Botaniczna kolekcja LEGO dla miłośników natury

Ułożysz z nich bukiet kwiatów albo drzewko bonsai. Roślinny jest także plastik, z którego wyprodukowano klocki


O czym przeczytasz?

LEGO bukiet kwiatów

Klocki dla zestresowanych

Jak wynika z badań, które przeprowadziła firma LEGO, siedmiu na dziesięciu dorosłych twierdzi, że często szuka nowych sposobów na odstresowanie, a osiem na dziesięć osób przyznaje, że zabawa pomaga im się zrelaksować. Do nich właśnie producent kieruje swoją „dorosłą” botaniczną kolekcję klocków. Dwa nowe zestawy LEGO Creator mają stanowić odskocznię od codziennych obowiązków pomagającą uwolnić się od stresu w kreatywny sposób. Dzięki nim spędzimy chwile w spokojnym skupieniu i poćwiczymy tak docenianą obecnie uważność.

LEGO Botanical Collection

LEGO układanie kwiatów

Klocki w wazonie

Dla miłośników ogrodnictwa i florystyki powstał zestaw, dzięki któremu określenie „sztuka układania kwiatów” nabiera nowego znaczenia. Teraz barwny bukiet ułożymy z klocków LEGO. To alternatywny sposób nie tylko na odpoczynek i odstresowanie się, ale także na niebanalne udekorowanie wnętrza. Kwiaty mają regulowane łodygi, więc dopasujemy ich długość do każdego wazonu. Na bukiet, który nie potrzebuje wody i nie więdnie, składają się: lwie paszcze, róże, maki, astry, stokrotki i kilka rodzajów traw. Kwiaty można ułożyć na różne sposoby. Florystyczny zestaw zawiera 756 elementów, wiele z nich w nowych kolorach i kształtach, tak by najlepiej oddać motywy natury, takie jak płatki kwiatów.

LEGO Botanical Collection

LEGO Bukiet kwiatów

Drzewko szczęścia

Starożytna sztuka Bonsai od wieków przyciąga kolejnych zwolenników. Dla „tych, którzy chcą być bardziej zen w nowym roku” LEGO przygotowało zestaw Drzewko Bonsai składający się z 878 elementów. Miniaturowe drzewo ma dwie wersje – zieloną, liściastą i obsypaną różowymi kwiatami wiśni. Podstawa z klocków imitujących drewniane deski oraz donica na nóżkach przypominająca prawdziwą ceramiczną, sprawiają, że zestaw wygląda elegancko i autentycznie.

LEGO Drzewko bonsai

LEGO Botanical Collection

Klocki z roślin

Nowa kolekcja LEGO jest roślinna w jeszcze innym znaczeniu. Część klocków w obu zestawach LEGO Botanical wykonana została z bioplastiku pochodzenia roślinnego, wyprodukowanego z trzciny cukrowej pozyskiwanej w sposób zrównoważony. Marka LEGO już kilka lat temu zapowiedziała stopniową rezygnację z plastiku.

LEGO Botanical Collection

Źródło: materialy producenta lego.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować