyk, ktundefinedry świetnie wygląda w komplecie. Plakaty są nadal dostępne w sklepie internetowym sztuki.waw.pl.

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Stoisko TRZASK ceramics

Czytaj rundefinedwnież: Niecodzienna codzienność. Najpiękniejsza polska ceramikaundefinedundefined

Podczas Targundefinedw Rzeczy Ładnych undefined TRŁ FRESH! Oraz TRŁ PRINT! spotkaliśmy rundefinedwnież niezależne marki i twundefinedrcundefinedw doskonale nam znanych, ktundefinedrych produkty polecaliśmy już czytelnikom mieszkanie.pl. Ich nowe kolekcje obejrzane na żywo nie zawiodły naszych oczekiwań. Zatem z pełną odpowiedzialnością polecamy zakupy eleganckiej i zadziornej porcelany REVOLTE, bajecznej ceramiki TRZASK, artystycznych tekstyliundefinedw MOST, nowych wzorundefinedw pościeli Foonka, kolaży i puzzli Aleksandry Morawiak, czy wreszcie naturalnych świec z pracowni Biotika czy Soyoosh.

Czytaj rundefinedwnież: Sztuka udomowiona. Nowości polskich marek dla prawdziwych estetundefinedwundefinedundefined

Targi Rzeczy Ładnych wrzesień 2021

Stoisko REVOLTE

Zdjęcia produktowe: materiały producentundefinedw/targirzeczyladnych.pl, zdjęcie głundefinedwne: Studio Serio

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!

Advertisement