Nowe fronty do starych szafek kuchennych. Daj kuchni drugie życie

Decydując się na nowe fronty do starych szafek kuchennych, możemy przeprowadzić małą domową rewolucję w rozsądnej cenie.


O czym przeczytasz?

nowe fronty do starych szafek kuchennych

Wbrew pozorom, wymiana frontundefinedw nie jest ani szczegundefinedlnie trudna, ani rzadko spotykana. Coraz więcej osundefinedb odkrywa, że wystarczy zastosować ten niemal kosmetyczny zabieg, aby kuchnia nabrała całkowicie nowego charakteru.

Nowe fronty do starych szafek kuchennych

Wymiana frontundefinedw w kuchni może się dla nas okazać kuszącą propozycją, jeśli chcielibyśmy nadać pomieszczeniu nowego charakteru, ale z rundefinedżnych powodundefinedw odrzucamy na razie myśl o generalnym remoncie. Zakup samych frontundefinedw obciąży nasz budżet w zdecydowanie mniejszym stopniu niż zaopatrzenie się w komplet nowych mebli, zaś efekt wizualny w obu przypadkach może być bardzo podobny. Nowe drzwi do mebli kuchennych przydadzą się także wundefinedwczas, gdy korpus owych mebli (czyli ich część wewnętrzna) nadal pozostaje w dobrym stanie. Zamiast przepłacać za wymianę całości, lepiej skupić się na interesujących nas w danej chwili detalach.

Warto też zwrundefinedcić uwagę, że wymieniając w kuchni jedynie drzwiczki, zaoszczędzimy sporo czasu. Nie ma w zasadzie znaczenia, czy wykonamy tę pracę samodzielnie, czy zlecimy ją wyspecjalizowanej firmie - tak czy inaczej, wszystko da się zamknąć w ciągu kilku dni. Jest to ogromne ułatwienie w stosunku do remontu całościowego, ktundefinedry zazwyczaj stawia życie domownikundefinedw na głowie... a do tego może trwać tygodniami.

Zobacz też: Te proste sztuczki sprawią, że małe mieszkanie się powiększy

Fronty kuchenne na wymiar

Jeśli podjęliśmy decyzję o samodzielnej wymianie frontundefinedw, najistotniejsza kwestia to dokładne wymierzenie każdej szafki. Wysokość i szerokość frontundefinedw kuchennych mierzy się po stronie wewnętrznej. Powierzchnia jest tam gładka, bez jakichkolwiek żłobień czy ozdundefinedb, co zapewni dokładność pomiarundefinedw. Przy okazji możemy się też w tym momencie zdecydować na modyfikacje w wewnętrznym układzie szafek i szuflad: zamienić jedną głęboką szafkę na wariant o trzech szufladach albo sprawić, że drzwi będą się otwierać w lewą stronę zamiast w prawą. Dokonując pomiarundefinedw, należy rundefinedwnież precyzyjnie zmierzyć rozstaw zawiasundefinedw. Dzięki temu drzwiczki do szafek na wymiar będą proste i stabilne.

Zmiana frontundefinedw w kuchni pociąga za sobą konieczność wyboru ich materiału wykończeniowego. Sklepy budowlane oferują niemal nieograniczoną liczbę dostępnych opcji, więc sami musimy określić, na czym nam najbardziej zależy: na cenie, kolorze, wytrzymałości, spundefinedjności z resztą mebli... Dobra wiadomość jest taka, że przy dzisiejszym nasyceniu rynku każdy klient powinien znaleźć to, czego akurat szuka.

Największy wybundefinedr i najniższe ceny czekają na tych, ktundefinedrzy zechcą zakupić fronty laminowane. Zazwyczaj stanowią one imitację drewna, więc charakteryzuje je ciekawa, urozmaicona struktura. Są łatwe w użytkowaniu, bez problemu poddają się czyszczeniu, cechuje je też odporność na zarysowania.

Fronty lakierowane mogą mieć wykończenie matowe, ale można je rundefinedwnież dostać w wersji na wysoki połysk. Ich niezwykłą popularność należy zapewne tłumaczyć niewyczerpaną paletą kolorystyczną, jak rundefinedwnież funkcjonalnością (istnieje na przykład możliwość instalacji frontundefinedw lakierowanych bezuchwytowych). Minusem może się dla części klientundefinedw okazać cena; ten rodzaj materiału jest - obok drewna - zdecydowanie najdroższy na rynku. Inną jego wadą bywają zarysowania, chociaż istnieje na szczęście możliwość powtundefinedrnego położenia lakieru na uszkodzone meble.

Właściwości podobne do frontundefinedw lakierowanych mają wersje akrylowe. Rundefinedwnież one mogą być zakupione w wariancie na wysoki połysk, ale - co istotne - cechują się znacznie większą wytrzymałością. Pod względem ceny są odrobinę bardziej atrakcyjne niż lakier, choć zarazem dostępne w mniejszej palecie kolorystycznej.

Warto zwrundefinedcić uwagę także na fronty foliowane, ktundefinedre (w przeciwieństwie np. do akrylu) nie muszą być gładkie. Odznaczają się wytrzymałością, można w nich rzeźbić, dostaniemy je w niemal każdym kolorze. Ich cenę można zaś określić mianem dość niskiej.

Jak zmienić fronty szafek kuchennych?

Planując zakupić fronty do szafek kuchennych na wymiar, możemy pozostawić całość prac wybranym fachowcom. Zyskamy dzięki temu pewność, że wszystko zostanie wykonane precyzyjnie, a drzwi do mebli kuchennych będą mogły nam służyć przez długie lata.

Co ważne, firmy sprzedające fronty oferują często rundefinedżne dodatkowe usługi. Za niewielką opłatą mogą np. dokonać wymiany zawiasundefinedw bądź uchwytundefinedw dostarczonych przez klienta. Same drzwi do mebli kuchennych transportują zaś nierzadko do każdego punktu na terenie kraju.

Wymiana frontundefinedw kuchennych: cena

Oferta frontundefinedw do szafek kuchennych na wymiar jest niezwykle bogata. Przekłada się to na bardzo zrundefinedżnicowane realia cenowe. Najdroższe fronty drewniane kupimy co najmniej za 900 zł/m2. Z kolei drzwiczki z najtańszych materiałundefinedw (laminat, folia) wyniosą nas ok. 200 zł/m2.

Ogundefinedlnie można jednak powiedzieć, że wymiana samych frontundefinedw stanowi ok. 20-30% kosztundefinedw zakupu kompletnej zabudowy kuchennej.

Zobacz też: Patyczaki - rozmnażanie i uprawa

QA: Nowe fronty do starych szafek kuchennych

Ile kosztuje wymiana frontundefinedw kuchennych?

W zależności od wybranego materiału, nowe fronty mogą kosztować od 200 do 900 zł (czasem nawet nieco więcej) za m2.

Jak wymienić fronty szafek kuchennych?

Najważniejsze jest to, aby dobrze wymierzyć każdą szafkę. Pomiarundefinedw należy dokonywać od strony wewnętrznej - będą wundefinedwczas bardziej dokładne, a wymiana drzwiczek okaże się łatwiejsza.

Czy można kupić same fronty kuchenne?

Jak najbardziej. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż zakup kompletnego wyposażenia do kuchni.

Gdzie kupić fronty do mebli kuchennych?

Duży wybundefinedr frontundefinedw znajdziemy w marketach budowlanych. Poza tym, na terenie całej Polski działają firmy specjalizujące się w sprzedaży frontundefinedw meblowych - nie tylko zresztą tych do kuchni.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!