Bałwan bez śniegu - jak go zrobić?

15 pomysłów na bałwana dekoracyjnego z opon, dyni, drewna i nie tylko. Do domu i ogrodu.

bałwan bez śniegu

Fot. iStock.com

Prawdziwie zaśnieżonych świąt Bożego Narodzenia nie doświadczamy w Polsce już od dawna. Wszystko wskazuje na to, że nie inaczej będzie w tym roku. Wedle prognoz - posypać może, ale tylko przez krundefinedtki okres i jedynie w nielicznych regionach. Choć bałwana z prawdziwego zdarzenia w tym roku raczej nie ulepimy, nie oznacza to, że nie da się go zrobić z innych materiałundefinedw, ktundefinedre wielu z nas ma w swoich domach. Poniżej podsuwamy Wam 15 - naszym zdaniem - najciekawszych pomysłundefinedw na bałwana bez śniegu. Bierzmy się do pracy i dodajmy więcej magii tym świętom!

Bałwan z dyni

Niecałe dwa miesiące temu, wykorzystywaliśmy dynie do tworzenia lampionundefinedw halloweenowych, teraz możemy zrobić z nich bałana. Wystarczy farba w trzech kolorach: białym, czarnym i czerwonym. Przyda się też kawałek materiału, z ktundefinedrego zrobimy naszemu bałwanowi szalik. Inną opcją jest szeroka wstążka.

Bałwan z dyni

Fot. iStock.com

Drugie życie zużytych opon

Alternatywą dla śniegu mogą być także stare opony, ktundefinedre wystarczy pomalować na biało i ozdobić. Z mniejszej, czarnej opony - bez problemu zrobimy bałwanowi kapelusz.

bałwan z opon

Fot. iStock.com

Stare deski jako zamiennik

Deski, klej, farba i drobne ozdoby - to w zasadzie wszystko, czego będziemy potrzebowali do zrobienia bałwana z poniższego zdjęcia. Jeśli nasze drewienka są już pomalowane na biało, jednak farba zaczęła się ścierać - niczego nie poprawiajmy! Takie starte powierzchnie są teraz w modzie!

bałwan z drewna

Fot. grillo-designs.com

Eko-bałwan z butelek

Stopień trudności wykonania bałwanundefinedw z poniższych zdjęć jest nieco wyższy, głundefinedwnie ze względu na to, że konstrukcje są wysokie, a ich "złożenie" wymaga precyzji. Dlatego najlepiej, jeśli będziemy mieli do pomocy kogoś, kto będzie nakładał na siebie i wyrundefinedwnywał poszczegundefinedlne warstwy butelek, podczas, gdy my będziemy je ze sobą sklejali.

bałwan z plastikowych butelek

Fot. iStock.com

Dekoracja ze zużytych puszek

Rundefinedwnież stare puszki, np. po farbie, możemy wykorzystać do zrobienia oryginalnej, świątecznej dekoracji. Puszkę odwracamy do gundefinedry nogami (zakładając, że spodnia warstwa jest nieuszkodzona), następnie malujemy całość na biało i dekorujemy - guzikami, pomponami, wstążkami.

Bałwan z puszki

Fot. creativelybeth.com

Szklana kula, talerz i flakon, czyli finezyjny bałwan bez śniegu

Naszą kolejną propozycją jest finezyjny bałwan ze szklanej kuli, talerza i flakonu. W zależności od tego, w jakim kolorze będą nasze naczynia, możemy potrzebować także sprayu. Głowę bałwanka wykonujemy z kuli, następnie nakładamy na nią odwrundefinedcony do gundefinedry dnem talerz, a na samej gundefinedrze stawiamy - flakon. Pozostaje już tylko dekoracja.

Bałwan z doniczki

Fot. theshabbytree.com

Drewniany eko-bałwan

W przypadku tej ozdoby, najważniejsze jest precyzyjne wycięcie okrągłych kawałkundefinedw drewna. Przyda się do tego piła elektryczna, albo porządna wyrzynarka. Niektundefinedre sklepy oferują też gotowe, drewniane podkładki np. pod kubek - możemy je wykorzystać do zrobienia naszego bałwana.

Bałwan z drewna

Fot. farmlifediy.com

Dużo książek, jeszcze więcej fantazji

Każdy kto kocha książki i ma ich w domu całe mnundefinedstwo, nie musi się obawiać, że do stworzenia bałwana z poniższego zdjęcia zabraknie mu ktundefinedregoś z materiałundefinedw. Wystarczy fantazja.

Bałwan z książek

Fot. instructables.com

Bałwan z obręczy na ścianę

Metalowa albo drewniana obręcz, kilka motywundefinedw lasu i kolorowe, materiałowe dodatki to wszystko, czego będziemy potrzebowali do zrobienia ozdobnego bałwana na ścianę.

świąteczny wieniec-bałwan

Fot. rufflesandrainboots.com

Trzy kapsle, jeden bałwan

Sprawdzą się na przykład jako ozdoba choinkowa - bałwany z metalowych kapsli zrobimy szybko i minimalnym kosztem. Do pomalowania kapsli możemy wykorzystać farbę do metalu, a nawet... lakier do paznokci.

bałwan z kapsli

Fot. diyncrafts.com

Bałwanek zaprasza na poczęstunek

Jeśli chcemy mile zaskoczyć naszych gości, przygotujmy dla nich wyjątkowe miejsce przy stole. Kreatywności nigdy za wiele.

Bałwan z naczyń i sztućcundefinedw

Fot. iStock.com

Żarundefinedwka zamiast białego puchu

Przepalona żarundefinedwka? Nie wahajmy się jej użyć ponownie do wykreowania naszego bałwana bez śniegu. Przyda się też skarpetka - może w szafie znajdzie się jakaś bez pary - ktundefinedrą wykorzystamy do zrobienia finezyjnej czapki.

bałwan z żarundefinedwki

Fot. iStock.com

Bałwan z wykorzystanych butelek

Po szamponie, winie, a nawet oliwie - zachowajmy zużyte butelki, by stworzyć z nich oryginalną ozdobę świąteczną.

Bałwan z butelki

Fot. geekandfood.fr

Mroźny dodatek

Bałwan z kieliszka to ciekawa dekoracja do postawienia na świątecznym stole. Musimy tylko "oszronić" nasze szkło, co nada mu "mroźnego" charakteru.

Bałwan z kieliszka

Fot. craftymorning.com

Bardzo słodki bałwan

Na koniec - słodka niespodzianka. Bałwana z pianek zrobimy błyskawicznie. Jedyny minus jest taki, że ozdoba może nie utrzymać się zbyt długo przy naszym stole. Zwłaszcza, gdy zasiądą przy nim łasuchy.

słodki bałwan

Fot. thespruceeats.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!