Ruszyły grudniowe promocje kredytów hipotecznych

W grudniu można wziąć kredyt hipoteczny z obniżoną marżą albo bez prowizji. Ale trzeba spełnić kilka warunków


O czym przeczytasz?

Nowe osiedle

Zbliża się koniec roku, więc banki starają się zwiększyć sprzedaż kredytów hipotecznych poprzez promocyjne warunki

mBank liczy na zamożnych klientów

Do 5 stycznia potrwa promocja kredytu hipotecznego w mBanku. W jej ramach klienci mogą liczyć na obniżkę marży, a także rezygnację z prowizji od udzielenia kredytu hipotecznego.

Dla najzamożniejszych

Skala obniżki marży zależy od tego, jakie wpływy do banku zapewnia klient. Jeśli klient posiada co najmniej od pół roku mKonto Intensive, na które co miesiąc wpływa co najmniej 7 tys. zł, jeśli ma do tego kartę kredytową lub kredyt odnawialny na co najmniej 10 tys. zł (i ma tę kartę lub kredyt odnawialny od co najmniej 3 miesięcy) lub posiada depozyt na co najmniej 50 tys. zł i do tego wszystkiego jest aktywnym użytkownikiem kart płatniczych (co najmniej 15 transakcji miesięcznie), wówczas może liczyć na sporą obniżkę marży o 2 punkty procentowe. W przypadku kredytów, których wartość przekracza 80 proc. nieruchomości, promocyjna marża kredytu wynosi 2,75 proc. (zamiast 4,75 proc.), a jeśli klient dysponuje wkładem własnym równym lub większym niż 20 proc. ceny nieruchomości, marża wyniesie 2,05 proc. (zamiast 4,05 proc.).

Dla aktywnych

Na obniżkę marży mogą liczyć także klienci, którzy przez bank są zaliczani do segmentu Active. Chodzi o osoby, które posiadają rachunek w banku, na który wpływa co najmniej 5 tys. zł, mają kartę kredytową lub limit kredytowy w wysokości minimum 1 tys. zł albo depozyty o wartości 25 tys. zł lub więcej. Dodatkowo konieczne jest, aby w ciągu miesiąca wykonywali co najmniej 15 transakcji kartami płatniczymi.

Tacy klienci również mogą liczyć na obniżkę marży o 2 punkty procentowe. Jeśli wkład własny nie przekracza 20 proc., to marża kredytu spadnie dla nich z 4,95 proc. do 2,95 proc.. Jeśli zaś dysponują gotówką o wartości przekraczającej 20 proc., wówczas marża spadnie z 4,25 proc. do 2,25 proc.

Dla każdego

Z oferty promocyjnej mBanku mogą skorzystać także klienci, którzy nie spełniają powyższych warunków, a nawet osoby, które nie są klientami tego banku. Muszą tylko zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie. Wówczas oferowana im marża spada z 5,35 proc. do 3,35 proc., jeśli chcą wziąć kredyt na więcej niż 80 proc. wartości mieszkania, albo z 4,6 proc. do 2,6 proc., jeśli mają co najmniej 20 proc. wkładu własnego.

Promocja obejmuje także pożyczki hipoteczne, oferowane przez mBank. Każdy z klientów, bez względu na segment, a także osoby niemające konta w banku mogą wziąć pożyczkę hipoteczną z marżą zredukowaną z 6,85 do 4,85 proc. Pożyczka musi mieć jednak wartość 20 tys. zł. W przypadku klientów spoza segmentów Active i Intensive, warunkiem jest również konieczność zawarcia ubezpieczenia na życie.

Bank ING daje wybór: niższa marża albo brak prowizji

Do 10 stycznia z kolei potrwa promocja kredytu hipotecznego, jaka trwa obecnie w Banku ING. Warunki są stosunkowo łatwe do spełnienia – trzeba posiadać konto w banku lub założyć je przed zawarciem umowy, przy czym dotychczasowe lub zadeklarowane wpływy miesięczne powinny wynosić 2 tys. zł. Do tego dochodzi jeszcze konieczność zawarcia umowy ubezpieczenia na życie.

Osoby, które takie warunki wypełnią, mogą liczyć na kredyt z marżą w wysokości 2,1 punkta procentowego i zerową prowizję za udzielenie kredytu ewentualnie finansowanie z marżą 1,95 proc., jeśli jednocześnie zdecydują się zapłacić prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 1,95 proc.

Promocja w Banku ING obejmuje także kredyty z częściowo stałą stopą procentową. Częściowo, bo okres obowiązywania stałej stopy procentowej wynosi 5 lat (potem obowiązuje już zmienna stopa procentowa).  W ramach tej promocji można również wybrać kredyt z zerową prowizją za udzielenie (wówczas oprocentowanie wyniesie 3,11 proc.) albo taki, w ramach którego trzeba liczyć się z prowizją w wysokości 1,95 proc., ale oprocentowanie wyniesie 2,96 proc.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat