Pierwszy krok, który musisz zrobić, aby w twoim pokoju nie było bałaganu

Masz bałagan w pokoju? Często robisz porządki, a twoje mieszkanie nadal jest zagracone? Zrób pierwszy krok, dzięki któremu sprzątanie domu będzie dużo prostsze!

Nieuporządkowane zabawki w komodzie

KATARZYNA: W moim pokoju jest nieustannie bałagan. Mimo, że często z mężem sprzątamy panuje tam wieczny chaos. Co zrobić, aby utrzymać porządek przez dłuższy czas? 

ANNA: Jest jeden prosty krok, który musisz wykonać, aby nie mieć bałaganu w pokoju. Zapewne pomyślisz, że chodzi o regularne sprzątanie domu. Tak, niewątpliwie jest to ważny element i w dużej mierze powiązany z propozycją, którą chcę ci przedstawić. Niestety, jeśli masz zagracone mieszkanie, zachowanie porządku w domu będzie bardzo trudne. 

Pierwszym krokiem, który powinnaś zrobić, aby pozbyć się bałaganu w pokoju jest wyeliminowanie „strefy największego nieporządku”. Każdy ją ma! To taka strefa, która w pełni jest wypełniona rzeczami, których boisz się wyrzucić. To przez nią wiecznie brakuje ci miejsca, a utrzymanie porządku jest bardzo trudne. 

Takich miejsc w twoim mieszkaniu może być wiele. Zacznij od tego, którego najprościej się pozbyć. Przypomnij sobie rzecz, którą ostatnio kupiłaś. Może to być mikser, może to być jakiś gadżet do telefonu. Co zrobiłaś z pudełkiem, którego nie chciałaś wyrzuć na wypadek, gdyby telefon trzeba było jednak oddać? Tak! Miejsce, w które włożyłaś swój gadżet, to jest właśnie miejsce które jest źródłem bałaganu w twoim pokoju. 

Rzeczy porozrzucane po pokoju

Zrób pierwszy krok – zacznij sprzątać tę strefę. Nie mam tu na myśli wyrzucenia od razu wszystkiego. Nie oszukujmy się – z takim założeniem nawet nie zajrzysz do tej strefy. Jednak, jeśli chcesz mieć porządek w domu, musisz zaglądać do niej regularnie. Za każdym razem, gdy sprzątasz dom, zaglądaj do niej i wyrzucaj dwie rzeczy. Nie więcej. Za każdym razem niech to będą rzeczy, których najłatwiej jest ci się pozbyć. Będziesz zaskoczona, jak bałagan w twoim pokoju zacznie powoli znikać! 

Zastanów się też, jak często tak naprawdę sprzątasz swój dom. Wydaje nam się, że robimy coś często, ponieważ poświęcamy na to dużo uwagi i dużo o tym myślimy. W praktyce okazuje się, że prawdopodobnie więcej myślisz o tym, że musisz posprzątać, niż sprzątasz naprawdę. Jeśli chcesz się pozbyć bałaganu, zastanów się czy sprzątasz pokój raz, dwa czy trzy raz w tygodniu. Może okazać się, że robisz to rzadziej niż ci się wydaje... Ustaw sobie przypomnienie, w jakie dni planujesz sprzątać i ile chcesz poświęcić na to czasu. Za każdym razem, gdy się włączy, zacznij od wyrzucenia dwóch rzeczy ze „strefy największego nieporządku”. Zobaczysz, jak szybko twój dom zacznie się odgracać, a sprzątanie będzie zajmowało coraz mniej czasu. Porządek gwarantowany! 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat