Modny salon w duchu vintage

Urządzamy pokój dzienny w stylu eklektycznym


O czym przeczytasz?

Mieszkanie.pl-salon

Eklektyzm w urządzaniu wnętrz oznacza łączenie elementundefinedw wystroju w rundefinedżnych stylach i pochodzących z rundefinedżnych epok w jedną całość.

Wnętrza eklektyczne są niczym artystyczny kolaż. W twundefinedrczy sposundefinedb łączą części rundefinedżnych całości, mieszają stare z nowym. Jak się zabrać do stworzenia takiego kolażu? Oto kilka zasad, ktundefinedrymi warto się kierować.

Baw się kolorem

Monochromatyczne wnętrza wydają ci się nudne i zbyt monotonne? Postaw na zdecydowane kolory i ich odważne zestawienia. Nie musisz sugerować się żadnymi zasadami. Po prostu wybierz dwa lub trzy ciekawie grające ze sobą odcienie. Niech pojawią się w salonie jako mocny akcent undefined w postaci tapicerowanych mebli wypoczynkowych, stolika kawowego, lampy czy dodatkundefinedw.

Przy wyborze kolorundefinedw możesz zainspirować się sztuką nowoczesną. Zamiast dobierać obrazki do mebli, dopasuj wystrundefinedj pokoju do kolorystyki ulubionych plakatundefinedw lub reprodukcji prac cenionego artysty.

Na intensywny kolor możesz rundefinedwnież pomalować jedną ścianę.

Meble i dodatki vintage

Styl eklektyczny lubi starocie. Szczegundefinedlnie modne są dziś meble retro w stylu mid-century modern i elementy wyposażenia z drugiej połowy ubiegłego wieku. Możesz zestawić wygodną zaokrągloną sofę z fotelami zaprojektowanymi w latach 60., np. przez Jundefinedzefa Chierowskiego lub Romana Modzelewskiego, i nieco kiczowatą lampką z kolorowego tworzywa wyszperaną na pchlim targu.

Przeczytaj rundefinedwnież: Ikony polskiego designu. Meble z PRL-u wracają

Nieodłącznym elementem pokoju dziennego w stylu vintage jest lekki modułowy regał na książki lub wspundefinedłczesna wersja meblościanki.

Na pundefinedłkach, oprundefinedcz książek, możesz ustawić dekoracyjne naczynia i figurki ze szkła lub ceramiki. Znajdziesz je na specjalistycznych internetowych portalach, targach staroci oraz na kiermaszach designu i rękodzieła.

Zadbaj o bazę

Oryginalny, ekstrawagancki wystrundefinedj dobrze jest stonować za pomocą neutralnej bazy. Wykończenie podłogi i ścian będzie stanowić tło dla odważnej aranżacji.

Możesz postawić na klasykę, czyli styl kamieniczny lub nowoczesny minimalizm. W wersji klasycznej wybierz podłogę drewnianą we wzundefinedr desek lub tradycyjnej jodełki. Do tego wyższe listwy przypodłogowe nawiązujące wyglądem do sztukaterii. W wersji nowoczesnej podłoga może przypominać betonową wylewkę, a proste białe listwy idealnie stopią się ze ścianami.

Ściany najlepiej pomalować na biało.

Mieszkanie.pl - salon

Nowe mieszkanie z Mieszkanie.pl

Szukasz inspiracji dla swojego nowego mieszkania? Samodzielne urządzanie to nie lada wyzwanie. A może marzysz o gruntownym remoncie, ale obawiasz się nadmiernych kosztundefinedw?

Poznaj ofertę mieszkanie.pl!

Umundefinedw się na spotkanie z jednym z naszym projektantundefinedw, ktundefinedry w cenie 650 zł przygotuje dla ciebie wizualizację pomieszczeń oraz kosztorys materiałundefinedw.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia undefined skorzystaj z usługi projektowania premium, w ramach ktundefinedrej otrzymasz m.in. projekt wykonawczy oraz zdalną pomoc w zwymiarowaniu pomieszczenia.

Z nami także wyremontujesz mieszkanie, zamawiając komplet materiałundefinedw wykończeniowych użytych w projekcie. Wszystkie materiały, takie jak panele, płytki, listwy, zabudowa kuchenna czy ceramika i baterie, łącznie z materiałami pomocniczymi, jak kleje czy fugi, dostarczymy pod twoje drzwi w terminie do dwundefinedch tygodni.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Napisz wiadomość lub zostaw nam swundefinedj numer telefonu:

Pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!