Pościel polskich marek. Wybieramy najciekawsze wzory

Wyróżniają się oryginalnym designem i jakością wykonania. Pięknie zaprojektowane i tworzone z troską o środowisko. Tekstylia do sypialni, które sprawiają, że codzienność staje się wyjątkowa. Prezentujemy najlepsze wzory pościeli polskich marek.

Senne kolaże 

Marzenia senne inspirują projektantów. Nieprzewidywalność snów oraz silna więź człowieka z naturą to główne motywy prac niezwykle utalentowanej twórczyni kolaży, Aleksandry Morawiak. Zaprojektowany przez nią wzór pościeli Liquid Memory przedstawia charakterystyczne dla tej artystki postacie i motywy. Wzór Liquid Memory, który otrzymał, przyznawane przez Łódź Design Festival, wyróżnienie must have 2020, jest pierwszym z kolekcji ART — serii pościeli marki FOONKA, prezentującej prace współczesnych ilustratorów i projektantów.

Pościel Liquid Memory FOONKA

Oryginalną koncepcją marki jest pomysł, żeby artysta aktualnie z nią współpracujący wskazywał kolejne osoby, które jej lub jego zdaniem powinny zaprojektować nowe wzory. Dzięki temu sami twórcy mają wpływ na kierunek rozwoju całej kolekcji ART. Aleksandra Morawiak, której wzór rozpoczął to niezwykłe przedsięwzięcie, wskazała Polę Augustynowicz.

Pościel Liquid memory x Foonka

Dziewczyna ze snu 

Ilustratorkę i graficzkę, Polę Augustynowicz, autorkę projektu pościeli Am I FOONKA, interesuje sen jako obraz opowiedziany językiem podświadomości. Świat, który otwiera się przed nami, kiedy zamkniemy oczy. „Choć niektóre pojawiające się w snach symbole mogą być dla wszystkich wspólne, można je też interpretować przez pryzmat własnych doświadczeń” - mówi artystka. W grafice zdobiącej pościel projektantka umieściła symbole powiązane z zarysem kobiecej sylwetki. Ilustracje Poli Augustynowicz tworzone są pod wpływem emocji, na podstawie wydarzeń i przeżyć. Impulsem do ich powstawania są słowa, które, jak wierzy, mają niezwykłą moc. Pełny tytuł pracy brzmi: „Czy jestem tą dziewczyną, o której śniłeś?”

Pościel FOONKA, wzór Am I

Niech żyje miłość 

Wzór serii pościeli Free Love, marki HOP Design, symbolicznie wykorzystuje motywy związane z cielesnością. Figlarna grafika sięga do elementów fizyczności, aby ukazać piękno miłości, niezależnie od postaci, jaką przybiera. Ideę celebracji uczuć ponad podziałami promuje sesja zdjęciowa marki, w której wystąpiły pary zarówno różnych, jak i tej samej płci. Wzór zaprojektowały dla HOP Magda Pawlas i Dominika Wysogląd z Marmolada Design. Pościel Free Love została wyróżniona prestiżowymi nagrodami w Polsce i Europie. Dostrzeżony został ważny, społeczny aspekt produktu, promującego miłość, która nie wyklucza.

pościeli HOP Design Free Love

Słodkie sny w lastryko 

Kolejnym projektem z graficznej kolekcji HOP Design, który nas zauroczył, jest pościel Terrazzo. Popularne w architekturze wnętrz terazzo, w Polsce znane również jako swojskie lastryko, tu w miękkiej postaci, zostało ciekawie zinterpretowane graficznie. Pastelowa kolorystyka sprawia, że pościel, bardziej niż posadzkę, przypomina blok pianki z zatopionymi kawałkami kolorowej galaretki. Sny w takiej oprawie muszą być słodkie! Nieco inną wersję wzoru „w lastryko” ma w swojej ofercie również marka MUMLA.

HOP Design Pościel Terazzo

Noc w zaczarowanym lesie 

Miłośnikom natury oraz romantykom polecamy pościele z sielskimi motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Delikatne wzory, zaczerpnięte wprost ze świata przyrody, możemy znaleźć w kolekcjach marek MUMLA i WHITE POCKET. Nam najbardziej podobają się serie botaniczne niczym z zielnika, łąki lub sadu, a także te nieco baśniowe, ozdobione subtelnymi autorskimi ilustracjami, prosto.

pościel MUMLA Leśne zwierzęta

Dlaczego pościel od polskiej marki? 

Wybierając pościel małej polskiej marki, zamiast masowej produkcji, otrzymujemy produkty tworzone z pasją i dbałością o każdy detal, projektowane w Polsce i produkowane w lokalnych szwalniach. Wszystkie zaprezentowane wzory pościeli są wykonane w 100% z bawełny (delikatnej i wytrzymałej satyny bawełnianej) posiadającej certyfikat Oeko-Tex, co oznacza, że materiał nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego oraz jest bezpieczny dla alergików i niemowląt. Co więcej, poszewki dostępne są w wielu różnych rozmiarach, odpowiednich na kołdry i poduszki w każdej możliwej wielkości, od dziecięcych po king size. Jeżeli, mimo wszystko, brakuje rozmiaru, którego potrzebujemy, mamy możliwość otrzymania pościeli wykonanej na zamówienie. 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować