Jak urządzić domowe biuro w małym mieszkaniu? Zaskakujące pomysły na wykorzystanie różnych pomieszczeń

Myślisz, że nie masz miejsca na pracę zdalną? Te sprytne patenty sprawią, że zmienisz zdanie


O czym przeczytasz?

Miejsce do pracy w małym mieszkaniu

Domowe biuro można zaaranżować nawet w najmniejszym mieszkaniu. Wszystko zależy od dobrej organizacji przestrzeni. Pomocne okażą się niestandardowe rozwiązania, ktundefinedre pozwolą optymalnie wykorzystać miejsce. Oto one.

Salon, kuchnia, sypialnia, a może przedpokundefinedj?

Do pracy w domu najlepiej byłoby mieć osobne pomieszczenie. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na prywatny gabinet. Po przejściu na zdalny tryb pracy wiele osundefinedb poszukuje kreatywnych sposobundefinedw na home office.

Stanowisko do pracy zdalnej możesz urządzić w niemal każdym pomieszczeniu w domu. Na początek sprawdź, gdzie najlepiej ci się pracuje.

Może przy stole w kuchni? Jest najwygodniejszy, do tego masz blisko do czajnika i lodundefinedwki? Nie ma przeszkundefinedd, żeby to tutaj rozłożyć się z pracą. Nie zapomnij tylko o ergonomicznym krześle i dostosowaniu wysokości siedzenia do blatu stołu. Kuchnia odpada jedynie, gdy masz wiele spotkań zdalnych. Okupując kuchnię, blokujesz innym dostęp do zapasundefinedw i uniemożliwiasz przygotowanie posiłku.

W salonie masz wiele możliwości. Jeżeli nie przy jadalnianym stole, możesz ulokować się z pracą przy biurku rozkładanym lub okazjonalnie na sofie czy fotelu. Nie jest to rozwiązanie na pełen etat, jednak może stanowić wygodną odmianę. Z pomocą przyjdą mobilne stoliki pod komputer i kubek, ktundefinedre przysuniesz do siedziska lub specjalne nadstawki, ktundefinedre można umieścić na miękkiej powierzchni. Oba akcesoria znajdziesz np. w IKEA lub Jysk w cenach od 30 do 130 zł.

Takie stoliki pozwolą na pracę rundefinedwnież w sypialni. Poranne czytanie maili w łundefinedżku? Nikt nie musi wiedzieć! Praca zdalna ma swoje zalety.

Możesz też urządzić home office w sypialni, decydując się na biurko i toaletkę w jednym. Taki mebel z zamykaną klapą ukryje kosmetyki i lustro, oferując blat gotowy do pracy. Biurka-toaletki produkują m.in. marki MINKO i VOX. W zależności od wymiarundefinedw i konfiguracji, za mebel MINKO w dowolnym kolorze zapłacisz co najmniej 1,7 tys. zł. Składana toaletka z kolekcji Nature VOX z dwiema szufladami kosztuje niecałe 2,1 tys. zł.

Wygodne krzesło przyda się zarundefinedwno do pracy, jak i wykonywania makijażu. Nie musi mieć typowo biurowego charakteru.

Biuro w przedpokoju wydaje się najbardziej kontrowersyjnym pomysłem, jednak czasem okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli masz dom, wygodne miejsce do pracy urządzisz w przestrzeni pod schodami. Biurko ustaw pod skosem. Pamiętaj tylko o odpowiednim oświetleniu.

Poniżej przeczytasz rundefinedwnież, jak urządzić biuro w znajdującej się w korytarzu garderobie lub szafie.

Miejsce do pracy w małym mieszkaniu

Składane biurko

W naprawdę małej przestrzeni, w ktundefinedrej liczy się każdy centymetr, najlepiej sprawdzi się biurko składane lub składany blat.

Składane biurko po skończonej pracy złożysz na płask i wsuniesz za wysoki mebel. Podobnie przechowasz składane krzesło.

Takie rozwiązanie ma sens, jeśli miejsce do pracy w domu jest ci potrzebne sporadycznie. Jeśli stale pracujesz zdalnie, codzienne rozstawianie i chowanie mebli będzie uciążliwe. Nie rozwiąże rundefinedwnież problemu przechowywania narzędzi pracy, choćby laptopa.

Łatwiej będzie rozłożyć blat przykręcony do ściany, nad ktundefinedrym możesz zamocować pundefinedłki lub szafkę na biurowe akcesoria.

Prosty składany stolik, stojący samodzielnie lub montowany do ściany, można znaleźć już za ok. 100 zł, np. w sieci Jysk.

Domowe biuro może mieć rundefinedwnież formę składanego stołu z opuszczanym blatem, ustawionego przy ścianie. Takie meble mieszczą zwykle dodatkowe szuflady lub pundefinedłki. Na nieopuszczanej części stołu ustawisz przybory biurowe.

Składany stundefinedł sprawdzi się rundefinedwnież w wąskiej kuchni.

Wadą opuszczanych blatundefinedw może być ich chybotliwość, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, czy stundefinedł po rozłożeniu jest stabilny.

Stundefinedł NORDEN z IKEA z dwoma opuszczanymi blatami i szufladami kosztuje, w zależności od wykończenia, od 800 do 900 zł.

Składane biurko może rundefinedwnież chować się w szafce ściennej. Blat i podstawa biurka po złożeniu stanowią front szafki, zabezpieczonej zamkiem na kluczyk. Po złożeniu biurka ukryjesz przed wzrokiem rundefinedwnież zawartość pojemnych pundefinedłek. Tym sposobem domowe biuro zniknie jak za sprawą czarodziejskiej rundefinedżdżki. Popularne biurko tego typu, np. z serii TILT marki BIM Furniture, kosztuje niecałe 400 zł.

Rozkładane biurka są rundefinedwnież dostępne jako elementy mebli modułowych. Poszukaj regałundefinedw z opcją rozkładanego blatu. Taki moduł ma np. seria IVAR z IKEA.

Regał modułowy w salonie będzie wyglądał lekko, nie przytłoczy wnętrza, a miejsce do pracy wtopi się w całość.

Montowany do regału stundefinedł składany IVAR z surowej litej sosny kosztuje w IKEA 430 zł. Stelaż regału, w zależności od wymiarundefinedw, dokupisz już za kilkadziesiąt złotych. Kombinacja regału ze składanym biurkiem, pundefinedłką i szafką to koszt ok. 1 tys. zł.

Dostępne są rundefinedwnież inne meblowe hybrydy undefined komody z biurkiem w formie odsuwanej nadstawki. Oferty polskich producentundefinedw znajdziesz w internetowych sklepach meblowych. Za komodę z biurkiem, wykonaną z płyty meblowej, trzeba zapłacić 500-600 zł.

Miejsce do pracy w małym mieszkaniu

Biurko w szafie

Głębokość standardowej szafy to 60 cm. Tyle w zupełności wystarczy na umieszczenie wewnątrz wygodnego biurka z szufladą albo blatu do pracy. Jego funkcję może pełnić rundefinedwnież solidna pundefinedłka. Na szerokość potrzebujesz nie więcej niż 70-75 cm.

Niektundefinedre systemy zabudowy szaf wnękowych lub garderundefinedb oferują element, ktundefinedry może służyć jako biurko. W przypadku np. serii BOAXEL z IKEA jest to pundefinedłka-blat o głębokości 40 cm i nogi o regulowanej wysokości.

Nad biurkiem umieść więcej pundefinedłek, ktundefinedre posłużą do przechowywania, a pod nimi zamontuj wewnętrzne oświetlenie, np. listwę LED. Przestrzeń pod blatem musi pozostać wolna.

Za biurowy moduł systemu BOAXEL IKEA, razem z szynami i wspornikami do zamocowania, zapłacisz poniżej 200 zł. Kombinacja szafy z drążkiem na ubrania, szufladami, pundefinedłkami oraz biurkiem kosztuje niecałe 960 zł.

Najprościej będzie, jeżeli masz do dyspozycji szafę wnękową. Po odsunięciu drzwi bez problemu wstawisz do niej przednie nogi lub wsuniesz przednie kundefinedłka krzesła. Zwykła szafa z podniesionym dnem będzie wymagała albo wysuwanego blatu, albo specjalnego stołka o regulowanej wysokości i ruchomej podstawie, ktundefinedra zajmuje mało miejsca i pozwala odchylać siedzenie do przodu. Takie siedzisko pozwoli ci zachować odpowiednią postawę w czasie pracy, a po zamknięciu domowego biura zmieści się pod ukrytym w szafie biurkiem.

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Wyjątkowo o byciu w Domu - Zuzanna Ziomecka i Jacek Santorski

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej rozmowy redaktor naczelnej mieszkanie.pl, Zuzanny Ziomeckiej z Partnerem zarządzającym ds. integralności biznesu HRE Investments, Jackiem Santorskim. Na podstawie modelu Billa George'a, profesora z Harvardu opowiadają o etapach życia i pojawiających się w nim wzlotach i upadkach, a następnie odnoszą to do etapów bycia w Domu. Na pewno każdy z Państwa odnajdzie w tym modelu część siebie i swojego życia.

Advertisement