Mobilny hotel w przerobionych chłodniach. Te apartamenty z upcyclingu powstają w Polsce

Jak pierwsza polska mobilna sieć hoteli Good Spot połączyła siły z architektami ze Znamy Się, by dać drugie życie nieużywanym naczepom chłodniczym


O czym przeczytasz?

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Idea mobilnego hotelu

Pomysł zrodził się podczas wyprawy kitesurfingowej na Helu, gdzie kluczowe jest podążanie za dobrym wiatrem. A co by było, gdyby pokundefinedj hotelowy mundefinedgł się przemieszczać? Gdyby mundefinedgł zatrzymywać się w miejscach oferujących najlepsze warunki i bliskość natury?

undefined tak o swoim pomyśle pisze Good Spot, czyli pierwsza mobilna sieć hoteli w Polsce.

Idea wyniknęła z fascynacji swobodą, podrundefinedżami i luzem. Good spot tworzą undefinedfascynaci i eksperci branży turystycznejundefined Przemysław Kwiatkowski, Roman Sokołowski i Paweł Kołtunowicz.

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Good Spot to mobilne apartamenty, ktundefinedre mogą pojawić się wszędzie undefined pośrodku lasu lub pośrodku... niczego. To pomysł na turystykę z dala od tłumundefinedw, utartych szlakundefinedw i wielkich hoteli. Oferta skierowana jest do osundefinedb, ktundefinedre szukają wyjątkowych miejsc i bliskości natury.

Good Spot to nie tylko pierwsza mobilna sieć hoteli w Polsce. To w założeniu przede wszystkim społeczność osundefinedb. Serwis ma łączyć: turystundefinedw, ktundefinedrzy wybierają nieszablonowe spędzanie wolnego czasu, właścicieli działek w nietuzinkowych lokalizacjach oraz inwestorundefinedw.

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Drugie życie chłodni

Co roku do naszego kraju przywożona jest ogromna liczba wycofanych z rynku naczep chłodniczych typu izoterma. Polska tym samym staje się cmentarzyskiem tych nieużywanych już części ciężarundefinedwek. Wspundefinedlny projekt studia Znamy Się Architekci i mobilnych hoteli Good Spot polega na upcyklingu, czyli zwiększeniu wartości niewykorzystywanych naczep poprzez zmianę ich przeznaczenia. Chłodnie zostają przerobione na pokoje hotelowe. Naczepa poddana renowacji otrzymuje drugie życie. Naczepy znanych z polskich drundefinedg ciężarundefinedwek dotychczas służyły do przewozu żywności, mają więc odpowiednie właściwości utrzymywania temperatury we wnętrzu. Renowacji poddaje się całą naczepę, wraz z systemem jezdnym. Odnawiane są jej elementy techniczne, cała konstrukcja zostaje wzmocniona a podwozie uzbrojone w elementy, dzięki ktundefinedrym naczepa uzyskuje autonomię undefined tłumaczą pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Surowy wygląd zewnętrzny tych mobilnych apartamentundefinedw odwołuje się do charakteru klasycznych amerykańskich samochodundefinedw typu woodie, a także inspirowany jest kultowymi stalowymi przyczepami Airstream. Wewnątrz każdego undefinedpokoju hotelowegoundefined znajduje się łazienka, ktundefinedrej wystrundefinedj nawiązuje do zimnego charakteru chłodni, natomiast część mieszkalna jest przytulna i ciepła. Układ funkcjonalny bazuje na rozwiązaniach typowych dla camperundefinedw, gdzie wszystkie funkcje usytuowane są po obwodzie obiektu, aby zyskać jak najwięcej miejsca na małej przestrzeni. Charakterystyczny dla turystycznych vanundefinedw pas koloru, ktundefinedry dzieli wnętrze na pundefinedł undefinedbudzi nostalgiczne skojarzenia z wycieczkami w gundefinedry czy nad morzeundefined.

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Dawne chłodnie mają powierzchnię ok. 30m2. Projekt studia Znamy Się obejmuje cztery rodzaje naczep mobilnych. Wnętrza pierwszego mobilnego hotelu zostały dostosowane do potrzeb osundefinedb z niepełnosprawnościami. Druga wersja to apartament rodzinny. Trzecia to naczepa typu twin undefined mieszcząca dwa bliźniacze apartamenty dwuosobowe. Czwarty rodzaj to naczepa restauracyjna, z pomieszczeniem dla klientundefinedw i zapleczem kuchennym. Do tej pory zrealizowano pierwszy projekt apartamentu. Kolejne są aktualnie wprodukcji. Jesteśmy ciekawi dalszych efektundefinedw!

Mobilny hotel w dawnej chłodni

Zdjęcia i rzuty: znamysie.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!