Duża łazienka. Jak ją funkcjonalnie i stylowo urządzić?

Aranżujemy dużą łazienkę

mieszkanie.pl - lazienka

Nie tylko małe pomieszczenia mogą sprawiać kłopoty aranżacyjne. Duży metraż często także bywa wyzwaniem. Przestronne wnętrze może wydawać się nieproporcjonalne bądź mało przytulne. Funkcjonalne rozplanowanie dużej łazienki może stanowić problem.

Jak zatem zaprojektować dużą łazienkę, żeby była piękna i praktyczna?

Należy zacząć od ustalenia, jakie są potrzeby użytkownikundefinedw. Kto będzie korzystał z łazienki? Jakie są przyzwyczajenia i upodobania domownikundefinedw? Czy łazienka ma pełnić dodatkowe funkcje praktyczne?

Duża łazienka daje możliwość korzystania z niej przez dwie osoby jednocześnie. Warto zadbać o dwie wygodne umywalki z dużym, dobrze oświetlonym lustrem, miejscem na odłożenie łazienkowych przyborundefinedw oraz pojemnymi szufladami do przechowywania kosmetykundefinedw i akcesoriundefinedw.

Należy unikać dużej liczby odsłoniętych pundefinedłek. W dużej łazience łatwo nagromadzić wiele przedmiotundefinedw, ktundefinedre trzymane na wierzchu wywołują wrażenie bałaganu i zbierają kurz.

Projektując łazienkę dla dzieci lub dla całej rodziny, najlepiej zdecydować się na wannę przyścienną w zabudowie, z ktundefinedrej najłatwiej będzie korzystać maluchom oraz zainstalować dużą, wygodną kabinę prysznicową ze słuchawką prysznicową o regulowanej wysokości. Pamiętajmy o antypoślizgowych płytkach na podłodze, najlepiej o wyczuwalnej strukturze undefined takie będą najmniej śliskie. Tafla lustra umieszczona niezbyt wysoko nad umywalką będzie służyć dużym i małym. Pamiętajmy o miejscu do przechowywania dla każdego i wystarczającej liczbie wieszakundefinedw na ręczniki.

Jeśli aranżujemy prywatną łazienkę małżeńską, marzy się nam domowe spa lub wnętrze w stylu pokoju kąpielowego, idealna będzie wanna wolnostojąca. Może być nowoczesna, minimalistyczna, mieć kształt opływowy lub być w stylu retro. Ważne, by cały wystrundefinedj utrzymany był w tej samej estetyce. Do takiej wanny potrzebna będzie podłogowa bateria sztorcowa lub podtynkowa bateria ścienna, jeśli wanna będzie stała przy ścianie. W łazience o takim charakterze oprundefinedcz armatury przyda się niewielkie miejsce do siedzenia.

mieszkanie.pl - lazienka

Prezentowane wizualizacje to przykładowe projekty łazienek pakietundefinedw wykończeniowych Mieszkanie.pl.

Doskonałym rozwiązaniem do dużej łazienki jest prysznic typu walk-in z niewymagającymi brodzika drzwiami przesuwnymi i odpływem zainstalowanym w podłodze. Przy kładzeniu wylewki należy pamiętać o wykonaniu spadku. Kabina walk-in nie przytłoczy wizualnie wnętrza i zmieści dwie osoby. W prysznicach tego typu, oprundefinedcz zwykłej słuchawki natryskowej, instaluje się zwykle deszczownice.

W dużej łazience dobrze jest wydzielić strefę WC, w ktundefinedrej obok miski toaletowej umieścimy bidet.

Jeśli w łazience ma się znaleźć miejsce na pralkę lub pralkę i suszarkę, najlepiej umieścić je w wysokiej zabudowie, w ktundefinedrej będą rundefinedwnież pojemne pundefinedłki na chemię gospodarczą czy ręczniki. Jednolite fronty szafek sprawią, że zabudowa optycznie wpasuje się w całość aranżacji.

Jeśli chodzi o wykończenie, do dużej łazienki najlepiej wybrać płytki wielkoformatowe, ktundefinedre możemy położyć zarundefinedwno na ścianach, jak i na podłodze. Delikatny rysunek imitujący naturalny kamień doda wnętrzu elegancji. Wzundefinedr drewna na płytkach bądź wodoodpornych panelach sprawi natomiast, że łazienka stanie się bardziej przytulna.

Unikajmy nadmiaru motywundefinedw i kolorundefinedw. W dużym pomieszczeniu łatwo wywołać wrażenie chaosu. Dwa wzory płytek w zupełności wystarczą. Jeżeli jeden rodzaj wykończenia ma wyrazisty wzundefinedr lub zdecydowane kolory, pozostałe powinny łagodnie go dopełniać lub stanowić neutralne tło.

mieszkanie.pl - lazienka

Zaprojektuj łazienkę z Mieszkanie.pl

Remontujesz łazienkę i szukasz inspiracji? Marzysz o nowym wnętrzu, ale nie masz doświadczenia w urządzaniu? Obawiasz się kosztundefinedw projektowania i materiałundefinedw wykończeniowych? Poznaj ofertę Mieszkanie.pl!

Nasz projektant za jedyne 500 zł przygotuje dla ciebie wizualizację łazienki oraz kosztorys materiałundefinedw. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, skorzystaj z usługi projektowania premium, w ramach ktundefinedrej otrzymasz m.in. projekt wykonawczy oraz zdalną pomoc projektanta w wymiarowaniu pomieszczenia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Napisz wiadomość lub zostaw nam swundefinedj numer telefonu:

Pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!