Dom na Mazurach inspirowany kultową Brdą

RE: BRRRDA HOUSE - całoroczny dom nad jeziorem, projektu studia REFORM Architekt

RE-BRRRDA-HOUSE-REFORM-Architekt

Nazwa wszystkich projektundefinedw autorstwa Marcina Tomaszewskiego, założyciela i głundefinedwnego projektanta pracowni REFORM Architekt rozpoczyna się od akronimu: undefinedRE:undefined, ktundefinedry ma symbolizować fakt, że każdy budynek architekta to odpowiedź na potrzeby klientundefinedw.

W tym przypadku prywatni inwestorzy marzyli o całorocznym i funkcjonalnym domu, ktundefinedry przede wszystkim będzie się kojarzył z odpoczynkiem i wakacjami. Działka leżąca w pięknej okolicy, bezpośrednio nad jeziorem, na terenie Mazur i wizyta na niej w deszczowy letni dzień zainspirowały projektanta do stworzenia wspundefinedłczesnej wersji kultowego domku Brda, znanego wakacyjnego klasyka z czasundefinedw PRL-u, ktundefinedry wielu osobom kojarzy się z wypoczynkiem i beztroskimi chwilami młodości czy dzieciństwa.

Przeczytaj także o innych nowoczesnych projektach domundefinedw typu A-Frame: Brda powraca. Kultowy domek z czasundefinedw PRL-u wciąż inspirujeundefinedundefined

RE-BRRRDA-HOUSE-REFORM-Architekt

Ten jednorodzinny budynek o całkowitej powierzchni około 340 m2 ma formę prostopadłościanu z ułożonymi na nim trzema bryłami o przekroju trundefinedjkąta. Dwuspadowe, stromo nachylone, szałasowe dachy przypominają kształtem wspomnianą Brdę, a także przywodzą na myśl tradycyjną okoliczną zabudowę drewnianą. Dzięki takiej formie dom, mimo nowoczesnego charakteru i oryginalnego wyglądu, wpisuje się w malowniczy mazurski krajobraz.

Podział domu na trzy części o rundefinedżnej wielkości nie jest przypadkowy. Właścicielom zależało na trzech niezależnych undefinedmieszkaniachundefined dla siebie, syna oraz dla gości. Wszystkie części, czyli trzy undefineddomkiundefined na gundefinedrnej kondygnacji zostały połączone łącznikiem pełniącym wewnątrz funkcję korytarza, od zewnątrz pokrytym materiałem przypominającym lustro. Dzięki temu zabiegowi łącznik, w ktundefinedrym odbija się otoczenie undefinedznikaundefined nie burząc układu trzech trundefinedjkątnych form.

RE-BRRRDA-HOUSE-REFORM-Architekt

Od strony drogi dom jest bardziej zabudowany, co zapewnia prywatność. Od strony jeziora panoramiczne przeszklenia otwierają wnętrze domu na naturę i wspaniały widok.

Parter budynku rundefinedwnież został funkcjonalnie podzielony na trzy części. W pierwszej znajduje się garaż, w środkowej undefined przestronna strefa dzienna z kuchnią, w ostatniej undefined zadaszony taras. Słup w kształcie litery V wspierający gundefinedrną kondygnację nad tarasem to odwrundefinedcone powtundefinedrzenie motywu trundefinedjkąta.

W domu znajduje się rundefinedwnież strefa wellness undefined sauna oraz pomieszczenie do praktykowania jogi.

Elewację zdobią przypominające deski ceramiczne panele oraz kontrastujące z nimi czarne, połyskujące aluminiowe płyty kompozytowe (allucobond). undefinedLustrzanyundefined łącznik rundefinedwnież pokryty jest tym materiałem, w wykończeniu undefinednatural reflectundefined. Dach jest konstrukcją drewniano-stalową.

RE-BRRRDA-HOUSE-REFORM-Architekt

RE-BRRRDA-HOUSE-REFORM-Architekt

RE-BRRRDA-HOUSE-REFORM-Architekt

RE-BRRRDA-HOUSE-REFORM-Architekt

RE-BRRRDA-HOUSE-REFORM-Architekt

Wizualizacje: reformarchitekt.pl

Czytaj rundefinedwnież: Nowoczesny dom nad jeziorem w Wrmińsko-mazurskim styluundefinedundefined

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!