Jak urządzić plac zabaw w domu?

Ruch to samo zdrowie i mnóstwo frajdy. Podpowiadamy jak zapewnić go dzieciom we własnych czterech ścianach


O czym przeczytasz?

Domowy plac zabaw

Babyhit.pl

Zimowe ferie w zamknięciu nie są tym, o czym marzą dzieci, które mają wiele energii do spożytkowania i często trudno im usiedzieć w miejscu. Może więc zapewnić najmłodszym odrobinę ruchu we własnych czterech ścianach i urządzić im w domu mini salę gimnastyczną? Do wyposażenia domowego placu zabaw warto wybrać przedmioty starannie zaprojektowane, wykonane z ekologicznych materiałów, najlepiej te wyprodukowane w Polsce.

ścianka wspinaczkowa dla dzieci

Trzymaj się! Domowa ścianka wspinaczkowa

HANG IN THERE to polska marka, która tworzy ścianki wspinaczkowe do zamontowania na ścianie np. w dziecięcym pokoju. Dzięki prostemu, minimalistycznemu designowi i naturalnym materiałom wystrój pomieszczenia nie ucierpi, a może nawet zyskać. W standardowym zestawie jest sześć modułów ze sklejki z nawierconymi otworami i komplet 30 (różnych) drewnianych chwytów. Na życzenie, na panelach może pojawić się dowolny wydruk, w pełnej palecie kolorów. Na stronie justhanginthere.com zamówimy także coś dla dużych dzieci, czyli rodziców, którzy sami lubią się podciągać i chcą poćwiczyć chwyt. Tak samo, jak chwyty do ścianki, również kulki, stożki i inne akcesoria HANG IN THERE robione są z drewna pozostałego po produkcji stolarskiej.

modułowa ścianka wspinaczkowa do domu

Domowe eko ścianki wspinaczkowe produkuje również marka NUKI, znana z dziecięcych mebli ze sklejki. Panele wykonane są z naturalnej ekologicznej sklejki topolowej, w kolorze naturalnym, czarnym lub białym. W każdym jest 13 otworów do zamontowania standardowych chwytów (których tutaj nie znajdziemy w zestawie). Moduły możemy zamontować w pionie lub poziomie. Możliwe jest zamówienie ich także na wymiar. Jeżeli postanowimy domową ściankę zmienić w miejsce do przechowywania lub ekspozycji roślin, do paneli NUKi możemy zamontować również kołki i półki.

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci

domowy plac zabaw dla dzieci

Niech żyją małpie figle. Huśtawki

Marka NUKI proponuje nam także huśtawki do wnętrz. Ręczny szlif drewnianych krawędzi siedzisk huśtawek podkreśla ich naturalność, rzemieślniczą jakość wykonania oraz skandynawski styl. Brzozowa sklejka oraz niezwykle wytrzymałe liny zapewniają całkowite bezpieczeństwo w trakcie wykonywania wszelkich „akrobacji”. Huśtawki mogą mieć kształt tradycyjnego prostokąta, drążka, kółka, a także deskorolki albo deski surfingowej, dla młodych stylowych skaterów i surferów. Żywe kolory linek to również atrakcyjny wizualnie detal.

huśtawka okrągła dla dzieci do domu

huśtawka dla dzieci do domu

huśtawka-deskorolka Nuki

Wspiąć się na szczyt góry. Zjeżdżalnia

W deszczowe dni sprawdzi się również domowa zjeżdżalnia. Zabawa na zjeżdżalni to wiele radości i godziny aktywnej, samodzielnej zabawy. Co więcej, wspinanie się i zjeżdżanie rozwijają koordynację ruchową i równowagę. Drewniana zjeżdżalnia Fuji marki HINGI, jak zapewnia producent, gwarantuje bezpieczeństwo zabawy. Lekka, ale solidna konstrukcja jest wyposażona w szeroką drabinkę, wygodny uchwyt i ma zaokrąglone kształty, które ułatwią dzieciom wchodzenie. Wykonana jest z wytrzymałej i ekologicznej sklejki (surowa sklejka brzozowa i biała sklejka melaminowana) posiadającej certyfikat FSC. Ze zjazdów będą cieszyć się zarówno najmłodsze dzieci, dla których będzie to nowe doświadczenie, jak i starsze, które w ten sposób spożytkują swoją energię. Zabawki HINGI (pisaliśmy już o nich w artykule Meble do zabawy i nauki) utrzymane są w stonowanej jasnej kolorystyce i skandynawskim stylu. Nazwa i wygląd zjeżdżalni pochodzi od góry Fuji, której szczyt wyjątkowo lubi chować się w białych chmurach. Cała produkcja HINGI odbywa się w Polsce. Zjeżdżalnię Fuji otrzymasz w płaskiej przesyłce z instrukcją samodzielnego montażu.  Jeżeli chcemy spełnić dziecięce marzenia, ale mamy mniej miejsca, jako alternatywę dla zjeżdżalni wolno-stojącej, możemy wybrać łóżko piętrowe ze zjeżdżalnią.

zjeżdżalnia do domu drewniana

Domowa zjeżdżalnia dla dzieci

Do świetnej zabawy nie potrzeba wiele. Deska do balansowania

Jeżeli powyższe propozycje są poza Twoim zasięgiem ze względu na ograniczony metraż, doskonałym rozwiązaniem będzie deska do balansowania. To genialny w swej prostocie wynalazek i moim zdaniem absolutna rewelacja. Wykonana zwykle ze sklejki, wygięta w lekki łuk półka nie zabiera wiele miejsca i jest wielofunkcyjna. Postawiona „brzuchem do góry” posłuży maluchom za stopień ułatwiający dosięgnięcie do półek, umywalki czy kuchennego blatu. Spacer po niej będzie również wyzwaniem dla najmniejszych nóżek. Odwrócona deska staje się huśtawką i bujakiem. Zajmuje ruchliwe ciała dzieci, ćwicząc ich równowagę, koordynację ruchową i siłę mięśni. Wygląd deski jest również bardzo oszczędny. Jej obecność nie będzie nam przeszkadzać w żadnym pomieszczeniu. Po zabawie wystarczy deskę postawić w kącie pokoju lub wsunąć pod łóżko. Jednak zabawa deską do balansowania nie skończy się szybko. Stanie się torem dla samochodów, kołyską, stolikiem, mostem... Gwarantuję, że dzieci znajdą niezliczoną ilość nowych, kreatywnych sposobów na jej wykorzystanie.

Deska do balansowania

Deska do balansowania

Deska do balansowania Original Wobbel. Babyhit.pl

Deska do balansowania

Deska do balansowania

Deski do balansowania Classic, Pure Wood, Gakker. Szaramysz.com

Deska do balansowania dla dzieci

Deski do balansowania Original Wobbel. Babyhit.pl

Zdjęcia: materiały producentów

Artykuły, które mogą Cię zainteresować