Zastanawiasz się nad zieloną inwestycją? Wyszukiwarka EkoDotacji pomoże Ci znaleźć finansowanie!

Planujesz założenie instalacji fotowoltaicznej, przydomowej oczyszczalni ścieków albo kupno samochodu elektrycznego? Może szukasz wsparcia w termomodernizacji domu? To bezpłatne narzędzie ułatwi znalezienie dofinansowania.


O czym przeczytasz?

Duża ilość programów wsparcia: ale jak wybrać ten jeden?

Coraz więcej programów dotacji ułatwia finansowanie ekoinwestycji, które przekładają się na korzystne skutki dla środowiska i portfela inwestorów. Bez wątpienia to dobry kierunek rozwoju. Jednak coraz więcej osób fizycznych, ale także firm i organizacji ma kłopot ze znalezieniem odpowiedniego do swoich potrzeb programu. Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu postanowił rozwiązać ten problem i udostępnił narzędzie, które znacznie usprawnia proces wyszukiwania zielonych dotacji. 

Wyszukiwarka EkoDotacji - proste narzędzie, którego potrzebowaliśmy

Pomysł jest prosty, a samo narzędzie bardzo intuicyjne. Na stronie wyszukiwarki EkoDotacji uwzględniono ponad 100 funkcjonujących programów wsparcia dla prośrodowiskowych inwestycji. W miarę pojawiania się kolejnych, strona będzie aktualizowana tak, aby użytkownikom nie umknęła informacja o możliwym wsparciu. 

Wyszukiwanie ofert, jak i ich umieszczanie, jest w pełni bezpłatne. Aby skorzystać z narzędzia, należy określić, do jakiej grupy się zaliczamy - co ciekawe, podział ten jest bardzo szczegółowy i poza gospodarstwami domowymi i firmami, obejmuje również spółdzielnie, organizacje, rolników i hodowców, a także instytucje. Dalszym krokiem jest wskazanie, jaki rodzaj inwestycji nas interesuje oraz w jakim województwie mają być wykonane prace. W efekcie otrzymujemy listę programów dopasowanych do naszych kryteriów wyszukiwania z wyczerpującymi informacjami na temat tego, jak się starać o dofinansowanie. 

W większości przypadków strona przekierowuje do stron poszczególnych projektów - np. “Mojego elektryka” czy “Mojego prądu 3.0”. 

Ekoinwestycje i dotacje - para idealna

Unia Europejska prowadzi szeroko zakrojoną akcję wspierania prośrodowiskowych inwestycji i przeznacza na to olbrzymie środki, które każdy rząd indywidualnie rozdysponowuje pośród obywateli spełniających określone kryteria po złożeniu przez nich wniosku. Termomodernizacja, wymiana pieca z “kopciucha” czy założenie instalacji fotowoltaicznej są dzięki temu nie tylko znacznie bardziej opłacalne i szybciej zaczynają generować oszczędności dla domowego budżetu, ale również ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Warto pamiętać, że ekologiczne inwestycje to nie tylko wsparcie dla środowiska, ale również poprawa jakości życia - zarówno naszego, jak i przyszłych pokoleń. 

Dowiedz się, dlaczego warto wymienić piec - smog to nie jedyny powód!

Ile kosztuje termomodernizacja budynku? Analiza finansowa

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome