Karta Visa pomoże Ci być świadomym ekologicznie

Płacąc za zakupy dokonujemy wyborów ekologicznych. Visa chce ułatwić swoim klientom śledzenie generowanego przez nich śladu węglowego i pomaga zrozumieć wpływ każdego ich wydatku na środowisko. Visa Eco Benefits startuje w Europie.


O czym przeczytasz?

Visa Eco Benefits odpowiedzią na potrzeby klientów

Pewien czas temu Visa ogłosiła, że do roku 2040 osiągnie zeroemisyjność netto, czyli aż dekadę przed datą uzgodnioną w ramach Porozumienia Paryskiego. W tym celu firma wprowadza kolejne rozwiązania, które mają przybliżać ją do tego celu. Jednak chociaż ekologia jest oczywiście jak najbardziej szczytną ideą, za działaniami marki bez wątpienia stoi również doskonały research marketingowy. 

Visa przeprowadziła badania na 31 tysiącach respondentów z 31 rynków, a wnioski osiągnięte w ten sposób były jednoznaczne. Konsumentom globalnie zależy na bardziej zrównoważonym życiu, a ekoświadomość wkracza także do sektora bankowego i finansowego. W krajach europejskich posiadacze kart kredytowych podkreślali, że kwestie związane z ekologią będą drugim po kwestiach bezpieczeństwa transakcyjnego czynnikiem wpływającym na wybór kolejnej karty płatniczej.

Nic zatem dziwnego, że opracowano program Visa Eco Benefits dla klientów decydujących się na zamówienie nowej karty w ramach tego pakietu. Obejmuje on przede wszystkim kalkulator śladu węglowego realizowany wespół z ecolytiq. Dzięki temu narzędziu posiadacze kart mogą poznać szacowany ślad węglowy ich wydatków i zrozumieć, jak przekłada się on do utrzymywania wzrostu temperatury w granicy 1,5 stopnia, który to cel został wyznaczony przez porozumienie paryskie. 

Oprócz tego Visa deklaruje “spersonalizowaną edukację konsumentów”, program benefitów nagradzających zrównoważone działania. Same karty mają być wykonane z przyjaznych środowisku materiałów. W materiałach prasowych Visa pojawiła się również lakoniczna wzmianka na temat kompensacji emisji CO2 - ale nie wyjaśniono, w jaki sposób firma zamierza pomagać rekompensować ślad węglowy.

Ekologia zaczyna się od portfela

Głosowanie portfelem to zjawisko, które można zaobserwować w wielu dziedzinach, ale pod względem ekologicznym prawdopodobnie jest najbardziej wymierne. Decydując się na konkretny rodzaj płatków śniadaniowych, parę butów czy nowy smartfon, dokonujemy bardziej złożonego wyboru niż kwestia dodatków smakowych, kolor i fason czy funkcjonalności i pamięć RAM. Każdy nasz zakup może i powinien być rozpatrywany w kontekście środowiska - bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zrozumieć, jak nasza codzienność wpływa na rzeczywistość. Z tego powodu pakiet uruchomiony przez Visa jest ciekawym sposobem na zwiększanie świadomości ekologicznej wśród konsumentów, chociaż oczywiście nie zastąpi konkretnych działań - może jedynie do nich zachęcać. 

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Pachnące pomarańcze z goździkami

Idealny dodatek do herbat, a podczas suszenia może być także naturalnym świątecznym zapachem, który nada naszym mieszkaniom wyjątkowego i magicznego klimatu.

Advertisement