Sprawdź, czy twoja choinka wpisuje się w trendy 2020

Prostota, natura i elegancja – to najlepsze określenia dla choinek 2020. Brązowe, zielone, beżowe lub z nutą mięty sprawiają, że okres świąteczny jest spokojny, a nie gorączkowy.


O czym przeczytasz?

Eko. A jeśli sztuczna, to tylko biała

Eko choinka to żywe drzewko całoroczne, które w ciągu roku można wystawić na balkon. Można je także wypożyczyć lub zrobić samemu w zgodzie z naturą (ozdoby z papieru, tektury, drewna, szkła lub suszonych owoców). Element niezbędny: szyszki zebrane w czasie jesienno-zimowego spaceru. O tym, jak wybrać ekologiczną choinkę pisaliśmy tutaj: Jaką choinkę wybrać, żeby być bardziej eko? (mieszkanie.pl)

Jeśli sztuczna choinka to biała lub przyprószona na biało. Kupuje się ją gotową lub rozjaśnia spray'em według uznania. Taka choinka przypomina o śniegu, którego w ostatnich latach jest tak mało.

Rustic Scandinavian Ladder Christmas Tree — The Whimsical Wife | Cook | Create | Decorate

Ekologiczna choinka

W ceglanej donicy, drewnianej skrzynce lub wiklinowym koszu

Takie drzewko na ogół stawia się surowe, bez żadnych ozdób. Dla lepszego efektu - kosz, donica lub skrzynka są dodatkowo przystrojone. Warto, aby ten dodatek pasował do reszty mieszkania. Jeśli mieszkanie jest w stylu skandynawskim – może to być luźno ułożony, przytulny koc. W mieszkaniu rystykalnym, taki „stojak” owinie się świecącym, bordowym papierem. Z kosza na choinkę w mieszkaniu glamour będą niesfornie wypadać złote lub srebrne włosy anielskie.

Neutral Christmas Decor with a Pink Peppermint Twist - The Ginger Home

Choinka w koszu

Tematyczna... lub po prostu niebanalna

Ta na zdjęciu, z pewnością spodoba się wszystkim dziennikarzom. Jest wykonana z przetworzonych gazet zafarbowanych na złoto. Taka choinka może być także wykonana z ustawionych jedna na drugiej książek lub rzeczy przetworzonych z recyklingu. Drzewka bożonarodzeniowe, które są czymś więcej niż świąteczną ozdobą, są wyraziste i ciekawe. Szczególnie popularne są tematyczne bombki - grunt, żeby wyrażały domowników i ich pasje.

25 Extraordinary Christmas Trees Designed To Make Yours (& Mine) Look Ordinary — DESIGNED (carlaaston.com)

KREATYWNA CHOINKA

W kolorach ziemi i z nutą mięty

Kolory ziemi przywodzą na myśl naturę i sprawiają, że choinka staje się elementem zimowego lasu przyniesionego do domu. Kolorowe drzewka zdają się obecnie przytłaczać i kojarzyć z szybkiem życiem. Do kolorów natury – zieleni, brązu, beżu (ale także mięty) dodaje się srebrne lub złote dodatki. Wtedy efekt jest naturalny, ale też elegancki. Modne w 2020 są także ciemnozielone łańcuchy – idealne do białych lub przyprószonych na biało choinek. 

How To Decorate Your Christmas Tree Like a Pro - Our Happily Ever Home

Choinka w kolorach natury

Designerskie drzewko to drzewko minimalistyczne

Minimalizm we wszystkich strefach życia dotarł także do świątecznych dekoracji. W skromnych choinkach jest coś niekonwencjonalnego. Tak bardzo różnią się od tradycyjnych drzewek, że aż zapierają dech w piersiach. Minimalistyczna choinka może być zrobiona z drewna (jego surowość da efekt prostoty). Zwolennicy drzewek iglastych, postawią ją bez ozdób, ale za to w modnej skrzyni, koszu, czy wśród papierowych pudełek na prezenty. Taką choinkę można poznać po tym, że nie będzie miała przynajmniej jednego z klasycznych dodatków – łańcucha, bombek lub światełek.

Inspiration for the Space Around You | Hunker

Choinka minimalistyczna

Ze szklanymi lub przeźroczystymi bombkami

Najlepiej, gdy do takich bombek można włożyć własnoręcznie przygotowane ozdoby. Pobudzają wyobraźnię, są doskonałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Zazwyczaj wkłada się do nich coś, co wyraża domowników, coś co pasuje do stylu mieszkania lub coś, co sprawia że świąteczne drzewko wygląda po prostu pięknie i delikatnie. Miłośnicy natury, wypełnią je zmysłowo pachnącymi płatkami kwiatów czy liści.

Homeware, home decorations & home gifts online - Cox & Cox (coxandcox.co.uk)

Szklane bombki

Na wysokim pniu

Dotychczas wysoki pień był skracany i odcinany przez właścicieli. W tym roku świadczy o znajomości trendów. Przywołuje na myśl prawdziwy las iglasty i sprawia, że choinka wydaje się być bardziej smukła. 

magazif.com

Choinka na wysokim pniu

Artykuły, które mogą Cię zainteresować