Nowoczesna elegancja z francuską nutą. Druga odsłona sesji #wspierampolskidesign

Mieszkanie pełne polskiej sztuki i mebli w stylu modern classic. Ponadczasowe kolory i formy oraz najnowsze światowe trendy. Twórcy udowadniają, że polski design sprawdza się w każdym wnętrzu

               Wnętrze w stylu modern classic

Po raz drugi polskie marki wnętrzarskie zebrane we wspólnej sesji #wspierampolskidesign stworzyły wnętrze które inspiruje. Tym razem autorzy projektu Kamila Jakubowska-Szmyd (stylistka), Filipina Hanus (project manager) oraz Yassen Hristov (fotograf), udowadniają, że polski design to nie tylko nowoczesne formy, ale również wysublimowane kształty i eleganckie materiały najwyższej jakości.

zaokrąglona sofa

Ponadczasowe kolory i najnowsze trendy

W salonie główną rolę odegrała jasna sofa Moon od marki Absynth w zachwycającym zaokrąglonym kształcie i jednej z najmodniejszych obecnie tkanin typu boucle. Sofa posiadająca własne wygodne poduchy została wzbogacona o dodatkowe aksamitne poduszki od Maja Laptos Studio z haftem w delikatnych beżach i śmietanowej bieli.

salon modern classic

Kolorami przewodnimi salonu stały się ponadczasowa czerń, która przybrała formę wysokiego regału projektu Sweet Living, niskiej komody ubranej w mosiężne uchwyty od PAP DECO i marmurowych stolików od NG Design, oraz biel przewijająca się przez cały dom, m.in. w formie rzeźb z galerii Totuart. Połączenie tych dwóch kolorów ze szlachetnym drewnem orzechowym (szyfoniera od Bozzetti) oraz drewnem egzotycznym (ława w stylu japońskim Minimal Empire od Square Drop) sprawiło, że salon zyskał niezwykły charakter.

salon w stylu nowoczesnej klasyki

Szczególne znaczenie dla aranżacji miał dobór sztuki, a przede wszystkim rzeźb, we współpracy z Galerią Totuart, które w połączeniu z meblami i dodatkami od polskich projektantów, w subtelny sposób stworzyły atmosferę francuskiej awangardy. W aranżacji znajdziemy zarówno mniej jak i bardziej znanych artystów o polskich korzeniach, takich jak: Dominika Donde, Adam Bakalarz, Aleksandra Prusinowska, Jan Musiałowski, MEDRALA, Andrzej Mędrek czy Martha Mulawa.

sztuka we wnętrzu

Wnętrze nabrało blasku dzięki mosiężnym dodatkom w postaci uchwytów, stolików oraz pufy projektu PAP DECO, kinkietom Cumulus od Kaspa, lampie stołowej z biodegradowalnym kloszem projektu Camille Home Decor, delikatnej roślinności od Badyle Concept Store oraz dekoracyjnym świecom projektu Studio Plum.

komoda z mosiężnym uchwytem

Obszerny salon połączony został z czarnym stołem Sesame o opływowym, nieregularnym kształcie - nowością marki Good Living & Co. oraz metalowymi krzesłami Sage i Meadow, wspólnie tworzącymi strefę jadalnianą. Stłół stał się również podstawą dla zjawiskowej misy od Dominiki Donde oraz pękatego wazonu Andrzeja Mędrka.

owalny stół          

W salonie znalazło się również miejsce dla drugiej strefy wypoczynkowej z tapicerowanymi fotelami marki Adriana Furniture, czarnym, dębowym stolikiem pomocniczym Fou i białym stolikiem Dama od Misaform oraz lampami, będącymi przedłużeniem salonu i sypialni od marki Kaspa. Aranżację uzupełniły złoty wazon i rzeźba z brązu od Karoliny Szeląg oraz metalowy kwietnik Bujnie.

fotele retro salon

Uzupełnieniem frontów szafek stały się delikatne mosiężne gałki meblowe połączone z mocniejszym akcentem odlewniczym w postaci uchwytów Tide od PAP DECO. mieszkanie ozdabiają stylowe dodatki, jak świece Studio Plum czy (betonowe) Zoa Concept. Każde miejsce jest odpowiednie do eksponowania sztuki, np. popiersia Peplum autorstwa Dominiki Donde, dostępnym w Galerii Totuart.

dom pełen sztuki

W holu, w których główną rolę graja lustro Plama No 1 o biomorficznym kształcie, stoją metalowe kwietniki Bujnie oraz puf o mosiężnej podstawie od PAP DECO.

asymetryczne lustro

Inspiracją do wnętrza sypialni stały się meble od polskiej marki Novelle Home Couture, która urzekła twórców jakością i precyzją wykonania każdego z produktów. W centrum sypialni zaprezentowano tapicerowane łóżko Iris, stoliki Emma w wybarwieniu orzech włoski oraz podświetlaną witrynę BRI na mosiężnym stelażu. Kontynuacją przestrzeni stały się mosiężne uchwyty Fragile wytwarzane tradycyjną technologią odlewniczą oraz stoliki od PAP DECO. Beżowe łóżko pokryte zostało białą, lnianą pościelą z czarną lamówką, a na stolikach nocnych stanęły czarne lampy ze złotym akcentem od Kaspy. Artystycznego sznytu dodały sypialni aksamitne poduszki z kolekcji Art by Maja Laptos Studio.

sypialnia w stylu klasycznym

sypialnia modern glamour

Stylizacja wnętrz: Kamila Jakubowska - Szmyd

Zdjęcia: Yassen Hristov

Artykuły, które mogą Cię zainteresować