Kreatywny home office - czyli co kupić, aby być twórczym w domu

Home office w dobie COVID-19 jest powszechnym systemem pracy, choć trudnym m.in. dla osób, które wykonują zawody kreatywne. Domowy sprzęt nie pozwala w pełni wykonywać obowiązków, a siedzenie w domu dusi w nich twórczego ducha. Jak go obudzić?


O czym przeczytasz?

JUSTYNA: Od czasu pandemii koronawirusa pracuję z domu. Moje cztery ściany – chociaż je bardzo lubię – nie sprzyjają skupieniu ani tworzeniu nowych, dobrych pomysłów. Jak sobie z tym poradzić?

ANNA: Kreatywność możesz w sobie wyrobić tak jak nawyk, ale pamiętaj też o tym, by zadbać o swoje stanowisko pracy. Nie mam tu na myśli remontu mieszkania. Kup kilka gadżetów, które sprawią, że będzie ci się milej pracowało. Oto kilka propozycji dla osób pracujących kreatywnie:

DESIGNERSKI SPRZĘT DLA KREATORA

To oczywiście bardzo indywidualna kwestia, w pełni zależna od twoich potrzeb i możliwości finansowych. Ja wybrałam sprzęt, który jest wyjątkowo ładny i doskonały dla osób wykonujących kreatywną pracę. Komputer MSI z serii Creator P100X sprawdzi się świetnie dla wszystkich, których praca wiąże się z estetyką i pięknym obrazem – np. dla grafików czy programistów. Creator P100X jest wydajny i pracuje niezwykle szybko, nawet na dużych plikach. Do niego możesz dokupić monitor Prestige PS341WU, który bardzo realistycznie odwzorowuje kolory, ma szeroki współczynnik kontrastu i uwypukla szczegóły. Jeśli wolisz laptopa, to polecam MSI Creator 17.

Fot: materiały MSI

ELEGANCKA TABLICA MAGNETYCZNA POMOŻE UPORZĄDKOWAĆ MYŚLI

Przypinaj do tablicy wszystkie swoje pomysły, a gdy zaczyna ci ich brakować, zapisuj słowa kluczowe. Następnie spróbuj znaleźć wspólny mianownik, który będzie kwintesencją tego, nad czym pracujesz. Dobre pomysły są na ogół ulepszeniem lub połączeniem czegoś, co powstało już wcześniej. Elegancka tablica magnetyczna będzie także świetnym designem dekorującym pokój.

tablica magnetyczna

SŁUCHAWKI, BY OBNIŻYĆ PIOZIOM STRESU

Muzyka redukuje stres. Według badań najsukteczniejsza jest piosenka „Weightless” stworzona przez Marconi Union. Utwór obniżył aż 65 procent symptomów niepokoju wśród osób, na których zostało przeprowadzone badanie. Melodia hamowała uwalnianie kortyzolu, czyli hormonu stresu. Słuchanie muzyki klasycznej pomaga skoncentrować się, a słuchanie ulubionej muzyki – zwyczajnie poprawia humor.

Słuchawki Skullcandy Aviator powstały we współpracy z Roc Nation – firmą należącą do Jeya-Z.  Słuchawki marki Skullcandy słyną cechuje nieprzeciętne wzornictwo, wysoka jakość materiałów z których są stworzone.

Skullcandy Aviator

MYSZKA KOMPUTEROWA, DZIĘKI KTÓREJ CHCE SIĘ PRACOWAĆ

Jeśli pracujesz na laptopie, zainwestuj w piękną i wygodną myszkę. Niewiele osób, które mają laptopa w domu, kupuje myszkę komputerową. To znacznie usprawnia pracę i zwiększa komfort.

Myszka Surface Arc Mouse jest smukła, subtelna i bardzo wygodna. Podłącza się ją przez Bluetooth. Na rynku dostępnych jest kilka kolorów – każdy z nich wygląda bardzo stylowo.

Fot. materiał prasowy Microsoft

STANOWISKO PRACY, DZIĘKI KTÓREMU NIE BĘDZIESZ SIEDZIEĆ W JEDNYM MIEJSCU

Przede mną nie musisz tego ukrywać – prawdopodobnie nie masz specjalnie wydzielonego stanowiska pracy, choć wszystkie poradniki podkreślają, że to podstawa przy home office. Zapewne cały czas zakładasz, że „nie wiesz” jak długo będziesz pracować zdalnie. W praktyce jednak, przy obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, praca zdalna może potrwać jeszcze przez jakiś czas, a nawet częściowo przyjąć się na stałe.

Jeśli nie masz możliwości wygospodarować miejsca przeznaczonego na pracę - lub zwyczajnie nie chcesz tego robić – zamów rozkładane stanowisko pracy. Jest nie tylko komfortowe, ale także zdrowe dla twoich pleców. Stanowisko do pracy firmy Followers oferuje 22 poziomy wysokości. Na pewno wiesz, że ruch to trening dla umysłu. Kiedy czujesz, że nie możesz się już skupić, warto zmienić wysokość i popracować stojąc. Co jakiś czas możesz też zmieniać miejsce z którego pracujesz.

Podstawa nie wymaga montażu, dzięki czemu przygotowanie takiego stanowiska nie zajmuje dużo czasu. Stanowisko pracy jest wyposażone w ładowarkę oraz system organizacji kabli. Po pracy stolik złożysz i schowasz do szafy.

Stanowisko pracy

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat