Mleko wzmocni kwiaty i zwalczy mszyce. Prosty domowy oprysk

Zawarte w mleku składniki zapewnią roślinom zastrzyk energii.


O czym przeczytasz?

podlej kwiaty mlekiem

Mleko przydaje się nie tylko w kuchni. Stosuje się je także w produkcji kosmetykundefinedw undefined maseczek, kremundefinedw i tonikundefinedw. Napundefinedj sprawdza się rundefinedwnież jako środek łagodzący oparzenia słoneczne, a niektundefinedrzy wykorzystują go do czyszczenia takich materiałundefinedw jak np. zamsz.

Na tym nie koniec imponujących możliwości mleka. Białym napojem możesz z powodzeniem podlewać domowe rośliny. Efekt cię zaskoczy!

Kuracja tylko dla wybranych

Warto zacząć od tego, że mleko nie nadaje się do podlewania każdej rośliny. Ze względu na zawartość wapnia, tolerują je wyłącznie kwiaty lubiące podłoże zasadowe albo obojętne. Mlecznym roztworem możesz z powodzeniem nawaniać m.in. bluszcze, paprocie, aloesy, sansewierie, fikusy i palmy doniczkowe.

Napundefinedj może natomiast zaszkodzić roślinom, ktundefinedre wolą kwaśną ziemię.

Jeśli masz wątpliwości co do tego, jakie podłoże lubi twoja roślina, wspomundefinedż się specjalistyczną wiedzą. Potrzebne informacje znajdziesz m.in. na portalach ogrodniczych. Koniecznie zapoznaj się z nimi zanim zaczniesz podlewanie.

Mleczny zastrzyk mocy

podlej kwiaty mlekiem

Mleko to doskonały nawundefinedz dla roślin słabych i zmęczonych. Zawartość wapnia zapewnia im prawidłowy wzrost i chroni przed gniciem. Oprysk z mleka pomaga rundefinedwnież w walce z mszycami i wirusami.

Aby zapewnić roślinom zastrzyk mocy, wymieszaj mleko z wodą. Proporcje zależą od zawartości tłuszczu w mleku. Jeśli jest to mleko z 2 proc. tłuszczu, wystarczy połączyć je z wodą w proporcji 1:1. Do tłustszego mleka należy dolać nieco więcej wody. Takim roztworem spryskaj liście roślin. Po około 20-30 minutach roślina powinna wchłonąć mleko.

Mleczną mieszankę możesz rundefinedwnież wykorzystać do nawilżania podłoża, dzięki czemu odżywisz korzenie rośliny.

Ważne! Jeśli chcesz pozbyć się mszyc, najlepiej używać mleka undefinedprosto od krowyundefined.

Co za dużo, to niezdrowo

Mlekiem nie należy podlewać roślin częściej niż raz w miesiącu. W przeciwnym razie, zamiast pomundefinedc, możesz im zaszkodzić.
Unikaj rundefinedwnież podlewania mlekiem w czasie największych upałundefinedw. Napundefinedj może wtedy skwaśnieć, a roślina zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!