KAL minimalistyczny kalendarz ścienny

Dzięki niemu wrócisz do odręcznych notatek

KAL minimalistyczny kalendarz na ścianę

Sześć dwustronnych arkuszy na każdy miesiąc oraz metalowy uchwyt ze stali nierdzewnej – KAL to prosty kalendarz ścienny, który łączy w sobie ponadczasowy minimalistyczny design, jakość oraz ideę odpowiedzialnej konsumpcji. Powstał dla osób wybierających tradycyjne sposoby organizowania czasu w chaosie cyfrowej rzeczywistości.

Zwrot ku bardziej „analogowej” formie jest sugestią przeżywania teraźniejszości to sposób bardziej świadomy. Kal subtelnie przypomina o tym co ważne, jednocześnie będąc eleganckim obiektem wyposażenia wnętrza. Pozbawiony zbędnych elementów, zdjęć oraz grafik jest produktem uniwersalnym i ponadczasowym. Składa się z dwustronnych białych arkuszy o czytelnym układzie, na których swobodnie można notować czy szkicować oraz czarnego uchwytu, pełniącego rolę haczyka, na którym zawieszone są karty. Został stworzony zgodnie z maksymą „mniej znaczy więcej”, jako „przestrzeń nieskończonej autonomii”:

Podczas gdy kalendarze cyfrowe zwykle przepełnione są żądaniami i przypomnieniami, KAL to przestrzeń wolności twórczej.

Funkcjonalna forma kalendarza ma działać jak czyste płótno, które zachęca do własnej inwencji i osobistej ekspresji.

Prosty kalendarz na ścianę KAL

Badania pokazują, że technologia powoduje skrócenie czasu koncentracji, a sama obecność smartfona zmniejsza zdolności poznawcze, nawet wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone. W świecie uzależniających aplikacji, które szybko przejmują kontrolę nad naszym życiem, twórcy KAL pragną bronić wolności umysłów, chroniąc je przed niepotrzebnym przebodźcowaniem.

W świecie zdominowanym przez technologię i aplikacje, stworzyliśmy kalendarz, który przywraca świetność odręcznych notatek i tradycyjnego sposobu planowania czasu

- mówią twórcy KAL.

KAL minimalistyczny kalendarz

KAL wpisuje się w ideę świadomej i odpowiedzialnej konsumpcji. Jest produktem „zrównoważonym” w kwestiach produkcji i wpływu na środowisko.

Długo pracowałem nad tym, żeby KAL składał się z jak najmniejszej ilości materiałów i był jak najmniej szkodliwy dla środowiska a ilość wyprodukowanych egzemplarzy odpowiadała faktycznemu zapotrzebowaniu

– mówi Stanisław Czarnocki, projektant.

Wymienne papierowe arkusze kalendarza o wymiarach 33x48 cm wykonane są z wysokogatunkowego papieru o gramaturze dobranej tak, by zachował niezmienny kształt, nie gniótł się i nie zawijał. Papier zawiera srebrny certyfikat Material Health (Materiał Bezpieczny dla Zdrowia) w ramach wieloaspektowego standardu produktów „Cradle to Cradle Certified™”, uznanego na całym świecie dla produktów bezpiecznych dla ludzi i środowiska oraz stworzonych zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym. Haczyk kalendarza wykonany jest ze stali nierdzewnej, do produkcji, której używa się 60% materiału z odzysku. Opakowanie zostało wyprodukowane z tektury falistej.

KAL został zaprojektowany tak, by służyć nam dłużej niż każdy inny kalendarz. Z końcem roku możemy zamówić sam wkład - tylko nowe karty, bez haczyka. Stare nadają się do recyclingu. Dobre rozwiązania nie przemijają z czasem.

KAL minimalistyczny kalendarz na ścianę

Twórcą KALa jest Stanisław Czarnocki – projektant poszukujący prostych rozwiązań, współpracujący m.in. z Menu, Axor, Camper, Scott czy z IKEA. W ciągu ostatnich lat jego projekty można było zobaczyć na targach Salone del Mobile w Mediolanie, Maison&Objet w Paryżu czy Design Festival w Londynie. Obecnie prowadzi własne studio projektowe Umiar w Warszawie.

Źródło: materiały prasowe, kal-store.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować