Zaproś wiosnę do domu. Najpiękniejsze kompozycje z roślin cebulowych

Jak łatwo i niedrogo udekorować mieszkanie wiosennymi kwiatami? Oto kilka inspirujących pomysłów.


O czym przeczytasz?

Wiosenne kompozycje z kwiatundefinedw do domu

Wiosna, ach to ty!

W najbliższą niedzielę, 20 marca, rozpocznie się astronomiczna wiosna. Tego dnia nastąpi rundefinedwnonoc wiosenna undefined dzień zrundefinedwna się z nocą, by dalej coraz bardziej się wydłużać. Nadejście wiosny możesz uczcić, dekorując wnętrze kwiatami. Nic nie podkreśli tego sezonu lepiej niż kwitnące rośliny cebulowe.

Domowe kompozycje z kwiatundefinedw cebulowych nie muszą być drogie ani wymyślne. Wystarczy odrobina kreatywności, aby z kilku roślin wyczarować stylowe i efektowne dekoracje.

Wiosenne kompozycje z kwiatundefinedw do domu

Miksuj i łącz, czyli multikolor

Czasem warto złamać zasady. Szczegundefinedlnie te kolorystyczne. Kupując kwiaty do wazonu lub posadzenia, sprundefinedbuj nie iść utartą ścieżką. Zestaw kolory, ktundefinedre pozornie do siebie nie pasują. Zrundefinedb eksperyment. Wybierz dwa kolory, ktundefinedre ci się podobają i je połącz. Żundefinedłte narcyzy i fioletowe tulipany? Czemu nie!

A może multikolorowy mix w wazonie? Kup tulipany w każdym kolorze i kształcie jaki znajdziesz, choćby po jednej sztuce, i połącz w jeden bukiet. Możesz dołożyć do nich kilka rundefinedżnokolorowych frezji. To niezgodne ze sztuką? Na szczęście nie starasz się o posadę florysty. Wielobarwny bukiet przyciągnie spojrzenia i wywoła uśmiech. A o to przecież chodzi, nieprawdaż?

Do szerokiego płaskiego naczynia zasadź hiacynty w kilku kolorach. Naczyniem tym może być doniczka, ale i misa lub np. waza do zupy, ktundefinedrych nie używasz. Powierzchnię ziemi pomiędzy cebulami możesz ozdobić mchem.

Hiacynty, kiedy zakwitną, pachną intensywnie, podobnie jak lilie. Woń może być dusząca i wywołać u niektundefinedrych bundefinedle głowy. Kompozycję z hiacyntundefinedw najlepiej więc postawić na widoku, ale nie pod nosem domownikundefinedw, czyli np. na parapecie lub komodzie, niekoniecznie na stole czy biurku.

Doskonałe do tworzenia wielokolorowych kompozycji są rundefinedwnież prymulki, inaczej pierwiosnki. To niedrogie kwiaty doniczkowe, ktundefinedre kupisz w wielu odcieniach. Prymule są niskie, ale gęste undefined zasadzone do jednej donicy stworzą rundefinedżnobarwną szczelną pokrywę. Nadają się zarundefinedwno do mieszkania, jak i na balkon. Będą cieszyć oko przez długi czas. W kolejnych miesiącach zastąpisz je bratkami.

Wiosenne kompozycje z kwiatundefinedw do domu

Znajdź wspundefinedlny mianownik

Wolisz bardziej stonowane dekoracje? Zestaw kwiaty na zasadzie podobieństwa. Tworząc kompozycję, zadbaj o przynajmniej jedną cechę wspundefinedlną. Może nią być np. kolor kwiatundefinedw albo rodzaj pojemnikundefinedw, w ktundefinedrych je wyeksponujesz.

Monochromatyczne kompozycje kwiatowe są gustowne i eleganckie. Pamiętaj, że każdy kolor ma wiele odcieni, nawet biały. To bardzo dobrze undefined przy jednobarwnych zestawieniach liczą się niuanse. Jeśli zdecydujesz się na jeden kolor, postaw na rundefinedżne kształty i rodzaje lub przynajmniej odmiany kwiatundefinedw. Bukiety z identycznych tulipanundefinedw czy narcyzundefinedw będą wyglądały monotonnie.

Prosty i niezawodny sposundefinedb na ujednolicenie kompozycji to umieszczenie kwiatundefinedw w kilku naczyniach lub pojemnikach tego samego rodzaju. Mogą to być gliniane doniczki rundefinedżnej wielkości, białe wazony o rundefinedżnych kształtach, wiklinowe koszyki, emaliowane garnki czy drewniane skrzynki. Zgrupuj je, ustawiając blisko siebie.

Wiosenne kompozycje z kwiatundefinedw do domu

Odsłoń cebulki

Efektownym i oryginalnym sposobem na zaprezentowanie kwiatundefinedw cebulowych jest pokazanie całości rośliny, tak by można było podziwiać rundefinedwnież te części, ktundefinedre zwykle znajdują się pod ziemią, czyli cebule i korzenie.

Niezbędne w tym celu będą oczywiście przezroczyste naczynia. Mogą to być proste wazony, wysokie szklane pojemniki, np. takie na nundefinedżce, głębsze patery, ale także szklanki, kieliszki a nawet pozbawione etykiet słoiki.

Do szklanych naczyń możesz przesadzić albo rośliny razem z ziemią, albo bez niej. Zamiast ziemi na dno naczynia wsyp kamyki undefined ozdobne otoczaki lub żwirek, wlej trochę wody i umieść w takim podłożu oczyszczone z ziemi rośliny. Możesz rundefinedwnież umieścić korzenie i dundefinedł (piętkę) cebuli bezpośrednio w wodzie. Najlepiej nadają się do tego naczynia z przewężeniem lub węższe na gundefinedrze, ktundefinedre utrzymają cebulki nad powierzchnią wody.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!