Twoje mieszkanie nie jest jeszcze gotowe na Wielkanoc? Te 3 proste dekoracje zachwycą każdego, a wykonasz je w kilka minut

Nie ma lepszego sposobu na przygotowanie domu na Wielkanoc, niż wykonanie kilku prostych ozdób w wiosennym klimacie. Nie musisz wyrzucać ich zaraz po lanym poniedziałku. Jasne kolory i kwiatowe motywy doskonale wpisują się w całą wiosenną estetykę.


O czym przeczytasz?

Ubieramy drzewko na... Wielkanoc

Gdy słyszymy, że ktoś chce udekorować świąteczne drzewko, od razu przychodzi nam na myśl okres Bożego Narodzenia. Tymczasem drzewko można ozdobić niezależnie od pory roku i święta. Czy może być lepsza okazja niż wiosna, aby wprowadzić do domu trochę zieleni? Drzewka wielkanocne stały się ostatnio bardzo popularną dekoracją, a bez wątpienia są rundefinedwnie piękne, jak ich zimowe odpowiedniki.

Warto wiedzieć, że drzewka wielkanocne wcale nie są czymś nowym. To tradycja zapoczątkowana w Niemczech (ale znana także w Polsce, Austrii, a także w niektundefinedrych częściach Stanundefinedw Zjednoczonych). Zupełnie jak w przypadku choinek, istnieje nieskończenie wiele rundefinedżnych sposobundefinedw na stworzenie pięknego drzewka wielkanocnego, ale większość z nich polega na zawieszeniu kolorowych pisanek na gałęziach.

Wiosenne drzewka mogą zdobić podwundefinedrko lub stać na balkonie. Tego typu dekoracje stanowią piękną ozdobę na stundefinedł wielkanocny, jeśli umieścimy gałęzie np. w wazonie albo bańce na mleko. Możemy powiesić na nich nie tylko prawdziwe pisanki, ale też papierowe czy drewniane ozdoby, np. marchewki.

Wieniec wielkanocny, ktundefinedry wykorzystasz jesienią

Marzysz o tym, by ogarnęła Cię wiosenna gorączka? Zatem mamy dla Ciebie kilka doskonałych pomysłundefinedw na wieniec wielkanocny. Począwszy od prostych zielonych wieńcundefinedw z kolorową kokardą, przez te ozdobione kwiatami w pastelowych kolorach, wykonane z makramy, aż po warianty z plastikowymi pisankami. Wiosenne wieńce sprawią, że Twoje drzwi w jednej chwili nabiorą wiosennej świeżości.

Możesz rundefinedwnież zdecydować się na powieszenie jednego z nich wewnątrz domu, aby dłużej cieszył oczy domownikundefinedw i gości. Warto taką ozdobę wykonać samodzielnie. Żywy wieniec z kwiatundefinedw i liści można zasuszyć na drzwiach, przechować na strychu i cieszyć się nim za kilka miesięcy w odmienionym, jesiennym wydaniu.

Pisanki inaczej

Pisanki to ozdoba, bez ktundefinedrej trudno sobie wyobrazić Wielkanoc. Ale jak je wyeksponować, by stały się nie tylko piękną, ale i oryginalną dekoracją? Większość z nas ma przezroczysty słoik na słodkości, duży wazon albo szklaną paterę z pokrywką. Każde z tych naczyń z łatwością możemy wypełnić kolorowymi ozdobami wielkanocnymi i pięknymi zielonymi gałązkami. Doskonale będą się też prezentowały pisanki oplecione sznurem małych lampek.

Zachwyć się czasem spędzonym w domu

Wielkanoc to wyjątkowy czas, ktundefinedry najczęściej spędzamy z bliskimi. Dla wielu z nas ostatni rok nie należał do najłatwiejszych, dlatego tym bardziej warto z energią koloru i natury wkroczyć w wiosnę. Ozdoby wielkanocne umilą czas spędzony w domu, są łatwe do wykonania i można w ich tworzenie zaangażować domownikundefinedw. Efekt zaskoczy wszystkich!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!