7 pomysłów na mądry i piękny prezent dla dziecka

Zapomnij o plastiku i kiczu. Można się bez nich obejść


O czym przeczytasz?

AZ Lama Aż studio

Lamy Aż z Palamy

Witajcie w zaczarowanym świecie Lam AŻ Studio, czyli Aż Lam, z których każda ma swoją osobowość, charakter, hobby, a czasem i zawód. Jest Lama architekt zieleni, lekarz, ilustratorka czy informatyk. Jest nawet przypominająca pewną znaną postać Dalej Lama. Lamy pochodzą z krainy Palamy, co potwierdza ich paszport, z którym przyjadą do Ciebie. Każda lama jest ubrana zgodnie z aktualnymi trendami. W przyszłości możesz dokupić jej kilka dodatkowych ubrań. „Przytulanka, dekoracja pokoju i oddany przyjaciel” mierzy 45 cm, jest wypełniony ekologiczną łuską z gryki, która hamuje rozwój bakterii i roztoczy, nie łapie wilgoci, przepuszcza powietrze i jest idealna dla alergików. Przesypywana i ugniatana gryka wytwarza delikatny, odprężający dźwięk, który pomaga zasnąć. Każdy element Aż Lamy wraz z ubraniem wykonany został ręcznie z materiałów i dodatków posiadających certyfikaty Oeko-Tex. Jej oczy i nos wszyte są w sposób zapobiegający oderwaniu.

Lamy z Palamy

Aż Lama AZ Studio

Projekt Dzioopla

Wykonane ręcznie z drewna, ekologiczne zabawki Projekt Dzioopla to powrót do natury i tradycji oraz doskonały design dla najmłodszych w jednym. Rozwijają m.in. pamięć, spostrzegawczość, inteligencję emocjonalną oraz zdolność analitycznego myślenia. Przemycają również wiedzę o naturze. Przemyślane, proste wzornictwo przemawia zarówno do dorosłych, jak i do dzieci, pomagając kształtować ich estetyczną wrażliwość. Zabawki Projektu Dzioopla to drewniane mobile dla najmłodszych oraz tradycyjne drewniane klocki, układanki i figurki w nowoczesnej szacie graficznej. Klocki wspomagają naukę alfabetu (w wersji polskiej i angielskiej) oraz przekazują wiedzę o zwierzętach, np. o ptakach czy zagrożonych gatunkach. Dzięki przemyślanym ilustracjom zabawki pozwalają również na zabawę z abstrakcyjnymi formami, zachęcając do kreatywności.

Projekt Dzioopla ptaszki

Projekt Dzioopla

Projekt Dzioopla Klocki Układanka

Tatuaże zmywalne

...lub jak się kiedyś mówiło kalkomanie. Większość dzieciaków je uwielbia. To dużo frajdy za niewielkie pieniądze. Wybierając tatuaże MUS MUS, otrzymamy komplet 6 kartoników z kilkunastoma różnymi tatuażami z jednej z czterech kolekcji. Tatuaże MUS MUS są bezpieczne, nietoksyczne i przetestowane dermatologicznie. Ich opakowanie wykonane jest z papieru wyprodukowanego w 100% z makulatury a nadruk farbami pochodzenia roślinnego. Zostały wyprodukowane w Polsce a 10% ze sprzedaży każdego zestawu tatuaży marka przekazuje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Tatuaże MUS MUS

Dla małych estetów i miłośników dzikiej przyrody powstały przepiękne tatuaże LAS i NIEBO z rysunkami prawdziwych gatunków ptaków, motyli, polnych kwiatów czy leśnych owoców. Autorką ilustracji niczym z przyrodniczego atlasu jest Małgorzata Gibas-Grądman.

Trwałość tatuaży to około 3-5 dni. Zależy od częstotliwości mycia ;) Kalkomanię można usunąć szybciej za pomocą oliwki lub ciepłej wody z mydłem.

tatuaże zmywalne Motyle

tatuaże zmywalne kwiaty

Przeplotki

Powstały z pasji do drewna i miłości do dobrej zabawy. Poznajcie Zezika, Szczerzyka, Sarenkę Lenkę, Krokodyla Felka i resztę ferajny. Przeplotki Milin to proste zabawki manipulacyjne rozwijające zdolności motoryki małej, a także kreatywność i wyobraźnię. Pomogą też w nauce kolorów i wiązania sznurowadeł. Taki sympatyczny kolega przeplotek jest poręczny i szybko się nie znudzi, bo może zmieniać się jak kameleon.

Milin Przeplotka krokodyl

Przeplotki drewniane Milin Słoń

Tablica manipulacyjna

Twórcy marki Foxy Family sami będąc rodzicami, zauważyli, że maluchy są ciekawe typowych przedmiotów codziennego użytku i chcą je poznawać. Postanowili umożliwić im to w estetycznej i bezpiecznej formie dostosowanej do potrzeb dziecka. Tablica manipulacyjna łączy w sobie wiele funkcji. Zaspokaja naturalną dziecięcą ciekawość świata oraz rozwija ważne umiejętności. Zawiera różnego rodzaju elementy, które nie tylko stymulują zmysły wzroku, dotyku i słuchu, ale także różnią się stopniem trudności. Dzięki temu tablica „rośnie” razem z dzieckiem i służy mu przez kilka lat. Do tworzenia tablic Foxy Family używa tylko atestowanych farb, szlifuje i gładzi wszelkie brzegi, a każdy element starannie mocuje. Tablice są produkowane w Polsce.

Tablica manipulacyjna Foxy Family Leniwiec

Pomimo ich niezaprzeczalnego uroku zniechęcać może wysoka cena tablic. Mniej kosztowną wersją są kostki manipulacyjne o kompaktowych wymiarach. Każda kostka ma 6 elementów i sprawdza się np. w podróży.

A gdyby tak potraktować pomysł Foxy Family jako zachętę do własnoręcznego stworzenia swojej wersji zabawki manipulacyjnej dla potomnych?

Foxy Family tablica manipulacyjna Lama

Lampka jak z baśni

Znasz Little lights? To wykonywane ręcznie drewniane lampy w najprzeróżniejszych, uroczych kształtach. Tworzy je i wysyła na cały świat mała, rodzinna manufaktura z Krakowa. Lampki w ciągu kilku lat istnienia marki zdołały zachwycić już wielu rodziców urządzających dziecięcy pokój. Ich popularność nie dziwi. Baśniowe zwierzątka lub magiczne przedmioty zdobią i wypełniają pokój przyjemnym ciepłym światłem idealnym do czytania i zasypiania.

Lampka Little Lights

W lampkach zamontowane są żarówki led, które są bezpieczne, trwałe i pobierają niewielką ilość energii. Little Lights oprócz wymyślania wciąż nowych wzorów, realizuje także zamówienia indywidualne. W założeniu producenta lampki Little Lights mają być długowieczne. Stać się pamiątką, która pozostanie w rodzinie na pokolenia.

Little Lights Lampka

Nowości od Dwóch Sióstr

Jeżeli poszukujesz mądrych i wartościowych książek dla dzieci z ilustracjami najlepszych polskich i zagranicznych ilustratorów, odwiedź Wydawnictwo Dwie Siostry. W przypadku książek dla najmłodszych, ich szata graficzna i ilustracje są równie ważne, jak treść, a w Dwóch Siostrach o tym wiedzą. Na stronie wydawnictwa znajdziesz książki podzielone według grup wiekowych, co bardzo ułatwia wybór idealnych prezentów. Obecnie w ofercie są także propozycje świątecznych zestawów m.in. dla: „spostrzegawczych trzylatków”, „sześciolatków, które niczego się nie boją”, „ośmiolatków, które chcą być jak Pippi” „dziewięciolatków, które zmienią świat” itd.

Z nowości Wydawnictwa Dwie Siostry dla najmłodszych polecamy trzy zeszyty z serii „Mądrale” autorstwa utalentowanych ilustratorek: ćwiczenia rysunkowe „W królestwie Bazgraju” Dominiki Czerniak-Chojnackiej, ćwiczenia matematyczne „Biedronka Pi” Agaty Królak oraz ćwiczenia przyrodnicze „Spacer” Zosi Frankowskiej. To pomysłowe zeszyty edukacyjne dla przedszkolaków z mnóstwem urozmaiconych zadań, zestawami naklejek i zaproszeniem do świetnej zabawy. Seria polecana dla trzylatków. Zeszyty dla cztero- i pięciolatków w przygotowaniu.

W królestwie bazgraju książka

Dla nieco starszych proponujemy książkę „Daj gryza!” Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Niezawodny duet autorów słynie z charakterystycznych ilustracji pełnych tak lubianych przez dzieciaki szczegółów. Ich najbardziej znane książki to bestselerowe na całym świecie „Mapy” czy lubiana seria „Mamoko”. Tym razem autorzy zabierają nas w podróż „w tysiąc smaków dookoła świata”. Dowiemy się z niej: skąd pochodzi kukurydza, skąd pszenica, a skąd ziemniaki, co jada się od wieków w Turcji, a co we Włoszech czy w Nigerii. Oraz jak własnoręcznie przygotować wietnamski naleśnik, brazylijskie pralinki albo węgierskie leczo. Odwiedzimy 26 krajów i zobaczymy marokańską ucztę oraz pływający wietnamski targ. To wielka gratka nie tylko dla smakoszy 7+

Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu

Zdjęcia pochodzą ze stron producentów.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować