Kultowa seria długopisów Caran d'Ache z aluminium z recyklingu

Powstały z kapsułek po kawie Nespresso

Caran d'Ache Nespresso Długopis 849

Limitowana seria długopisów 849 znanej szwajcarskiej firmy Caran d'Ache to efekt współpracy z marką Nespresso. W tym roku powstała już trzecia edycja kolekcji. Jest to kontynuacja projektu Second Life, w ramach którego podobny projekt połączył już Nespresso z marką Victorinox, która wyprodukowała scyzoryk z 24 kapsułek po kawie.

Światowej sławy szwajcarskie firmy w ten sposób pragną zakomunikować wierność swoim wartościom: innowacji, najlepszemu wzornictwu i ochronie środowiska.

Solidny i lekki sześciokątny korpus długopisu wykonany jest z aluminium z przetworzonych zużytych kapsułek po kawie do ekspresów. Jak podaje producent, aluminium z kapsułek nie tylko nadaje się w 100% do recyklingu, można je również poddawać recyklingowi w nieskończoność.

Długopis 849 Nespresso Caran d'Ache No. 1

W poprzednich latach kolor limitowanym seriom długopisów nadały: niebieska kapsułka z kawą “Dharkan” oraz zielona kapsułka „India” - kolor ten jest symbolem zrównoważonego rozwoju. Tym razem intensywnie fioletowa kapsułka „Ispirazione Firenze Arpeggio”, bestseller Nespresso, została wybrana na specjalny kolor długopisu 849.

Minimalistyczny design długopisów Caran d'Ache odpowiada regułom wzornictwa przemysłowego i spełnia wszystkie kryteria ergonomii. Długopisy wyposażone są w niebieski wkład Goliath, który wystarcza na zapisanie 600 stron A4. Pakowane są w ekologiczne opakowania z kartonu pochodzącego z recyklingu a specjalna konstrukcja kartonu zapewnia złożenie go bez użycia kleju.

Długopis 849 Nespresso Caran d'Ache No. 3

Taki wyjątkowy ekologiczny długopis to doskonały gadżet dla wszystkich robiących odręczne notatki, piszących dziennik a może dla marzących o napisaniu powieści... Przyda się również do spisania noworocznych postanowień!

Długopis 849 Nespresso Caran d'Ache No. 3

Źródła: carandache.com, nespresso.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować