Jak podzielić wnętrze bez remontu? 5 sposobów, aby zyskać dodatkowy pokój

Bez względu na to, gdzie mieszkamy, czasem ściany są nie tam, gdzie trzeba. Zmiana projektu bywa kosztowna. W wynajmowanym mieszkaniu zwykle nie wchodzi w grę. Istnieją jednak tanie i nieinwazyjne sposoby na podzielenie wnętrza.


O czym przeczytasz?

Zasłony

W przypadku bardzo małych mieszkań trzeba wykazać się kreatywnością. Zasłony świetnie sprawdzają się nie tylko w przymierzalniach, ale i przy wydzielaniu części sypialnej. Ich dodatkową zaletą jest idealne zaciemnienie tej strefy. A to z kolei sprzyja wypoczynkowi.

Regał z książkami

Rozwiązanie nie tylko dla moli książkowych. Regał może być stylowym i praktycznym sposobem na podzielenie przestrzeni. Z jego pomocą można stworzyć undefinedpokojeundefined dla dzieci lub wyrundefinedżnić obszary w salonie. Na pundefinedłkach warto umieścić kosze lub pudełka. Zyskamy w ten sposundefinedb dużo miejsca do przechowywania, np. zabawek.

Ściana z roślin

To doskonały sposundefinedb na wydzielenie przestrzeni i zapewnienie sobie większej prywatności. Znowu może to być regał, tylko pełen kwiatundefinedw albo dowolnej wysokości krata (do kupienia w markecie budowlanym), a na niej zawieszone doniczki. Świetnie sprawdzą się też wysokie doniczki z kwiatami, np. monstery. Możemy w ten sposundefinedb nie tylko odgrodzić część sypialną, ale jednocześnie wprowadzić element dekoracyjny.

Wieszak na ubrania

To rozwiązanie często stosowane w kawalerkach. Oddzielenie łundefinedżka od reszty przestrzeni za pomocą wieszaka na ubrania jest nie tylko tanie, ale i praktyczne. Może zapewnić też namiastkę prywatności i wyciszenie przestrzeni po obu stronach.

Parawan

Składany parawan ma wiele zalet. To modny dodatek, ktundefinedry odmienia wnętrze. Tradycyjne parawany składają są z kilku ścianek. Mogą być ażurowe, drewniane, bambusowe albo z elementami naturalnych tkanin. Często są na kundefinedłkach, dzięki czemu można je łatwo przemieszczać.

Podział pomieszczenia może pełnić funkcję dekoracyjną. Do wyboru mamy składane parawany, zasłony, duże regały na książki i wiele innych rozwiązań. Dzięki nim można nie tylko zmienić układ pomieszczenia czy zapewnić sobie prywatność, ale i zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania. To też idealne rozwiązanie dla tych, ktundefinedrzy lubią często zmieniać wystrundefinedj.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!