Gdzie zgłosić się po kredyt bez wkładu własnego? Do programu dołącza kolejny bank

Mieszkanie bez wkładu własnego weszło w życie 27 maja. Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda był przekonany, że „większość banków wprowadzi ten instrument”. Jednak póki co osoby zainteresowane programem mają do niego ograniczony dostęp.


O czym przeczytasz?

Banki, ktundefinedre udzielą kredytu bez wkładu

Ostateczny wpływ na udzielanie gwarancji mają banki. To od nich zależy kształt procedur. Banki odpowiedzialne są za realizację wszystkich formalności związanych z kredytem mieszkaniowym. Gdzie więc powinna udać się osoba, ktundefinedra chce skorzystać z programu?

Lista bankundefinedw, ktundefinedre podpisały umowy z BGK pozwalające na zabezpieczanie kredytundefinedw gwarancją w tej chwili ma zaledwie dwie pozycje. Jako pierwszy zgłosił się Bank Pekao S.A. Teraz dołączył do niego PKO Bank Polski S.A. Niestety wciąż nie ma ofert takich kredytundefinedw w bankach.

Oferty brak

Także eksperci są zaskoczeni, że banki nie mają jeszcze gotowej oferty. Tym bardziej, że program Mieszkanie bez wkładu zaczął obowiązywać po pundefinedł roku od opublikowania ustawy w Dzienniku Ustaw.

Jak czytamy na stronie BGK, prowadzone są rozmowy z kolejnymi 11 bankami, ktundefinedre zgłosiły chęć podpisania umowy pozwalającej na udzielanie kredytu z gwarancją oraz na realizację spłaty rodzinnej.

Korzyści dla kredytobiorcy

Jak wynika z szacunkundefinedw ministerstwa, z kredytu bez wkładu własnego skorzystać może nawet 60 tys. rodzin rocznie. Zgodnie z zapisami ustawy BGK ma zagwarantować do 20 proc. kwoty kredytu, przy czym nie więcej niż 100 tys. zł. BGK weźmie także na siebie spłatę części kredytu mieszkaniowego, gdy kredytobiorcom urodzi się dziecko. Spłata rodzinna, bo tak nazywa się ten rodzaj wsparcia, ma wynieść 20 tys. zł w przypadku urodzenia się drugiego dziecka i 60 tys. zł, gdy rodzina powiększy się o trzecie albo kolejne dziecko.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!