Jakie są kolory roku 2021 według Instytutu Pantone?

Tym razem dwie różne barwy. Sprawdź co oznaczają

Kolor roku 2021 Pantone

Jak co roku, Instytut Pantone, wyrocznia w sprawie kolorów, ogłosiła swój werdykt. Tym razem zestawiono dwie kontrastowe barwy: szarość w odcieniu PANTONE 17-5104 Ultimate Grey i żółty PANTONE 13-0647 Illuminating.

Coroczna kolorystyczna przepowiednia jest konsekwencją obserwacji, doświadczeń i refleksji na temat roku ubiegłego i wyciągnięcia z tych przemyśleń wniosków. Prezentowane kolory odzwierciedlają nasze tęsknoty i emocje, które dominowały globalnie. Nie inaczej jest i tym razem.

Tegoroczne zestawienie ma nieść siłę (szary) i nadzieję (żółty) oraz ukazywać jak różnorodne elementy połączone ze sobą mogą oddziaływać wspólnie. Duet barw symbolizuje jednocześnie zadumę nad rzeczywistością i obietnicę jej poprawy. Hart ducha i pragnienie szczęścia.

Kolory Roku 2020 Pantone

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey

Szarość to moc, niezawodność i spokój. Solidne oparcie dające poczucie bezpieczeństwa i stałości. Cisza, opanowanie. Szare są niewzruszone skały, kamyki wygładzone przez wodę i naturalne materiały, które potrafią przetrwać próbę czasu.

Szarość symbolizuje również wgląd w siebie, szacunek dla mądrości, doświadczenia i inteligencji.

PANTONE 13-0647 Illuminating

Żółty odcień jest jasny i przyjazny. Wprowadza optymizm i ciepło, rozświetla mrok przywołując pozytywne emocje. Wzmacnia, dodając witalności i odwagi. Rozwesela. Jest jak słońce i jego energia.

Żółty podkreśla również naszą wrodzoną potrzebę bycia widzianym, widocznym, rozpoznawalnym, słyszalnym. Jest symbolem innowacji, regeneracji i intuicji, inspirując nas do nowych sposobów myślenia i nowych koncepcji.

Pantone Color Institute doradza firmom w zakresie kolorów pod kątem identyfikacji wizualnej produktów i marek. Tworząc prognozy trendów sezonowych i badając psychologię kolorów, Pantone Color Institute współpracuje z globalnymi markami, aby skutecznie wykorzystać siłę i emocje związane z kolorem w strategii projektowania. Od ponad 20 lat Instytut Pantone, szeroko analizując światowe trendy, wpływa na rozwój produktów i decyzje zakupowe w wielu branżach, w tym w modzie, wyposażeniu domu i wzornictwie przemysłowym, a także w projektowaniu opakowań produktów i grafiki.

Widzieliście już okładkę gry CyberPunk 2077? Przypadek? Nie sądzę.

Źródło: pantone.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować