Domowe sposoby na mole spożywcze i mole odzieżowe – sprawdzone metody

W każdym domu mogą pojawić się mole. Przedostają się do mieszkań przez otwory wentylacyjne, klatki schodowe, są przenoszone w ubraniach lub artykułach spożywczych. Przedstawiamy kilka sposobów jak zwalczyć mole w domu


O czym przeczytasz?

PAULINA: Jakie są najlepsze sposoby na pozbycie się moli z domu? Czy mydło włożone do szafy wystarczy, żeby odstraszyć szkodniki? Jak zwalczać mole spożywcze, a jak mole odzieżowe?

ANNA: Mole w domu są bardzo uciążliwe, na szczęście jest kilka sprawdzonych sposundefinedb na to, by sobie z nimi poradzić.

Skąd biorą się mole w mieszkaniu?

Przedostają się przez otwory wentylacyjne lub klatkę schodową. Ale możemy je też przynieść do domu undefined nawet dokładnie obserwując ubrania, nie jesteśmy w stanie wykryć moli, bo na ogundefinedł są to jajeczka złożone na materiałach. Podobnie jest z molami spożywczymi undefined możemy je przynieść wraz z zakupami. Takie mole są przenoszone wraz z produktami sypkimi kupionymi luzem.

W jakich produktach spożywczych najczęściej możemy znaleźć mole w domu?

 • mąka,
 • kasza,
 • cukier,
 • makaron,
 • herbata,
 • musli.

Mole w domu nie lubią mocnych zapachundefinedw, to właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie je zwalczyć

Jednak nie wszystkie zapachy zwalczają mole. Szczegundefinedlnie skuteczne są zapachy: owocundefinedw cytrusowych, przypraw, igieł sosnowych, lawendy, naftaliny, farby drukarskiej.

Mundefinedl na swetrzeJak zwalczyć mole odzieżowe?

 • Przejrzyj ubrania. Te, ktundefinedre zostały pogryzione przez mole, należy wyrzucić (tylko nie do kontenerundefinedw z używaną odzieżą!). Postaraj się na jakiś czas wystawić wszystkie ubrania na świeże powietrze undefined mole nie lubią bardzo wysokich letnich temperatur oraz zimowych mrozundefinedw.
 • Włundefinedż mydło zapachowe. Tak, tak, mydło zapachowe jest dobrym tropem. Obok mydła zapachowego dobrze sprawdzą się też saszetki wypełnione lawendą lub ziołami. Ziołowe saszetki możesz zrobić sama, wkładając do skarpety miętę lub rozmaryn.
 • Przygotuj domowej roboty roztwundefinedr undefined ocet zmieszaj z ciepłą wodą i dodaj odrobinę olejku undefined może być o zapachu pomarańczy, cytryny czy lawendy. Miskę z tak przygotowanym roztworem włundefinedż do szafy i zamknij drzwi. Powtundefinedrz czynność kilkakrotnie.

Kobieta umieszcza zapach w szafie

Jak zwalczyć mole spożywcze?

 • Wyrzuć wszystkie produkty sypkie. Niestety. To najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zakażone produkty rozpoznasz po pajęczynkach na opakowaniu, będzie to świadczyć o tym, że przedostały się do tej żywności mole.
 • Dokładnie umyj meble. Wszystkie szafki, w ktundefinedrych mogą być mole, należy dokładnie umyć wodą z octem lub detergentami.
 • Rozłundefinedż w każdej z szafek kuchennych zioła (rozmaryn, liście laurowe) lub skundefinedrki cytrusundefinedw undefined pomarańczy lub cytryny. Te silne zapachy skutecznie zwalczą mole w twoim domu.
Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!

Advertisement