IKEA wprowadza specjalną kolekcję dla graczy

IKEA we współpracy z Republic of Gamers (ASUS ROG) stworzyła serię mebli oraz akcesoriów gamingowych

Kolekcja-gamingowa-IKEA

Na świecie jest ponad 2,5 miliarda graczy komputerowych i ich liczba cały czas rośnie. Zauważywszy ten fakt, szwedzka sieć meblowa IKEA postawiła wprowadzić do sprzedaży szereg rozwiązań dostosowanych do potrzeb tej grupy odbiorców. Stworzyła kompletne stanowisko do rozgrywek, które ma poprawiać codzienne życie graczy i stać się „pierwszym, prostym krokiem do ich zwycięstw”.

Nowa oferta została opracowana we współpracy z ekspertem w dziedzinie asortymentu gamingowego – firmą Republic of Gamers (ASUS ROG). Marka ta utrzymuje pozycję lidera w branży gier, projektując wysokiej jakości, innowacyjny sprzęt oraz wyposażenie gamingowe.

Nie wszyscy gracze mają jednakowe potrzeby i gusta. Nie każdy gracz komputerowy jest zawodowcem, wystarczy, że gra od czasu do czasu, dla przyjemności. Nowy asortyment mebli i akcesoriów gamingowych IKEA ma pozwolić na proste stworzenie kompletnego, dostosowanego do własnych potrzeb rozwiązania. Projektanci szwedzkiej marki przekonują, że każde stanowisko gamingowe może być praktyczne, a przy tym świetnie wyglądać.

Kolekcja-gamingowa-IKEA

Firma ASUS ROG posiada niezbędną wiedzę na temat rynku gamingowego na świecie. Wspólnie z IKEA postanowiła znaleźć nowe sposoby na stworzenie miejsca w domu przeznaczonego do grania. Współpraca pozwoliła na stworzenie funkcjonalnych i, co ważne, niedrogich produktów oraz kompletnych rozwiązań, które ułatwiają zaprojektowanie swojej przestrzeni:

Jeszcze sporo dzieli nas od całkowitej demokratyzacji świata gier komputerowych. Właśnie czynimy pierwszy krok w tym kierunku, wprowadzając do sprzedaży przystępne cenowo, dopracowane produkty gamingowe i kompletne rozwiązania, które mamy nadzieję, przypadną do gustu temu gronu odbiorców

– mówi Ewa Rychert, Global Business Leader of Workspace, IKEA of Sweden.

Kolekcja-gamingowa-IKEA

Nowa oferta produktów do gier obejmuje serie: UPPSPEL, LÅNESPELARE, MATCHSPEL, UTESPELARE i HUVUDSPELAR. W nowościach jest łącznie ponad 30 produktów. Fani gier znajdą dla siebie zarówno ergonomiczne biurka i krzesła, pojemne szuflady, jak i pomocne akcesoria – uchwyt na kabel od myszy, poduszkę na kark oraz tablicę na ścianę, na której będzie można zawiesić niezbędne przedmioty.

Gracze niejednokrotnie spędzają przed komputerem więcej czasu niż pracownicy biurowi. Mając to na uwadze, chcemy zaproponować im bardziej ergonomiczne i funkcjonalne produkty, dzięki którym staną się jeszcze lepsi w tym, co robią, bez narażania się na kontuzje – dokładnie jak w przypadku sportowców

– mówi Jon Karlsson, projektant IKEA.

Wszystkie artykuły UPPSPEL zostały stworzone przez IKEA i ASUS ROG. Pozostałe produkty to projekty IKEA oparte na spostrzeżeniach i wiedzy zdobytej podczas współpracy z partnerem.

Seria asortymentu dla graczy wchodzi do sprzedaży sukcesywnie od 1 października. Jest dostępna w sklepach stacjonarnych i internetowym producenta.

Kolekcja-gamingowa-IKEA

Zdjęcia/grafika: materiały prasowe

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement