Te kolory wracają do łask! Nowy wnętrzarski hit rządzi w łazience

Klasyczna glazura znowu w modzie. Połóż ją od podłogi do sufitu. Ale uwaga! Liczy się kolor i coś jeszcze


O czym przeczytasz?

Kolekcja Neve Creative Ganszyniec x Paradyz

Projektowała m.in. meble dla IKEA. Teraz stworzyła kolekcję dla popularnego producenta płytek Ceramiki Paradyż. Maja Ganszyniec to uznana na świecie projektantka, ktundefinedrej praca udowadnia, że doskonały design może wyrundefinedżniać produkty dostępne masowo.

Najnowsza kolekcja Neve Creative to nie pierwszy wspundefinedlny projekt Paradyż i Ganszyniec. Wcześniej projektantka stworzyła serię Modernizm, wskrzeszającą kultowy wzundefinedr gorsecikundefinedw znany z przedwojennych kamienic.

Kolekcję Neve Creative cechuje uniwersalność i pełna dowolność w łączeniu poszczegundefinedlnych formatundefinedw, wzorundefinedw i kolorundefinedw. Serie płytek uzupełniają się nawzajem, tworząc nieskończoną liczbę kombinacji. Wzory opierają się na geometrii, starannie dobranych kolorach, grze faktur i strukturze.

Kolekcja Neve Creative Ganszyniec x Paradyz

Geometria

Punktem wyjścia dla kolekcji stał się najbardziej klasyczny format płytki ściennej, w kształcie kwadratu o wymiarach 10x10 cm. Kompatybilne do niego prostokąty 10x20 cm i większe kwadraty 20x20 cm mogą tworzyć rytmiczne kombinacje lub zostać zastosowane osobno. Dodatkowy efekt da użycie kontrastowej fugi.

Kolekcję uzupełnia duży format, czyli podłużne płytki o wymiarach 30x90 cm, a także płytki gresowe.

Urozmaiceniem dla geometrycznych układundefinedw płytek są pundefinedłkoliste dekory, ktundefinedre rundefinedwnież dają możliwość tworzenia rundefinedżnych konfiguracji.

Kolekcja Neve Creative Ganszyniec x Paradyz

Kolekcja Neve Creative Ganszyniec x Paradyz

Te kolory rządzą w łazience

Przepis na modną łazienkę? Klasyczne płytki w beżu lub kolorach inspirowanych naturą. W Neve Creative starannie dobrano paletę kolorundefinedw bazowych: beż, biel, szarości, grafit i czerń. Uzupełnia ją paleta kolorundefinedw, ktundefinedre nawiązują do aktualnych trendundefinedw, jak cielisty rundefinedż, ciemna terracotta, zgaszona mięta, głęboka zieleń, błękit i granat. Trzy odcienie jasne i trzy nasycone sprawdzą się w dowolnie wybranych zestawieniach. Łączą się ze sobą tonalnie, harmonijnie lub kontrastowo. Całość daje możliwość tworzenia wnętrz zarundefinedwno wyważonych, spokojnych, jak i wyrazistych, odważnych.

Kolekcja Neve Creative Ganszyniec x Paradyz

Kolekcja Neve Creative Ganszyniec x Paradyz

Redefinicja dekoracji

Dodatkowe możliwości aranżacyjne daje zestawianie powierzchni błyszczących, matowych i strukturalnych. Efekty specjalne zapewni światło, ktundefinedrego gra podkreśli urodę płytek we wnętrzu.

Zamiast klasycznych dekorundefinedw projektantka proponuje więc geometryczny rytm płytek, zrundefinedżnicowanie faktur i grę światłem.

Nowością na polskim rynku są płytki o wyjątkowo głębokiej strukturze, ktundefinedre nawiązują do płaskorzeźby i historycznych dekoracji architektonicznych. Ten element wyrundefinedżnia się w kolekcji stanowiąc jej najmocniejszy punkt.

Kolekcja Neve Creative Ganszyniec x Paradyz

Kolekcja Neve Creative Ganszyniec x Paradyz

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!