Jesteśmy znad morza… Jak TABANDA projektuje i produkuje „fajne rzeczy”

O meblach polskiej marki, z której możemy być dumni

Tabanda - projekty

Tabanda to gdańska grupa projektująca i produkująca meble. Jej znakiem rozpoznawczym są projekty łączące sklejkę drewnianą z aluminium. Meble Tabandy mają soczyste kolory i nowoczesne geometryczne kształty. Produkty powstają z naturalnych materiałundefinedw. Wyrundefinedżniają się prostą, przemyślaną formą łączącą funkcjonalność z charakterystyczną surową estetyką i lekkością. Można w nich dostrzec zarundefinedwno inspirację naturą jak i stylem mid-century modern.

Wspundefinedlnie wypracowaliśmy styl oparty na subtelnych kontrastach i nieoczywistych zestawieniach: motywy inspirowane naturą przemycamy do nowoczesnych geometrycznych form, a surowe, industrialne akcenty łączymy z żywą, pogodną kolorystyką. Wdrażamy w życie nasze motto undefined projektujemy i produkujemy fajne rzeczy

Tabanda - projekty

Tabanda powstała w 2009 r. Grupę tworzą Małgorzata (Megi) Malinowska, Filip Ludka oraz Tomek Kempa. Wszyscy są z wykształcenia architektami. Megi i Filip to absolwenci Politechniki Gdańskiej, Tomek ukończył Westminster School of Architecture. Grupa tworzy zgrany team rundefinedwnież w życiu prywatnym undefined to troje przyjaciundefinedł, ktundefinedrych łączą wspundefinedlne pasje i spojrzenie na świat.

Z wykształcenia jesteśmy architektami, od zawsze jednak fascynowała nas mniejsza skala i poręczniejsze formy. (undefined) Chcemy, aby nasze produkty były przyjazne ludziom undefined to daje nam największą satysfakcję. Osiągamy to skupiając się na nowoczesnej formie, naturalnych i lokalnych materiałach, ciekawych rozwiązaniach technicznych i obserwacjach inspirującego otoczenia. Kreujemy produkty szczere, ponadczasowe i charakterystyczne.

Tabanda - projekty

Wszystko zaczęło się od fascynacji tworzywem undefined jednym z najbardziej, zdaniem projektantundefinedw z Tabandy, niedocenionych materiałundefinedw - drewnianą sklejką i chęci zgłębienia jej potencjału. Wybundefinedr sklejki jako swojego undefinedfirmowegoundefined surowca wiązał się rundefinedwnież z inspiracją polskim wzornictwem z lat 50. undefinedwczesne meble, nie wszystkie wprowadzone do produkcji undefined część projektundefinedw pozostało w formie prototypundefinedw - często wykonywano ze sklejki, jako materiału tańszego, dostępnego i wdzięcznego, bo poddającego się formowaniu. Przykładem takiego mebla undefined inspiracji jest krzesło Muszelka undefined kultowy projekt Teresy Kruszewskiej. Siedzisko flagowego krzesła Tabandy, czyli Diago, zostało ostatecznie wykonane z blachy aluminiowej, jednak w jego sylwetce możemy dostrzec nawiązanie to tamtego ponadczasowego wzoru.

Tabanda - projekty

Sklejka na meble Tabandy jest wycinana za pomocą numerycznej frezarki CNC a następnie poddawana ręcznej obrundefinedbce. Ta technika pozwala na eksperymenty z formą i osobisty charakter produkcji wszystkich opracowywanych modeli. Każdy ze stworzonych produktundefinedw jest inspiracją do powstania kolejnych, stając się częścią większej całości.

Nasze projekty zyskują własne życie. Te, ktundefinedre już stworzyliśmy, są pełnoprawnymi członkami naszego zespołu i zazwyczaj to one podsuwają nam kolejne pomysły

- zdradzają projektanci z Tabandy

To sprawia, że wszystkie projekty mają ze sobą coś wspundefinedlnego undefined są nowoczesne i cechuje je minimalistyczne wzornictwo. Co więcej, w każdym z nich zawarte są elementy inspirowane naturą.

Tabanda - projekty

Nie bez znaczenia dla twundefinedrczości Tabandy jest fakt, że projektanci pochodzą z Gdańska i tam działają:

Jesteśmy znad morza. Oddychamy głęboko patrząc na otwartą przestrzeń i szeroki horyzont. Ta perspektywa od zawsze miała wpływ na estetykę naszych produktundefinedw

Najbardziej rozpoznawalny produkt Tabandy to krzesło Diago o siedzisku z blachy aluminiowej (jednego kawałka) złożonego w diagonalną formę przypominającą origami oraz nogach ze sklejki fornirowanej. Diago doczekało się rundefinedżnych wersji. Dostępne jest w wielu kolorach, z siedziskiem wyłożonym filcem lub skundefinedrą, a także w formie stołka kuchennego i barowego.

Tabanda meble

Rundefinedwnie charakterystyczne są stoliki Moose, o szklanym blacie i podstawie przypominającej poroże, regał modułowy Dynks pozwalający na nieskończoną liczę aranżacji, czy naśladujące kształt fal siedziska Falon zaprojektowane tak, by doskonale prezentowały się z każdej strony, pojedynczo i zestawione w rzędy.

Tabanda - projekty

Lampki Lampania są mobilne i dostosowują się do sytuacji. Mogą wisieć lub stać, a także zmienić kształt. Lampa Stołowa to dowcipna gra z konwencją i formą undefined klosz undefined2Dundefined, niczym wyjęty z komiksu, jest undefinedgraficznąundefined oprawą dla żarundefinedwki.

Tabanda - projekty

Najnowsza kolekcja to meble wypoczynkowe: fotele Panka i Ginka oraz leżanka Napka. Wszystkie lekkie, nawiązujące do stylu mid-century modern, bazujące na organicznych kształtach i przemyślane - z możliwością rundefinedżnych konfiguracji.

Tabanda - projekty

Bardzo w trendach jest rundefinedwnież najnowsza kolekcja do jadalni w nieco undefinedszkolnymundefined klimacie undefined stundefinedł Troj oraz krzesła Trojka (dostępne w trzech odmiennych wersjach). Oba meble łączą giętą sklejkę fornirowaną dębem ze stalowymi rurkami, dostępnymi w rundefinedżnych kolorach.

Tabanda - projekty

Tabanda - projekty

Zdjęcia: materiały prasowe tabanda.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!