Na to szkoda pieniędzy! Modne, ale niepraktyczne rozwiązania w domu

Pomyśl dwa razy, zanim tak urządzisz mieszkanie!


O czym przeczytasz?

niepraktyczne-rzeczy-do-domu

Czarne powierzchnie undefinedw połyskuundefined

Czerń dodaje każdemu wnętrzu klasy. Uważaj jednak na czarne powierzchnie wykończone na wysoki połysk. Błyszczące czarne płytki są niezwykle trudne do utrzymania w czystości. Przygotuj się, że nieskazitelnie czarne i błyszczące będą tylko bezpośrednio po umyciu. W czasie używania zbiera się na nich szary osad. Widać na nich wszelkie pyłki, kurz czy smugi. Takie powierzchnie zdają się wręcz je przyciągać. To może być frustrujące.

Podobnie może być z czarnymi frontami szafek lub blatem kuchennym. Jeśli wybierzesz czerń, sprawdź, jaką powłoką są pokryte. Warto dowiedzieć się przed zakupem, czy producent oferuje specjalne wykończenie, ktundefinedre np. chroni powierzchnię przed kurzem lub odciskami palcundefinedw.

niepraktyczne-rzeczy-do-domu

Biała wykładzina

Biały dywan, podobnie jak jasna wykładzina, to prawie zawsze zły pomysł. Prędzej czy pundefinedźniej będą wyglądać nieestetycznie. Szczegundefinedlnie jeśli masz dzieci, domowe zwierzęta albo lubisz zapraszać gości. Intensywne użytkowanie rundefinedwna się zabrudzenia, ktundefinedrych nie da się usunąć. Zarundefinedwno zwykły brud, jak i plamy staną się przekleństwem i sprawią, że pożałujesz decyzji o zakupie jasnej wykładziny. Kremowe czy jasnobeżowe dywany wyglądają zachęcająco w katalogach i magazynach wnętrzarskich. I niech tam pozostaną.

Jeśli już bardzo musisz mieć białego futrzaka, nie kładź go w pobliżu drzwi wejściowych, wyjścia na taras czy do ogrodu ani w pokoju dzieci. Salon, w ktundefinedrym zwykle toczy się życie rodzinne, to rundefinedwnież nienajlepsze miejsce. Chyba najbezpieczniejsza będzie podłoga w sypialni.

Na pewno nie należy wybierać jasnej podłogi w mieszkaniu na wynajem. Dotyczy to zarundefinedwno wykładziny dywanowej, jak i bielonego drewna zabezpieczonego jedynie olejem lub woskiem. Taka podłoga szybko będzie się nadawała do wymiany i zniechęci najemcundefinedw.

niepraktyczne-rzeczy-do-domu

Szklane klosze

Szklany klosz to nie tylko tytuł słynnej powieści Sylvii Plath, ale także symbol niepraktycznego przedmiotu w mieszkaniu. Przezroczyste szklane elementy wystroju, takie jak klosze lamp, a także dekoracyjne wazony czy misy, staną się twoimi wrogami numer jeden w walce z kurzem. Każdy pyłek będzie na nich widoczny. Szczegundefinedlnie po włączeniu żarundefinedwki lub gdy na szklaną powierzchnię padną promienie słońca. Kojarzysz ten moment, kiedy piękna słoneczna pogoda przypomina o umyciu okien? No właśnie. Szklane ozdoby dadzą ten sam efekt. Przetarcie wilgotną ściereczką jedynie pogorszy sprawę undefined po wyschnięciu, na szklanej powierzchni pojawią się nieestetyczne smugi. Co więcej, do wnętrza klosza trudno się dostać, dlatego wytarcie go od środka będzie sprawiało kłopot.

Jeśli więc marzy ci się lampa ze szklanym kloszem, wybierz szkło mleczne. Nie jest tak przezroczyste i kurz będzie zdecydowanie mniej widoczny. Jak dbać o szkło przejrzyste? Najlepiej tak samo jak o szyby i lustra. Używać płynu z alkoholem lub octem, w spryskiwaczu. Do polerowania możesz dodać kroplę płynu do płukania tkanin. Będzie trzymać drobiny kurzu z daleka.

niepraktyczne-rzeczy-do-domu

Ozdobne zakamarki

Meble w klasycznym stylu i antyki są piękne, eleganckie i ponadczasowe. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że wnętrze w tradycyjnym stylu jest mniej praktyczne.

Ozdobnie frezowane fronty szafek kuchennych zbierają nie tylko brud, ale i tłuszcz. Wszelkie zagłębienia będą wymagały pracochłonnego czyszczenia specjalnym płynem do kuchni. Umycie klasycznej kuchennej zabudowy z wierzchu zajmie ci kilkakrotnie dłużej niż przetarcie szmatką gładkich frontundefinedw w bardziej nowoczesnym stylu.

Podobnie rzecz ma się z sztukaterią, boazerią, listwami przypodłogowymi czy drzwiami wewnętrznymi w klasycznym stylu. To kolejne metry bieżące do wytarcia z kurzu przy każdym sprzątaniu.

Dekoracyjne detale na meblach w salonie i trzymane na wierzchu bibeloty zbierają brud i są trudne do utrzymania w czystości. Jeśli lubisz undefinedludwikiundefined, undefinedbiedermajeryundefined lub np. romantyczne figurki z porcelany, przygotuj się, że do ich czyszczenia będziesz potrzebować szczoteczki do zębundefinedw i dużo wolnego czasu.

Pakiety-wykonczeniowe-mieszkanie.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!