3 pomysły na proste dekoracje świąteczne

Jak kreatywnie wykorzystać to, co mamy pod ręką


O czym przeczytasz?

gwiazdki z masy solnej na sznurku

Łańcuch z gwiazdek

Choinkowy łańcuch można zrobić nie tylko z papieru. Da się do także upiec! Subtelną ozdobną girlandę wykonamy ze sznurka lub włóczki i własnoręcznie upieczonych pierniczków albo gwiazdek z masy solnej. Pierniczki będą pięknie pachnieć i można je zjeść prosto z choinki. Masa solna przetrwa do następnych sezonów, a wykonane z niej ozdoby da się pomalować, dzięki czemu łańcuch będzie kolorowy.

Girlanda z gwiazdek z masy solnej

łańcuch z pierniczków

Źródła: rockyhedgefarm.com, creekwoodhill.com

Przepis na masę solną jest bardzo prosty. Składniki raczej na pewno masz w swojej kuchni: Wystarczą 4 szklanki mąki, 1 szklanka soli i półtorej szklanki ciepłej wody. Masę należy zagnieść i rozwałkować jak ciasto. Gwiazdki wycinamy za pomocą wykrawaczek. Przy pomocy patyczka np. do szaszłyków (w dziecięcej rączce sprawdzi się też patyczek od lizaka) robimy dziurkę w środku każdej gwiazdki. Układamy je na papierze do pieczenia i pieczemy/suszymy w temperaturze 120 st. C przez około 20 minut. Po ostudzeniu nawlekamy gwiazdki na sznurek. Żeby uniemożliwić im przesuwanie się, z każdej strony robimy supełek.

Świąteczne świeczniki z butelek

świecznik świąteczny jak zrobić

Świeczniki z butelek i słoików

Do wykonania dekoracji świątecznych nie potrzebujemy drogich ani wyszukanych ozdób. Jeżeli lubisz prostotę i styl skandynawski, ten pomysł na pewno przypadnie Ci do gustu. Potrzebujesz: przezroczystych butelek, takich z korkiem lub najzwyklejszych po occie, soku czy oranżadzie, z których wystarczy usunąć etykietę, prostych świec i choinkowych gałązek. Jak to działa? Napełnij czystą butelkę wodą do szyjki, włóż do niej gałązkę, tak, by cała była zanurzona w wodzie. Włóż koniec świecy do szyjki butelki i gotowe! Jeśli świeca nie pasuje, wystarczy zestrugać jej koniec nożem. W butelkach możemy umieścić także inne gałązki np. ostrokrzewu, eukaliptusa czy jemioły.

Świeczniki z butelek z gałązkami

Podobne ozdoby wykonamy także ze słoików. Wystarczy umieścić w nich szerokie świece, ozdobić słoiki choinkowymi gałązkami i sznurkiem. Najprostsza wersja ozdoby do postawienia na świątecznym stole? Odwróć kieliszek do góry dnem. Do środka włóż małą choinkową gałązkę, na górze, na spodzie nóżki kieliszka połóż małą świeczkę do podgrzewaczy (typu tea light). Gotowe!

Źródło: traumzuhause.com

jak zrobić wieniec na święta

Wieniec z wieszaka i bombek

Oto pomysł na wykonanie spektakularnej ozdoby z drucianego wieszaka i domowych bombek. Wystarczy uformować drut w kształt okręgu i rozłączyć jego końce. Następnie nawlekamy bombki o różnych wielkościach i fakturach, dobierając je kolorystycznie. W podobny sposób możemy wykonać naturalny wieniec z zimowych gałęzi, oplatając je i przymocowując do drucianej bazy.

Wieniec ozdobny z bombek jak zrobić

wieniec z wieszaka i bombek

Źródło: Delightfully Noted / Hometalk.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować