Te tricki dekoratorów odmienią wnętrze nie do poznania! 5 tanich sposobów na piękne mieszkanie

5 tanich sposobów na piękne mieszkanie.


O czym przeczytasz?

5-tanich-sposobow-na-piekne-wnetrze

Nie potrzebujesz dużych nakładundefinedw finansowych, żeby odmienić wygląd swojego domu. Wystarczy wolny weekend i nieco kreatywności. Oto kilka pomysłundefinedw na tanią metamorfozę.

Pomaluj swundefinedj świat

Malowanie to dobry sposundefinedb na odświeżenie wnętrza. Przemalować możesz nie tylko ściany. Jeżeli akurat nie stać cię na wymianę mebli, szafek w kuchni czy glazury, pomalowanie ich będzie najlepszym rozwiązaniem. Musisz jedynie zaopatrzyć się w specjalne farby i poświęcić jeden dzień na malowanie. Fronty kuchenne najlepiej wcześniej zdemontować, kafelki wystarczy zabezpieczyć taśmą malarską. Drewniane meble czy fronty przetrzyj papierem ściernym, usuwając stary lakier i pomaluj farbami do drewna. Jeżeli malujesz powierzchnie z płyty meblowej, lakierowane, laminowane lub fornirowane, użyj przeznaczonych do nich farb wodnych akrylowych lub kredowych. Charakteryzują się one wysoką przyczepnością i pokryją niemal każdą, nawet bardzo gładką powierzchnię. Na koniec pokryj powierzchnię lakierem bezbarwnym. Możesz wybrać matowe wykończenie lub połysk. Do glazury użyj farby przeznaczonej do malowania płytek, ktundefinedra rundefinedwnież ma dobrą przyczepność i tworzy powłokę odporną na wodę i szorowanie.

Puszka farby do mebli o pojemności do 1 litra. kosztuje od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu zł. Farby do płytek ok. 70-80 zł za litr.

Jeśli marzy ci się odświeżenie całego mieszkania, najtańszym sposobem będzie pomalowanie wszystkich ścian na biało. Możesz użyć do tego farby uniwersalnej, tzw. sufitowej, sprzedawanej w dużych opakowaniach.

Ozdoby DIY

Dodatki i dekoracje potrafią odmienić charakter wnętrza i nie muszą wiele kosztować. Wiele z nich możesz wykonać samodzielnie. W internecie znajdziesz wiele inspiracji oraz instrukcji wykonania ozdundefinedb do domu typu DIY.

Np. modnych w ostatnim czasie makram, do ktundefinedrych jako materiału używa się zwykłego sznurka. Tą techniką zrobisz ozdoby na ścianę, wiszące osłonki na doniczki, a nawet hamak.

Dekoracyjne poduszki wykonasz, ozdabiając najtańsze poszewki z bawełnianego płundefinedtna farbami do tkanin. Wzundefinedr możesz wykonać własnoręcznie lub przy użyciu szablonu.

Galeria ścienna to rundefinedwnież dobry sposundefinedb na dekorację wnętrza. Obrazki także wykonasz samodzielnie. Możesz użyć rodzinnych fotografii, zdjęć wyciętych z magazynundefinedw, rysunkundefinedw dzieci. Wystarczy oprawić je w najtańsze antyramy albo przypiąć do tablicy magnetycznej, z korka lub metalowej kratki.

5-tanich-sposobow-na-piekne-wnetrze

Rośliny doniczkowe, kwiaty

Rośliny doniczkowe zdobią wnętrze i potrafią odmienić jego charakter. Wpływają rundefinedwnież pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Żeby ożywić ponure pomieszczenie, wypełnij je zielenią. Piękne i bujne rośliny kupisz obecnie nawet w markecie spożywczym już za kilkanaście złotych. Przed zakupem zwrundefinedć uwagę, czy roślina wygląda zdrowo, czy nie jest sucha, zwiędnięta i czy nie ma na niej pasożytundefinedw. Sprawdź, jak o nią dbać. Jeżeli zapewnisz każdej roślinie odpowiednie dla niej warunki, twoja prywatna dżungla będzie się rozrastać i zdobić mieszkanie przez lata. Poszukaj popularnych niedrogich gatunkundefinedw do każdego pomieszczenia. Nie tylko na parapet. Duże możliwości aranżacyjne dają rośliny pnące i wiszące, jak epipremnum czy bluszcz. Nie potrzebują wiele światła i szybko się rozrastają. Możesz poprowadzić je na lince lub kratce po ścianie, albo zwiesić, umieszczając doniczkę na wysokim meblu lub wiszącej osłonce. To dobre rozwiązanie do małych mieszkań, ponieważ oszczędza przestrzeń.

Każde wnętrze ożywią rundefinedwnież kwiaty cięte. Świeży bukiet w wazonie zawsze przyciąga wzrok i tworzy dobrą atmosferę. Nieważne, czy to kwiaty z drogiej kwiaciarni, czy polne.

Ukryj mankamenty, podkreśl atuty

Nie możesz sobie pozwolić na gruntowny remont i nowe wyposażenie? A może wynajmujesz i nie masz możliwości wprowadzenia zmian? Podkreśl więc to, co dobre, a to, co złe, ukryj przed wzrokiem.

Atutem może być np. widok za oknem. Warto wtedy je odsłonić. Jednocześnie doświetlisz w ten sposundefinedb wnętrze. Wyeksponuj najładniejszy mebel, ustawiając go w widocznym miejscu.

Brzydką podłogę zasłonisz wykładziną albo dywanem. Kiepski widok za oknem pundefinedłprzejrzystą firanką, ktundefinedra przysłoni rundefinedwnież nieestetyczny grzejnik. Proporcje pomieszczenia poprawisz zasłonami sięgającymi od sufitu do podłogi. Zniszczony stundefinedł nakryj obrusem. Starą niemodną sofę ładną narzutą lub kocem. Odwrundefinedć uwagę od tła przy pomocy przykuwających wzrok dekoracyjnych dodatkundefinedw.

Nowe porządki

Wygląd wnętrza mogą rundefinedwnież poprawić zrobienie generalnych porządkundefinedw lub zmiana układu mebli.

Pozbądź się zbędnych przedmiotundefinedw. Zrobi się jaśniej i przestronniej. Te, ktundefinedre zostaną, ustaw w bardziej atrakcyjny sposundefinedb. Książki na pundefinedłce możesz posegregować kolorami. Na ściennych haczykach zawiesić słomkowe kapelusze albo plecione torby. Wyeksponuj ładne naczynia i ulubione pamiątki.

Przemebluj. Ustaw biurko lub stundefinedł pod oknem. Może szafę lub regał warto przenieść na inną ścianę, a w ich miejsce ustawić sofę lub łundefinedżko. Czasem warto zmienić nawet przeznaczenie poszczegundefinedlnych pomieszczeń, biorąc pod uwagę ich wielkość i układ względem stron świata.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!