Finanse

Portfel
10 rekordów ważnych dla naszych portfeli

Ostatnie tygodnie przyniosły masę danych, które pokazują potężne zmiany ważne dla budżetów domowych Polaków. Na wyścigi rezygnujemy z lokat, kupujemy obligacje, ziemie i mieszkania, a przy tym wszystkim chcemy się zadłużać najszybciej w historii.

Bartosz Turek,
Obligacje są alternatywą dla lokat
Jak kupić obligacje skarbowe krok po kroku

Przy niskim oprocentowaniu lokat na atrakcyjności zyskują obligacje detaliczne. Warto się dowiedzieć, jak się je kupuje, aby zyskać alternatywę dla lokowania pieniędzy w banku

Marek Siudaj,
Inflacja 30 razy wyższa niż oprocentowanie rocznej lokaty

Prawie 2% - tyle stracił posiadacz rocznej lokaty, która skończyła się w październiku. Mało tego, chcąc ją przedłużyć przeciętny oszczędzający dozna dziś szoku, bo banki „kuszą” oprocentowaniem kilkanaście razy niższym niż przed rokiem.

Bartosz Turek,
Depozyty bankowe topnieją
Pieniądze z lokat odpływają szerokim strumieniem

Polacy przestali zakładać lokaty. Od początku roku z depozytów odpłynęło już prawie 71 mld zł. Ale te pieniądze nie odpłynęły daleko, bo trafiły na rachunki bieżące

Marek Siudaj,
Z lokat odpłynęła niemal co czwarta złotówka

2-3% rocznie – takim zyskiem kuszą dziś najlepsze promocyjne depozyty bankowe. Na drugim biegunie są za to standardowe roczne lokaty oprocentowane na 0,1%. Trudno się dziwić, że Polacy z nich rezygnują. Odpływ z lokat jest najmocniejszy w historii.

Bartosz Turek,
Odbiór mieszkania
Sprzedaż domu - poradnik krok po kroku

Szacuje się, że sprzedaż domu trwa od trzech miesięcy do dwóch lat. Warto się do niej przygotować, żeby uniknąć błędów. Jak sprzedać dom szybko i korzystnie? Na co zwrócić uwagę i co interesuje nabywców?

Anna Lapwing,
Coraz więcej inwestorów
Liczba rachunków maklerskich szybko rośnie

Po latach posuchy warszawski parkiet przyciąga nowych inwestorów. W I półroczu otwartych zostało 73,5 tys. nowych rachunków maklerskich. Taki rachunek możesz otworzyć bez wychodzenia z domu i podjąć ryzyko giełdowych spekulacji.

Marek Siudaj,