Warto wstrzymać się z zakupem węgla. Rząd zapowiada dopłaty

Ceny węgla biją rekordy. W tej chwili za tonę zapłacimy nawet 3 tys. zł. Do tego dochodzą spekulacje tym surowcem. Rząd zamierza pomóc Polakom i już jutro przedstawi plan dotyczący obniżenia jego cen.


O czym przeczytasz?

Skrundefinedcenie łańcuchundefinedw dostaw

Polacy ogrzewający domy węglem otrzymają wsparcie, jak zapowiedział wicepremier Jarosław Kaczyński. Plan rządu ma polegać przede wszystkim na skrundefinedceniu łańcuchundefinedw dostaw.

Plan polega na rozszerzeniu działalności Spundefinedłek Skarbu Państwa o bezpośrednią sprzedaż węgla, co umożliwi znaczącą obniżkę jego ceny undefined ogłosił rzecznik rządu Piotr Mundefinedller.

Jak tłumaczył, za obecne ceny węgla mają odpowiadać pośrednicy i dystrybutorzy. undefined Jeżeli sama sieć dystrybucji nie wystarczy, będziemy szukać jeszcze innych dodatkowych rozwiązań undefined zapewnił.

Kiedy ruszy program dopłat?

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa ogłosiła, że cały polski węgiel ma zostać przekierowany do Polskiej Grupy Gundefinedrniczej. Tymczasem w e-sklepie PGG, jak można przeczytać na ich stronie undefinedw godzinach udostępniania węgla do sprzedaży notuje się ponad 100 tys. prundefinedb połączenia z serwisem sklepu w ciągu jednej sekundyundefined.

Z kolei wiceminister Piotr Patkowski potwierdził, że trwają prace nad programem dopłat. Powiedział, że celem rządu jest to, by program dopłat zaczął działać przed sezonem jesienno-zimowym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tani węgiel (nawet za 900 zł za tonę) ma być dostępny tylko dla najbiedniejszych.

Dodatkowe dostawy węgla

Minister klimatu Anna Moskwa radzi, aby poczekać aż węgiel będzie tańszy. Według niej pośrednicy, ktundefinedrzy mają zapas zagranicznego węgla, sprzedają go po zawyżonych cenach. Rząd planuje zapewnić dodatkowe dostawy węgla z kilku krajundefinedw. Ma to wpłynąć na ustabilizowanie sytuacji na rynku w Polsce. Dodatkowo cena tego surowca ma spaść właśnie ze względu na umowy zawierane z pośrednikami.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!