5 prostych sposobów na piękne wnętrze. Jak samodzielnie urządzić mieszkanie?

Poznaj uniwersalne zasady i triki projektantów


O czym przeczytasz?

Jak samodzielnie urządzić mieszkanie?

Projekt to podstawa. Potem działaj zgodnie z planem

Urządzanie mieszkania należy zawsze zacząć od przygotowania projektu i planu prac. Remontowanie bez planu zwykle nie kończy się dobrze. Chaotyczne działanie czy nieprzemyślane decyzje zakupowe mogą przysporzyć ci kłopotundefinedw i narazić na niepotrzebne koszty. Dlatego warto stworzyć, choćby poglądowy, projekt wnętrza i harmonogram działań.

Kompleksowy projekt wnętrza można zamundefinedwić u architekta lub w profesjonalnym biurze projektowym. To najlepsze rozwiązanie, jednak na taką usługę nie każdy może sobie pozwolić.

Drugą opcją jest wykonanie samodzielnie dokładnych pomiarundefinedw i udanie się z nimi do konsultanta w sklepie meblowym czy markecie budowlanym. Usługa projektowania oferowana jest zwykle w cenie zakupionych produktundefinedw. Projekt ogranicza się wtedy do jednego pomieszczenia, np. kuchni lub łazienki, obejmuje tylko wyposażenie i produkty z danego sklepu.

Przy projekcie możesz skorzystać rundefinedwnież z jednego z dostępnych w internecie darmowych programundefinedw do projektowania wnętrz albo wykonać zwykłe odręczne rysunki, oznaczając na nich wszystkie niezbędne wymiary. Najprościej wykonać rzuty z gundefinedry dla pomieszczeń i rzut z przodu każdej ze ścian.

Przygotowanie projektu umożliwi obliczenie potrzebnych ilości materiałundefinedw wykończeniowych i ustalenie harmonogramu dalszych czynności, jak kupno materiałundefinedw czy zamundefinedwienie usług fachowcundefinedw.

Jak samodzielnie urządzić mieszkanie?

Zacznij od inspiracji

Jeśli chodzi o estetykę, ważne by wnętrze było spundefinedjne i odpowiadało naszym oczekiwaniom. Samodzielne urządzanie nie jest jednak łatwym zadaniem. Jak dopasować do siebie wszystkie elementy wyposażenia i wybrać idealne wykończenia do swojego mieszkania?

Nie wyważaj otwartych drzwi i zainspiruj się wnętrzami zaprojektowanymi przez profesjonalistundefinedw. Przejrzyj drukowane magazyny wnętrzarskie i tematyczne serwisy w internecie. Poszukaj sprawdzonych rozwiązań stylistycznych, ktundefinedre trafiają w twundefinedj gust.

Na koniec zbierz wszystkie pomysły, tworząc tablicę inspiracji. Możesz to zrobić choćby w darmowym serwisie Pinterest.com. Tablica inspiracji pomoże ci w uporządkowaniu twojej wizji i podjęciu wielu decyzji, choćby co do kolorundefinedw czy materiałundefinedw wykończeniowych.

Przeczytaj: Moodboard. Jak stworzyć tablicę inspiracji?

Jak samodzielnie urządzić mieszkanie?

Znajdź swundefinedj styl

Wybierz styl w aranżacji wnętrz, ktundefinedry podoba ci się najbardziej. W jakim mieszkaniu będziesz się czuć najlepiej? Zachwyca cię styl boho, styl skandynawski, styl loftowy, minimalizm, a może modny styl japandi?

Z internetu dowiesz się, jak wybrany styl zastosować w praktyce, wprowadzając jego elementy do własnego mieszkania. W naszej serii ABC stylu znajdziesz wiele zdjęć przykładowych wnętrz i odpowiedzi na pytania: czym twundefinedj ulubiony styl się charakteryzuje, jakie są jego typowe motywy, jaka kolorystyka będzie odpowiednia, jakie wybrać materiały wykończeniowe i dodatki.

Wybundefinedr określonego stylu pomoże ci połączyć wszystkie części układanki i stworzyć kompletny i konsekwentny projekt wnętrza.

Jak samodzielnie urządzić mieszkanie?

Mniej znaczy więcej

Im mniejszej liczby materiałundefinedw wykończeniowych, wzorundefinedw, kolorundefinedw i motywundefinedw użyjesz w swoim wnętrzu, tym lepiej. Trzy-cztery rodzaje wykończeń w zupełności wystarczą. Zasada ta sprawdza się niezależnie od stylistyki. Trzymając się konsekwentnie ograniczonej palety materiałundefinedw, łatwiej o spundefinedjność i osiągnięcie zadowalającego efektu.

Pamiętaj, że jeden kolor może mieć rundefinedżne odcienie, a ta sama nazwa użyta przez rundefinedżnych producentundefinedw może oznaczać zupełnie coś innego. W przypadku np. płytek, baterii czy mebli bezpiecznie będzie trzymać się kolekcji tej samej marki.

Tych samych płytek gresowych możesz użyć na podłodze i ścianie. Do łazienki i kuchni wybierz baterie z tej samej serii. W całym mieszkaniu zastosuj jeden rodzaj drewna na podłodze. Blaty i panel ścienny w kuchni niech mają ten sam kamienny wzundefinedr. Klasyczne fronty kuchennych szafek mogą posłużyć za modną boazerię angielską na sąsiedniej ścianie czy wyspie.

Jak samodzielnie urządzić mieszkanie?

Prezentowane wizualizacje to przykładowe projekty mieszkań pakietundefinedw wykończeniowych Mieszkanie.pl.

Gotowe pakiety wykończeniowe

Pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl to rozwiązanie typu undefinedwszystko w jednymundefined. W ramach wybranego pakietu materiałundefinedw wykończeniowych otrzymujesz profesjonalny projekt mieszkania i doradztwo eksperta. Cena projektu kuchni lub łazienki to 250 zł. Jedynie 650 zł kosztuje projekt całego mieszkania. Poza tym płacisz tylko za materiały wykończeniowe, ktundefinedre są ci dostarczane pod wskazany adres.

Jak to działa? Zostawiasz swundefinedj numer telefonu. Konsultant oddzwania, żeby umundefinedwić cię na spotkanie online, podczas ktundefinedrego projektant Mieszkanie.pl przygotuje projekt twojego mieszkania, stworzy wizualizację 3D i pomoże w wyborze produktundefinedw. Wcześniej przesyłasz jedynie wykonane według prostej instrukcji pomiary i wypełniasz ankietę. Po zaakceptowaniu przez ciebie projektu wszystkie elementy wyposażenia i dokładnie wyliczone materiały wysokiej jakości i renomowanych firm (rundefinedwnież materiały psomocnicze, jak kleje czy fugi) trafiają pod twoje drzwi. Nie zajmuje to dłużej niż dwa tygodnie. Komplet materiałundefinedw, w zależności od wybranego pakietu, kosztuje od 599 zł/m2.

Na naszej stronie znajdziesz wygodny kalkulator, dzięki ktundefinedremu oszacujesz koszt wybranego pakietu dla twojego mieszkania: Mieszkanie.pl undefined pakiety wykończeniowe undefinedundefined

Pakiety-mieszkanie.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!