Plecionka wiedeńska powraca! Ażurowy wzór ociepli każde wnętrze

Rattan, wiklina i plecionki nie są już postrzegane jako nieciekawe, przestarzałe lub ponure. Docenia się je za solidność i delikatność. W ostatnim czasie stały się prawdziwym wnętrzarskim hitem.


O czym przeczytasz?

Czym jest plecionka wiedeńska?

Tworzy ażurowy, ośmiokątny wzundefinedr. Jest wykonana z naturalnego rattanu, a jej historia sięga XIX wieku. Michael Thonet wykorzystał ją w kultowym dziś krześle nr 14. W 1869 r. na wystawie w Paryżu zdobyło złoty medal.

Dlaczego undefinedwiedeńskaundefined? Dzięki wiedeńskim kawiarniom, w ktundefinedrych te krzesła stały się bardzo popularne. Dziś to najbardziej znane krzesła gięte na świecie. Swoją pozycję zawdzięczają nie tylko designowi, ale i niezwykłej lekkości.

Lekkość i elegancja

Plecionka wiedeńska sprawia wrażenie lekkości, a jednocześnie wprowadza do wnętrza naturalną elegancję. Początkowo była wykonywana ręcznie. Obecnie jej produkcja przebiega maszynowo. Dzięki temu stała się też bardziej dostępna. Plecionkę wiedeńską można kupić w formie siatki za około 200 zł za metr. Po docięciu wkomponowujemy ją w konstrukcję mebla.

Dekoracyjny detal undefined zastosowanie

Plecionka wiedeńska może mieć mnundefinedstwo zastosowań. Idealnie sprawdzi się zarundefinedwno jako część mebli, jak i element wystroju wnętrza. Obecnie bardzo popularne są ażurowe lampy i parawany. Plecionka idealnie sprawdza się jako oparcie krzesła, fronty w drzwiach szaf i szafek albo wezgłowie łundefinedżka. Można kupić gotowy mebel albo przerobić stary. Internet jest pełen pomysłundefinedw na jej kreatywne wykorzystanie.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!