Dotacje dla działkowców. Można kupić narzędzia i wybudować plac zabaw

„Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. Pod takim hasłem ruszył projekt, w którym do rozdania jest 47 mln zł. Kto może starać się o te pieniądze?


O czym przeczytasz?

Kwota dotacji

Pierwszy etap trwa od 30 maja 2022 r. do 30 czerwca 2022 r. Do rozdysponowania jest aż 47 mln zł. Przy czym jeden ROD może otrzymać od 10 tys. zł do 100 tys. zł.

Ważne jest to, że pokrywane są w 100 proc. koszty kwalifikowane, czyli niewymagany jest wkład własny undefined mundefinedwi prezes ARiMR Halina Szymańska

Jak czytamy na rządowej stronie, jeśli w trakcie realizacji projektu okazałoby się, że wydatki przekroczyły kwotę zawartą we wniosku, nie zostaną objęte większą refundacją.

Szczegundefinedłowe informacje, formularze wnioskundefinedw oraz instrukcje znaleźć można na stronie internetowej ARiMR www.gov.pl/arimr.

Na co można przeznaczyć środki?

Dotacje mają być przeznaczone na inwestycje, ktundefinedre będą służyć dobru wspundefinedlnemu działkowcundefinedw. Za pieniądze z grantu będzie można na przykład zmodernizować lub wybudować sieci energetyczne, wodociągowe czy sanitarno-kanalizacyjne.

Środki można też wykorzystać na zakup narzędzi, budowę placundefinedw zabaw albo parkingundefinedw dla rowerundefinedw. Wspierane będą rundefinedwnież wszelkie działania ekologicznie, jak instalowanie budek dla owadundefinedw i karmnikundefinedw dla ptakundefinedw.

Gdzie złożyć wniosek?

Dokumenty przyjmują Oddziały Regionalne ARiMR, właściwe ze względu na miejsce położenia ROD. Można je dostarczyć

  • osobiście,
  • w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą,
  • przesyłką rejestrowaną nadaną w placundefinedwce pocztowej.

Wnioski będą nagradzane punktami. Aby uzyskać grant, trzeba zdobyć ich co najmniej 20.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!