Nowa platforma do wynajmowania kamperów dostępna w Polsce. Działa jak Airbnb

Wymarzone wakacje w kamperze? Z tym serwisem to prostsze niż myślisz

Camptoo-platforma do wynajmu kamperów

Wymarzone wakacje w domu na kołach są teraz na wyciągnięcie ręki. Kampery, vany, przyczepy kempingowe możemy wynająć tak samo, jak pokój w hotelu lub prywatny apartament. Taką możliwość daje serwis Camptoo, który niedawno wszedł na polski rynek. Działa analogicznie do popularnych platform bookingowych, takich jak Booking.com czy Airbnb. Portal łączy amatorów wakacji w kamperze z właścicielami tych pojazdów chcących je odpłatnie udostępnić. 

Założyłem Camptoo wraz z Roelem i Joepem w 2014 roku, kiedy sami nie mogliśmy wynająć kampera. Zauważyliśmy, jak wiele prywatnych kamperów i przyczep stoi nieużywanych na podjazdach, podczas gdy wypożyczalnie miały wypełnione rezerwacje na lato. Myśl, aby stworzyć bezpieczną i prostą platformę do wynajmu prywatnych kamperów i przyczep kempingowych, by umożliwić ludziom dzielenie się radością z podróżowania kamperem lub przyczepą w ich własnym tempie, była strzałem w dziesiątkę. Po sukcesie, jaki platforma odniosła w Holandii, rozpoczęliśmy również działalność w Australii i Wielkiej Brytanii, a w 2021 dołączają do nas Finlandia, Szwecja i Polska! Jestem tym niezwykle podekscytowany, a liczne relacje, jakie spływają do nas od zadowolonych użytkowników Camptoo tylko potwierdzają, że to, co robimy, ma sens i sprawia radość ludziom na całym świecie 

- mówi Martijn Peeters, CEO Camptoo 

Camptoo-platforma do wynajmu kamperów

Wynajęcie kampera jest dziecinnie proste. Wystarczy zaznaczyć odpowiadający nam termin rezerwacji, liczbę osób i preferowane miejsce odbioru pojazdu. Serwis wyszuka dla nas ogłoszenia. Po dokonaniu wyboru, rezerwujemy swój tymczasowy dom na kołach, w Polsce lub innym z 15 krajów, w których działa Camptoo. Aby potwierdzić rezerwację należy wpłacić zaliczkę. Potem wystarczy stawić się w wyznaczonym czasie i miejscu, żeby odebrać kamper.

Kiedy kamper jest już „nasz”, możemy wyruszyć nim w wymarzoną podróż w dowolne miejsce, w Polsce lub za granicą. To, gdzie się udamy zależy tylko od nas. Camptoo.pl daje nam również możliwość wynajęcia kampera w innym kraju. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować wakacje np. w Australii (tam również działa Camptoo). Do miejsca odbioru rezerwacji możemy dolecieć samolotem.

Camptoo-platforma do wynajmu kamperów

W ostatnim czasie obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania kamperami i wakacjami we własnej „skorupie ślimaka”. Sytuacja wywołana pandemią sprawiła, że pragniemy być niezależni, podróżować i odpoczywać bezpiecznie oraz bliżej natury. Możliwość pracy zdalnej dla wielu osób oznacza większą łatwość przemieszczania się. Stajemy się cyfrowymi nomadami. Wynajęty kamper może więc stać się nie tylko sposobem na odpoczynek i zwiedzanie, ale również miejscem pracy. 

Zakup kapera to duży wydatek. Możliwość wynajmowania własnego pojazdu w czasie, kiedy sami go nie używamy wydaje się dobrym pomysłem - daje możliwość zarobku i po jakimś czasie zwrotu inwestycji. Na udostępnienie swojego kampera innym poprzez platformę Camptoo zdecydowało się już ponad 5000 osób.

Przeczytaj również:

Najpiękniejsze domy na kołach produkowane w Polsce

Boom na kampery trwa w najlepsze

Spod namiotu do kampera - i w drogę!

Advertisement