Ogród w wazonie. Najpiękniejsze kompozycje z kwiatów ciętych i suszonych

Inspirują tworząc zachwycające instalacje z roślin suszonych i sezonowych. Poznaj sztukę układania kwiatów i dowiedz się jakie bukiety są teraz w modzie. Zajrzyj z nami do pracowni florystycznych, których dzieła Cię urzekną


O czym przeczytasz?

Gładki studio

Gładki studio

@gladkistudio

Gładki studio

Gładki studio to pracownia należąca do Marcina Gładkiego, florysty z dziesięcioletnim doświadczeniem. Mieszkańcy Warszawy mogli poznać jego kompozycje odwiedzając popularne stołeczne lokale. Artystyczne instalacje z suszonych i żywych roślin autorstwa Gładki studio zdobiły m.in. wnętrza restauracji Wozownia czy bistro Charlotte. Marcin prowadzi klimatyczną kwiaciarnię na Warszawskiej Saskiej Kępie, w ktundefinedrej można znaleźć autorski wybundefinedr kwiatundefinedw ciętych oraz roślin doniczkowych. W Gładki studio możemy zamundefinedwić wianki, wieńce oraz bukiety na każdą okazję. Styl Gładki studio wyrundefinedżniają nowoczesne kompozycje z motywami retro oraz zestawienia roślin w żywych, wibrujących kolorach.

Gładki studio

Gładki studio

@gladkistudio

KWIATYundefinedMIUT

Znany duet KWIATYundefinedMIUT tworzą Łukasz Marcinkowski i Radek Berent. Od ośmiu lat prowadzą oni słynną w całej Polsce kwiaciarnię i pracownię florystyczną w Poznaniu. Prowadząc kwiaciarnię, poznali ciemną stronę przemysłowej uprawy kwiatundefinedw i postanowili założyć własną, organiczną farmę na terenie rodzinnego gospodarstwa pod Poznaniem. Zaczynali od ulubionych dalii, ktundefinedrych dziś mają kilkadziesiąt odmian, a w najbliższych planach tworzenie nowych krzyżundefinedwek. Oprundefinedcz dalii uprawiają ponad 100 rundefinedżnych rodzimych gatunkundefinedw kwiatundefinedw. Dwa lata temu w odremontowanej stodole przy farmie otworzyli Szkołę̨ Bukieciarstwa. Kursy, ktundefinedre prowadzą łączą wiedzę florystyczną i ogrodniczą w duchu zrundefinedwnoważonej florystyki. Łukasz i Radek działają zgodnie z założeniem, że najbardziej naturalne jest to, co lokalne.

KWIATYundefinedMIUT

KWIATYundefinedMIUT

@kwiatyimiut

Wyznaczając trendy w układaniu kwiatowych kompozycji, w poszukiwaniu inspiracji założyciele KWIATYundefinedMIUT sięgają do źrundefineddeł historycznych. Stworzyli własny, rozpoznawalny styl, w ktundefinedrym widać m.in. fascynację malarstwem dawnych holenderskich mistrzundefinedw. W kompozycjach starają się uchwycić naturalny cykl przyrody, dlatego wykorzystują rośliny sezonowe oraz kwiaty w rundefinedżnych stadiach rozkwitu, by podkreślić ich ulotne piękno.

Zgodnie ze swym wykształceniem oraz pasjami, twundefinedrcy KWIATYundefinedMIUT łączą w swojej pracy ogrodnictwo z aranżacją wnętrz oraz fotografią. Panowie z tandemu KWIATYundefinedMIUT wydali dotąd dwie książki undefined o kwiatach ciętych oraz o roślinach doniczkowych. Obecnie pracują nad trzecią undefined o kwiatach, ktundefinedre uprawiają na swojej farmie. Studio wspundefinedłpracuje z wieloma instytucjami kultury, takimi jak Zamek Krundefinedlewski w Warszawie, park Łazienki Krundefinedlewskie, czy Opera Narodowa. Duet realizuje rundefinedwnież sesje fotograficzne dla magazynundefinedw modowych i lifestylowych.

KWIATYundefinedMIUT

KWIATYundefinedMIUT

@kwiatyimiut

SolPaleo

Nazwa SolPaleo to hołd oddany słońcu oraz pierwotnej prostocie i nietkniętej naturze. Przy pomocy darundefinedw natury SolPaleo tworzy swoje oryginalne kompozycje. W sklepie internetowym znajdziemy zarundefinedwno gotowe bukiety z suszonych kwiatundefinedw jak i produkty DIY - do stworzenia własnych dekoracji z suszonych i barwionych naturalnie roślin, takich jak modna pierzasta trawa pampasowa, palmy, paprocie, gałązki bawełny i wiele więcej. Oprundefinedcz suszonych roślin kompozycję mogą ozdobić inne elementy, taki jak gęsie lub pawie piundefinedra.

SolPaleo

SolPaleo

@solpaleo

Suszone kompozycje są popularne i pasują do wnętrza w stylu boho. Ich niewątpliwą zaletą jest trwałość undefined nie zwiędną jak kwiaty cięte oraz brak wymagań undefined nie musimy ich podlewać i nie potrzebują światła. Możemy się nimi cieszyć przez cały rok. W sezonie na świeże kwiaty elementy suszone możemy z powodzeniem mieszać z roślinami ciętymi, tworząc bardziej sezonowe kompozycje. Bukiety z suszonych roślin, ze względu na swundefinedj romantyczny charakter, święcą ostatnio triumfy jako dekoracje ślubundefinedw i wesel.

Ani Rundefinedż

Ani Rundefinedż

@kwiaciarniaaniroz

Ani Rundefinedż

Bo bez kwiatundefinedwundefined Ani Rundefinedż. To hasło kwiaciarni prowadzonej z pasją przez młody kobiecy team na warszawskiej Pradze Pundefinedłnoc. Lokal przy Placu Hallera założyła w latach 70. babcia właścicielki. Obecnie rodzinny biznes przejęła wnuczka. Rośliny sprzedawane w kwiaciarni Ani Rundefinedż pochodzą w większości od lokalnych producentundefinedw. Znajdziemy tu rundefinedwnież egzotyczne odmiany. Oprundefinedcz kwiatundefinedw sezonowych pracownia tworzy tzw. susz, czyli oryginalne kompozycje z roślin suszonych. Gotowe, efektowne bukiety Ani Rundefinedż można zamundefinedwić przez Internet. Na terenie Warszawy zostaną dostarczone własną pocztą kwiatową, niezwłocznie, pod nasze drzwi. Dla tych, ktundefinedrzy chcą nauczyć się samodzielnie tworzyć kwitnące kompozycje, w kwiaciarni Ani rundefinedż organizowane są autorskie warsztaty. W praskiej kwiaciarni zamundefinedwimy rundefinedwnież wiązanki i dekoracje ślubne.

Ani Rundefinedż

Ani Rundefinedż

@kwiaciarniaaniroz

Petite Fleur

Nostalgiczne bukiety w ekologicznym szarym papierze to znak rozpoznawczy Patite Fleur - kwiaciarni na krakowskim Kazimierzu, ktundefinedrą prowadzą Zosia i Dawid, w życiu prywatnym para, ktundefinedrą połączyła wspundefinedlna kwiatowa pasja. W Petite Fleur kupimy rośliny doniczkowe, bukiety na każdą okazję, zamundefinedwimy oprawę ślubu a także weźmiemy udział w warsztatach. Kwiaciarnia prowadzi rundefinedwnież sklep internetowy, w ktundefinedrym oferuje zarundefinedwno spektakularne kompozycje jak i romantyczne kwiatowe upominki od 50 zł. W sklepie Petite Fleur nabędziemy rundefinedwnież suszone rośliny oraz stylowe akcesoria vintage, takie jak nożyczki czy zraszacze do kwiatundefinedw.

PETITE FLEUR

PETITE FLEUR

PETITE FLEUR

@petitefleur_pracownia

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!