Czym są komnaty medytacyjne? Czy technologia rozwiąże problem stresu w pracy?

W tych pomieszczeniach pracownicy korporacji mogą poczuć się jak w łonie matki

pomieszczenie do kontemplacji

Amerykańskie multidyscyplinarne studio projektowe Office Of Things w ramach projektu badawczego Immersive Spaces wyposażyło siedziby firm takich jak YouTube czy Google, mieszczących się w San Francisco w specjalne komnaty medytacyjne. Komory te powstały po to, by zapewnić pracownikom odskocznię od pracy w biurze oraz umożliwić im głęboki relaks, zarundefinedwno fizyczny, jak i psychiczny. Projekt trwa od 2017 r. Przez cały ten czas zespundefinedł projektowy bada reakcje użytkownikundefinedw i zbiera ich opinie, by wciąż udoskonalać swundefinedj wynalazek.
Komnaty medytacyjne to pomieszczenia, ktundefinedre zapewniają pełne odosobnienie i w łagodny, ale intensywny sposundefinedb angażują nasze zmysły. Niezwykłe wrażenia wzrokowe daje rozproszone kolorowe światło LED. Słuch koją dźwięki odpowiednio dobranej muzyki, przyjemne odczucia dotykowe zapewniają miękkie siedziska a węch rozpieszcza rozpylony w powietrzu delikatny zapach.

Komnata medytacyjna Office od Design

Każda komnata składa się z trzech części określanych jako: Wejście, Ziemia i Niebo. Pomieszczenie jest większe, niż się początkowo zdaje. Wejście to wąski mini tunel, w ktundefinedrym undefineddosłownie i w przenośni pozbywamy się hałasu biura i świata zewnętrznegoundefined. W pomieszczeniu głundefinedwnym wita nas Ziemia i Niebo. Ziemia to undefinedkrajobrazundefined tapicerowanych powierzchni undefined miękkiej podłogi, ław i poduch, na ktundefinedrych możemy dowolnie się ułożyć. Niebo jest trundefinedjwymiarowym sufitem z paneli podświetlanych światłem w głębokich odcieniach niebieskiego, fioletowego, czerwonego lub rundefinedżowego. Każda z komnat kontemplacji urządzona jest inaczej.

s

komnata kontemplacyjna - plan
Głundefinedwnym problemem, ktundefinedremu pracodawcy w ten niekonwencjonalny sposundefinedb pragną stawić czoła, jest stres w pracy, Badania wskazują, że ma on niebagatelny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Ostatni rok spowodował dodatkową niepewność u pracownikundefinedw związaną z powrotem do biur po pandemii.

Projektanci z Office Of Things stworzyli komnaty medytacyjne tak, by były undefinedzarundefinedwno surrealistyczne, jak i wzniosłeundefined. Umożliwiają one doświadczenie undefinedmagiiundefined, innego świata, pozwalają na oderwanie się od prozaicznej rzeczywistości codziennego życia. Jednocześnie komnaty mają undefinedprzypominać łono matkiundefined - być przestrzenią w pełni bezpieczną i maksymalnie przytulną.

a

Zdjęcia: oo-t.co

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!