Fundusz Wsparcia Kredytobiorców oblegany. W kwietniu zawarto trzy razy więcej umów niż w całym ubiegłym roku

Jak ogłosił Bank Gospodarstwa Krajowego, w ciągu ubiegłego miesiąca podpisano 356 umów w ramach Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Oznacza to pożyczkę na kwotę 21 mln zł. W całym 2021 roku podobnych umów zawarto zaledwie 125.


O czym przeczytasz?

Skokowy wzrost zainteresowania pożyczką

Zainteresowanie tego rodzaju wsparciem rośnie z każdym miesiącem. Na początku tego roku, w styczniu i lutym, w sumie zawarto 17 takich umundefinedw. W marcu, gdy o Funduszu zrobiło się głośno, liczba ta wynosiła już 178. Od stycznia udzielono kredytobiorcom pomocy na kwotę ponad 36 mln zł.

Kto może zgłosić się po wsparcie?

Kredytobiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej mogą starać się o 72 tys. zł nieoprocentowanej pożyczki. Oznacza to 36 rat po 2 tys. zł. Dodatkowo duża część z tej kwoty może zostać umorzona. Co ważne, tego rodzaju wsparciem mogą zostać objęci nie tylko kredytobiorcy złotowi, ale też posiadający kredyt we frankach.

Jak otrzymać pomoc?

Aby otrzymać pożyczkę z Funduszu Wsparcia dla Kredytobiorcundefinedw, wystarczy spełnić jeden z poniższych warunkundefinedw:

- rata naszego kredytu przekracza 50 proc. dochodundefinedw gospodarstwa domowego,

- jeden z kredytobiorcundefinedw posiada status osoby bezrobotnej,

- po odjęciu miesięcznej raty kredytu mieszkaniowego miesięczne dochody gospodarstwa domowego przekraczają 1552 zł (w przypadku gospodarstwa jednoosobowego) lub 1200 zł (w przypadku gospodarstwa wieloosobowego).

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!