Fabryka mebli Paged ma 140 lat! Właśnie pokazała nowości na targach w Mediolanie

Jako jedyna w tym roku polska firma na targach Salone del Mobile, marka Paged pokazała jubileuszową kolekcję – m.in. reedycje swoich historycznych modeli mebli giętych


O czym przeczytasz?

Paged_nowosci_2021

Tradycja i innowacje. Paged na odmienionych targach w Mediolanie

W dniach 5-10 września 2021 na pierwszej undefinedpopandemicznejundefined edycji mediolańskich targundefinedw, jako jedyna firma z Polski zaprezentowała się marka Paged.

Paged Meble to firma, ktundefinedrej tradycje meblarskie sięgają 1881 roku. Jest jednym z wiodących producentundefinedw mebli w Europie i jednym z nielicznych na świecie, wytwarzającym meble gięte. Wieloletnia tradycja idzie w parze z dbałością o środowisko. Paged określa siebie jako firmę Circular Economy Ready - gotową na zasady cyrkularnej ekonomii. Fabryka eksploatuje drewno w sposundefinedb zrundefinedwnoważony i wciąż udoskonala systemy zarządzania zasobami. Meble Paged projektowane są zawsze tak, by ich jakość gwarantowała trwałość a wzornictwo było uniwersalne i ponadczasowe.

Krzesła gięte Paged

Supersalone to flagowe wydarzenie największych na świecie targundefinedw mebli i wyposażenia wnętrz undefined Salone del Mobile w Mediolanie, ktundefinedre właśnie odbyło się po raz pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią.

Wydarzenie powrundefinedciło w zmienionej formule undefined odbywało się rundefinedwnolegle stacjonarnie i online. Tym razem zrezygnowano z przepychu i labiryntu wyłożonych miękkimi wykładzinami przestronnych stoisk. Ekspozycja została ujednolicona undefined regularne, proste boksy, ktundefinedre zostały wykonane z naturalnych materiałundefinedw z recyklingu, mają być wykorzystane ponownie w kolejnych edycjach targundefinedw. Większość ekspozycji została zaprezentowana... w pionie undefined na ścianach. Stoiska zostały podzielone na strefy tematyczne a meble można było na miejscu kupować za pomocą kodundefinedw QR i specjalnej aplikacji. Po raz pierwszy, wstęp na teren wydarzenia był otwarty dla wszystkich, także dla osundefinedb spoza branży wnętrzarskiej i projektowej. Przestrzeń dla zwiedzających została wzbogacona o miejsca pełne zieleni (z drzewami), strefy gastronomiczne, edukacyjne oraz miejsca do spotkań biznesowych. Przestrzeń została zaaranżowana według projektu Stefano Boeri. Projektant opisał specjalną edycję supersalone jednym wyrażeniem: undefinedunmissableundefined (ang. nie do przegapienia).

Krzesła Paged-LABENDA-B-2960

Supersalone pod przewodnictwem nowej prezes Marii Porro (prawnuczki założyciela legendarnej włoskiej marki) przygotowano w rekordowym czasie trzech miesięcy. Targi do tej pory odbywały się wiosną. Powierzchnia wystawiennicza, choć zdecydowanie okrojona, robiła wrażenie na zwiedzających i można uznać ją za duży sukces w drodze do bardziej zrundefinedwnoważonego świata branżowych targundefinedw. Targom, jak dawniej, towarzyszyły wydarzenia w ramach Milan Design Week zlokalizowane w rundefinedżnych punktach na mapie miasta.

embracenewforms.com

W zeszłym roku marka Paged zrekompensowała swoim klientom i partnerom biznesowym brak targundefinedw Salone del Mobile, tworząc wirtualną platformę prezentacji produktundefinedw i interakcji z odbiorcami (embracenewforms.com). Supersalone było dla polskiego producenta rozwinięciem tej formuły i etapem pośrednim przed powrotem do klasycznych targundefinedw. Paged miał także dodatkowy, wyjątkowy powundefinedd, by zaprezentować się w tym roku międzynarodowej publiczności: jest nim 140 rocznica powstania fabryki w Jasienicy, ktundefinedra funkcjonuje do dziś, jako zakład produkcyjny i siedziba spundefinedłki.

Nowości 2021 z polskiej fabryki

Paged zaprezentował produkty całkowicie nowe - m.in. fotele HOLO oraz FRAK autorstwa Nikodema Szpunara, czy fotel ARIA Ultra Lounge, zaprojektowany przez Dario Polaco - oraz te modele mebli, ktundefinedre zadebiutowały w formie wirtualnej w ubiegłym roku: LA BENDA Pedro Salgado i ARCHER Grzegorza Gancarczyka.

Paged_nowości_Mediolan_2021

Paged_nowości_Mediolan_2021

HOLO łączy niekonwencjonalne wzornictwo z undefinednowym sposobem siedzeniaundefined: niższa część oparcia i podłokietnikundefinedw została wycięta, pozwalając użytkownikowi na swobodne poruszanie się na siedzisku i wygodne ułożenie ciała. Ma to także znaczenie dla estetyki undefined ten zabieg zapewnił fotelowi HOLO wizualną lekkość i nieco undefinedbuntowniczyundefined charakter. Fotel jest eleganckim meblem, ktundefinedry jednak nadąża za rytmem codzienności i wspundefinedłczesnym stylem życia. Holo jest oferowany w dwundefinedch wariantach wykonania podstawy: metalowej, przeznaczonej do powierzchni biurowych, a także drewnianej, pasującej do wnętrz kawiarni, hoteli i restauracji.

Paged_nowości_Mediolan_2021

FRAK. Założeniem projektu Nikodema Szpunara było stworzenie eleganckiego, skrojonego na miarę mebla np. do efektownych sal konferencyjnych. Fotel ma eklektyczną formę, łączącą w sobie cechy stylu wiedeńskiego z modernizmem lat 70. Przestrzenne siedzisko gwarantuje komfort i wygodę Dzięki wygięciu dolnej części oparcia powstało dodatkowe miejsce, w ktundefinedrym można przechowywać na przykład niewielką torebkę. FRAK jest dostępny zarundefinedwno w wersji w pełni tapicerowanej jak i w wykończeniu undefinedWundefined, w ktundefinedrym po zewnętrznej stronie oparcia znajduje się powierzchnia ze sklejki, natomiast tapicerowane są części wewnętrzne.

Paged_fotel_FRAK

Rodzina ARIA została zaprojektowana jako flagowa kolekcja promująca wariant wykończenia undefinedWundefined łączącego piękno rysunku naturalnego drewna z wygodą tapicerowanego wnętrza. Podstawowy fotel charakteryzował się interesującą geometrią i doskonałymi proporcjami, podkreślanymi przez niecodzienne wzory tkanin. Sukces fotela ARIA utorował drogę na rynek kolejnym modelom z tej kolekcji.

Krzesła_Paged_ARIA

ARIA LOUNGE i ARIA ULTRA LOUNGE są dwoma nowymi wariantami w kolekcji. Meble zostały zaprojektowane na potrzeby stylowych stref relaksu. Obniżona wysokość siedziska w ARIA LOUNGE czy wydłużenie oraz zmiana kąta nachylenia oparcia w ARIA ULTRA LOUNGE. To modyfikacje, ktundefinedre zostały poczynione z myślą o podniesieniu komfortu odpoczynku poprzez ułatwienie przyjęcia pundefinedłleżącej, relaksującej pozycji ciała. Do kolekcji dołączył rundefinedwnież zestaw ARIA OTTOMAN, przeznaczony także do wnętrz domowych.

Meble Paged zestaw ARIA OTTOMAN

LA BENDA to nowoczesny lekki fotel wytworzony przy użyciu unikalnej, pochodzącej z XIX wieku technologii gięcia drewna bukowego pod wpływem ciśnienia i pary. Charakterystycznym elementem wzorniczym jest finezyjnie wygięty w kilku miejscach pręt bukowy, ktundefinedry stanowi konstrukcję obu przednich nundefinedg fotela oraz jednocześnie wzmacnia tylną część oparcia. Kształt LA BENDA inspirowany jest sylwetkami partnerundefinedw w tańcu.

Fotele LA BENDA Paged

Fotel ARCHER to mebel, ktundefinedry podobnie jak krzesło z tej samej rodziny ma uosabiać wszechstronność. Charakterystyczne oparcie wygięte w subtelny łuk kontrastuje z ostrym, prostym kształtem nundefinedg. Przednie nogi fotela są proste i niższe niż tylne. Wygięte do przodu i uformowane niczym grot strzały, nadają bryle mebla dynamikę. W fotelu ARCHER podłokietniki i oparcie tworzą całość, co zwiększa stabilność konstrukcji. Wewnętrzna strona oparcia może być dodatkowo tapicerowana dla zwiększenia komfortu.

Krzesła Paged ARCHER

Najlepsza wzornicza tradycja undefined reedycja klasycznych modeli

Meble Paged krzesło SIG-1

Meble Paged krzesła SIG-1

Dla uhonorowania wspaniałego jubileuszu oraz podkreślenia wierności swojej wzorniczej tradycji, Paged stworzył rundefinedwnież kolekcję HERITAGE, składającą się z kultowych foteli, ktundefinedre doczekały się wspundefinedłczesnych reedycji, jak otwierające kolekcję krzesło Sig-1 autorstwa Mariana Sigmunda z 1957 roku, wzundefinedr B-5860 czy model B-6210 z lat 60 ubiegłego wieku. Zaprezentowano rundefinedwnież inspirowaną starymi modelami Thoneta kolekcję mebli giętych NODO (rodzina A-1400).

Dobre rozwiązania są ponadczasowe. 140 rocznica założenia fabryki jest idealną okazją, by przenieść dziś rzadko już spotykaną technologię gięcia drewna w realia XXI wieku, adaptując ją do wymagań i potrzeb stylu życia wspundefinedłczesnych konsumentundefinedw

Krzesło Paged wzundefinedr B-5860

Krzesło Paged wzundefinedr B-5860

Dzięki parze wodnej i ciśnieniu, drewno bukowe zyskuje wyjątkową elastyczność, pozwalając mistrzom na formowanie w najbardziej nawet fantazyjne kształty. Ten proces opiera się głundefinedwnie na pracy manualnej, stąd wymaga nieprawdopodobnej precyzji i koordynacji, ale dzięki temu mebel zyskuje wizualną lekkość i wysoką wytrzymałość, niemożliwe do osiągnięcia w produkcji innymi metodami.

Krzesło Paged-B-6210

Kolekcja NODO undefined gięte krzesła i fotele A-1400, B-1400

Krzesła gięte Paged kolekcja NODO

Charakterystycznym elementem krzesła A-1400 są cienkie tylne nogi, wykonane z bukowych prętundefinedw i wygięte w elegancki, zmysłowy kształt. Pozostała część sylwetki krzesła - siedzisko i przednie nogi mają surową geometryczną formę. Zarundefinedwno oparcie jak i siedzisko zapewniają amortyzację podczas siedzenia dzięki zastosowaniu tkanin obiciowych lub maty. Fotel z tej kolekcji, B-1400, zwraca uwagę charakterystycznym sposobem połączenia przednich i tylnych nundefinedg - na szczycie oparcia.

Krzesła gięte Paged kolekcja NODO

Fotel B-1401 jest lekkim meblem, wykonanym z giętego drewna, w ktundefinedrym szerokie i wygodne siedzisko stanowi przeciwwagę dla lekkiej i minimalistycznej konstrukcji, wykonanej z zaledwie 2 bukowych prętundefinedw. Podobnie jak w kolekcji 1400, także w tym fotelu możliwe jest wyłożenie siedziska matą lub tkaniną obiciową.

Paged gięcie drewna

Te i jeszcze więcej nowości produktowych Paged pokaże rundefinedwnież na targach Warsaw Home undefined Contract w Warszawie w dniach 27-30 października.

Zdjęcia: materiały prasowe

O krzesłach marki Paged przeczytasz rundefinedwnież w tych artykułach:

Krzesła patyczaki. Triumf prostotyundefinedundefined

Krzesło z giętego drewna. Poznaj ponadczasowy wzundefinedrundefinedundefined

Piękne mieszkanie ze świątecznym akcentem undefinedundefined

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!