Wycena nieruchomości online z urban.one. Czy warto z niej skorzystać?

Urban.one to serwis internetowy wyceniający nieruchomości w oparciu o rzeczywiste ceny mieszkań. Bazuje na 5,5 mln transakcji - stanowi to ponad 95% wszystkich informacji na rynku. Jak działa i skąd posiada informacje o faktycznych stawkach lokali?


O czym przeczytasz?

Widok z mieszkania

Co to jest urban.one?

Portal wyceniający nieruchomości urban.one opiera się na transakcyjnych cenach mieszkań. W prosty i szybki sposundefinedb użytkownik otrzymuje na maila analizę, w ktundefinedrej są zawarte najistotniejsze informacje dotyczące danego miejsca. Raport kosztuje 39 zł. Dostępne na rynku rozwiazania tego typu bardzo często wykorzystują informacje z ofert. Dane ofertowe są łatwo dostępne, ale nie dostarczają wiarygodnych informacji o rynku nieruchomości - szczegundefinedlnie o tym, za ile faktycznie zostało sprzedane mieszkanie. Urban.one charakteryzuje się tym, że korzysta z wiedzy opartej na prawdziwej wartości nieruchomości.

Raport urban.one można uzyskać podając podstawowe informacje takie jak: adres, ilość pomieszczeń, metraż czy piętro. Wartość nieruchmości jest wyceniana dla 27 największych miast w Polsce (sprawdź listę). W bazie urban.one znajduje się obecnie 5,5 mln rzeczywistych transakcji. To największa baza tego typu w Polsce, ktundefinedra jest codziennie aktualizowana.

Co zawiera wycena urban.one?

W raporcie urban.one użytkownik otrzymuje wycenę nieruchomości, ktundefinedra zawiera:

- analizę wartości lokalu opartą o realne ceny sprzedaży z okolicy. Posiada ona dane o wartości danego mieszkania oraz lokali w danym budynku, a także informację, czy wyceniania kwota jest powyżej czy poniżej średniej ceny mieszkań w tej okolicy.

- informację na temat 10 transakcji sprzedaży mieszkań w najbliższej okolicy undefined adres, zbliżony metraż oraz ten nieco większy i mniejszy od tego, ktundefinedrym jest zainteresowany użytkownik.

- autorska analiza bezpieczeństwa okolicy oparta na oficjalnych danych publicznych na podstawie przestępstw lub wykroczeń. Są tu podane także preferencje wyborcze undefined frekwencja w wyborach oraz diagram procentowy na temat tego, jak głosowali tutejsi mieszkańcy.

- odległość do miejsc często odwiedzanych w danym mieście undefined odległość, czas dojazdu samochodem, rowerem i komunikacją miejską.

- czy najem jest opłacalny undefined informacje dotyczące najmu krundefinedtko i długoterminowego, szacowane obłożenie oraz wyliczenie jaki można uzyskać z przychundefinedd rocznego wynajmu takiego mieszkania

- trendy sprzedaży, czyli jakie są średnie ceny mieszkań w interesującym użytkownika mieście czy dzielnicy.

- poziom zanieczyszczenia powietrza undefined poziom jakości powietrza i stężenie pyłu zawieszonego.

Raport urban.one

Fot. - fragment przykładowego raportu urban.one. Zobacz przykładową wycenę na urban.one

Jak zakupić raport urban.one?

Wystarczy wykonać trzy proste kroki odpowiadając na kilka pytań. Zamundefinedwienie raportu zajmuje minutę.

Krok 1.

Na stronie głundefinedwnej urban.one razu wyświetla się możliwość wyceny. W puste pola należy kolejno wpisać miasto, ulicę, numer domu oraz mieszkania i nacisnąć przycisk undefinedwyceńundefined:

Wycena nieruchomości krok 1

Krok 2.

Następnie trzeba podać podstawowe informacje dotyczące mieszkania, takie jak metraż czy ilość pokoi:

Wycena nieruchomości krok 2

Krok 3.

Na koniec należy podać adres mailowy, numer telefonu i dokonać płatności:

Wycena nieruchomości krok 3

Raport zostanie wysłany podany adres mailowy automatycznie, zaraz po dokonaniu płatności.

Na jakiej zasadzie jest wyliczana wartość mieszkania w wycenie?

Wartość mieszkania liczona jest w oparciu o modele statystyczne i algorytmy oparte o realne ceny sprzedaży mieszkań, ktundefinedre zostały zgromadzone w bazie Cenatorium. W wyliczeniach branych pod uwagę jest wiele zmiennych rynkowych oraz lokalizacja i parametry nieruchomości, ktundefinedre użytkownik podaje we wniosku o wycenę. System wylicza cenę automatycznie przy wykorzystaniu takich modeli jak sieci neuronowe, drzewa decyzyjne czy lasy losowe.

Skąd urban.one posiada dane dotyczące transakcji sprzedaży nieruchomości na rynku?

Dane o transakcjach sprzedaży cen nieruchomości są pozyskiwane głundefinedwnie ze źrundefineddeł publicznych undefined aktundefinedw notarialnych i operatundefinedw szacunkowych. Skąd są pozyskiwane realne ceny mieszkań? Notariusz ma obowiązek przekazać każdy akt notarialny do starostwa. Następnie urzędnicy digitalizują te dane, a Cenatorium kupuje i przetwarza tak, by były szybko i łatwo dostępne w uporządkowanej formie. Są one pozyskiwane legalnie undefined pochodzą ze źrundefineddeł komercyjnych i publicznych, w tym z oficjalnych Rejestrundefinedw Cen i Wartości Nieruchomości. Cenatorium gromadzi swoją bazę od wielu lat. Na podstawie danych z Bazy Cen, automatyczne rozwiązania (w tym właśnie m.in. urban.one) są w stanie odwzorowywać procesy, ktundefinedre zachodzą na rynku nieruchomości.

Co to jest Cenatorium?

Baza wiedzy, na ktundefinedrej opierają się raporty urban.one pochodzi z Cenatorium. To miejsce, ktundefinedre monitoruje ceny nieruchomości i ich wpływ na rozwundefinedj rynku mieszkaniowego. Ceny te są oparte zarundefinedwno o ceny podane w ofertach, jak i ceny transakcyjne. Cenatorium monitoruje wydawane pozwolenia na budowę oraz zmiany planistyczne. Opracowania przygotowuje przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, platform analitycznych czy oprogramowań GIS.

Analizy Cenatorium są podane w przejrzystej formie, tak by można szybko wyszukiwać informacje, filtrować je i porundefinedwnywać. Dane są wyszukiwane w oparciu o lokalizację na mapie, a system informacji o poszczegundefinedlnych nieruchomościach umożliwia poszerzenie danych o szczegundefinedły dotyczące lokalizacji.

Strona www cenatorium

Urban.one czy rzeczoznawca majątkowy?

Czym się rundefinedżni wycena u rzeczoznawcy majątkowego od raportu urban.one? Z ktundefinedrej z nich lepiej skorzystać?

Wycena od urban.one i rzeczoznawcy majątkowego opiera się na tych samych źrundefineddłach danych. Rundefinedżnią się od siebie tym, że urban.one dokonuje wyceny w sposundefinedb automatyczny. Wycena internetowa nie będzie zawierała analizy indywidualnego wykończenia nieruchomości. Urban.one będzie doskonały dla tych, ktundefinedrzy chcą wycenić lokal szybko i bez wydawania dużych nakładundefinedw finansowych. Z wyceny rzeczoznawcy majątkowego powinni skorzystać ci, ktundefinedrzy chcą wycenić lokal z indywidualną analizą wnętrza, analiza urban.one nie uwzględnia szczegundefinedłowej analizy pomieszczeń. Wycena Urban.one kosztuje 39 zł, natomiast wycena mieszkania u rzeczoznawcy to koszt 350-500 zł.

Opinie o urban.one undefined plusy

Co na temat urban.one uważają użytkownicy? Mieszkanie.pl przejrzało recenzje internautundefinedw i na ich podstawie przygotowało informację o korzystaniu z usług firmy. Oto winioski wyciągnięte z najczęściej powtarzających się opinii:

  • wycena jest adekwatna do realnych cen na rynku - użytkownicy oceniają, że cena jest tylko kilka procent niższa niż w ogłoszeniu, co potwierdza, że stawki ofertowe są do negocjacji;
  • raport zwiększa świadomość użytkownikundefinedw na temat tego, co jest ważne przy zakupie nieruchomości - ci, ktundefinedrzy skorzystali z analizy urban.one, byli zaskoczeni, jak dużo kwestii jest brane pod uwagę przy wycenie mieszkania;
  • bardzo korzystna cena - internauci, ktundefinedrzy zamundefinedwili raport, uważają, że jest warty swojej ceny ze względu na ilość informacji, ktundefinedre zawiera i rzetelność wyceny lokalu;
  • szybka i prosta obsługa - użytkownicy są zgodni, że wygenerowanie analizy jest bardzo łatwe i zajmuje minutę;
  • Użytkownik otrzymuje raport natychmiast - internauci dostawali analizę od razu po złożeniu zamundefinedwienia.

Oto kilka opinii osundefinedb, ktundefinedre skorzystały z urban.one. Michał:

Dla każdego mieszkania sa pokazane konkretne przykłady sprzedaży mieszkań w poblizu z ich ceną. Poza tym cena jest bardzo racjonalna, czyli kilka procent mniej niż w ogłoszeniu i to powtierdza regułę - kilka procent można zawsze wynegocjować.

Arman:

Dostęp do cen transakcyjnych nieruchomości o zbliżonych parametrach w wybranej lokalizacji, oraz szereg statystyk i wskaźnikundefinedw, wspundefinedlnie stanowią wartościowe uzupełnienie własnych analiz rynku. Dużym atutem jest szybkość przesłania raportu na maila.

Krzysiek:

Przystępny raport za uczciwą cenę. Przydatne na pewno były przykładowe transakcje z okolicy oraz punkty POI. Właśnie dopinam ostatnie kwestie zakupu mieszkania.

Patrycja:

Jestem pozytywnie zaskoczona, za nieduże pieniądze dostałam bardzo szczegundefinedłowy raport nt. mieszkań w mojej okolicy. Bardzo mi to pomogło przy zakupie własnego lokum.

Opinie o urban.one undefined minusy

Oto zastrzeżenia uzytkownikundefinedw, ktundefinedrzy skorzystali z raportu i nie byli z niego zadowoleni:

  • Brak wyceny wyposażenia domu - niektundefinedrzy użytkownicy woleliby ocenę, ktundefinedra uwględni szczegundefinedłowo sprzęt AGD czy meble;
  • Zbyt mało szczegundefinedłowa - część internautundefinedw zaznacza, że zabrakło im w wycenie sekcji, ktundefinedra opisałaby okolicę - np. planowaną stację linii metra.

Bartosz:

System nie bierze pod uwagę np. czy mieszkanie jest wyposażone (przecież meble i AGD mogą znacznie podnieść wartość), kiedy i czy był przeprowadzony remont oraz jakie prace obejmował (w naszym przypadku był to remont generalny z wymianą WSZYSTKICH instalacji), czy piwnica to komundefinedrka gdzie nie da się wcisnąć roweru czy np. 8 m2 - jak w naszym przypadku - i wiele wiele więcej. Wszystko to zawiera się w polu standard (pięciostopniowa skala) co nie jest miarodajne.

Katarzyna:

Szybka usługa, orientacyjna cena, mało detali.... Przydałaby się sekcja do opisania okolicy np. wyceniałem mieszkanie przy planowanej stacji II linii metra co oczywiście miałoby wpływ na wartość nieruchomości. Podsumowując - za tę cenę, raport wystarczający! Polecam. Kiedy inne lokalizacje oprundefinedcz głundefinedwnych miast?!

Podsumowanie - najważniejsze dane

Cena raportu: 39 zł

Wycena nieruchomości z 27 miast w Polsce (Białystok, Częstochowa, Gdynia, Kielce, Legnica, Olsztyn, Poznań, Sopot, Warszawa, Bielska-Biała, Elbląg, Gorzundefinedw Wielkopolski, Koszalin, Lublin, Opole, Radom, Szczecin, Wrocław, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Krakundefinedw, Łundefineddź, Płock, Rzeszundefinedw, Toruń, Zielona Gundefinedra).

Wyceniane nieruchomości: mieszkania

Baza wyceny: ponad 5,5 mln aktundefinedw notarialnych

Strona www: urban.one

Nasza opinia

Urban.one wyrundefinedżnia się od większości portali wyceniających nieruchomości online tym, że opiera się na rzeczywistych stawkach mieszkań. Posiada także ogromną bazę cen lokali (95% wszystkich informacji na rynku). Dzięki temu rundefinedżnica między ceną podaną w raporcie, a kwotą za jaką mieszkanie zostaje sprzedane, wynosi zaledwie kilka procent.

Urban.one uwzględnia także stan wnętrza - osoba, ktundefinedra decyduje się na raport zaznacza, czy mieszkanie jest do remontu oraz w jakim jest stanie. Z naszych analiz oraz opinii użytkownikundefinedw wynika, że wycena wnętrza jest zbliżona do stawek na rynku. Usługa portalu obejmuje jedynie mieszkania - mamy nadzieję, że w przyszłości urban.one rozszerzy swoją ofertę także o domy, działki i lokale usługowe.

Ci, ktundefinedrzy już skorzystali z usług urban.one, chwalą raport za dużą ilość informacji dotyczących nieruchomości, przydatnych w procesie negocjacji. Uświadamia to rundefinedwnież inwestorom jak wiele kwestii jest ważnych, przy wycenie mieszkania. Prosta obsługa i raport, ktundefinedry użytkownik otrzymuje natychmiast, jest doskonały dla tych, ktundefinedrzy chcą szybko zdobyć rzetelną wiedzę na temat nieruchomości.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!